Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Are you hAngry?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 27 Αυγούστου 2015.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σήμερα, στο παγκοσμίου φήμης, online λεξικό της Οξφόρδης προστέθηκε ένας νεολογισμός, μια νέα λέξη.

    Πρόκειται για τη λέξη hangry.

    Προέρχεται από τις λέξεις hungry (πεινασμένος) και angry (θυμωμένος).

    Δηλαδή, σύμφωνα με τον ορισμό ο άνθρωπος που είναι θυμωμένος γιατί πεινάει, νιώθει θυμό εξαιτίας της πείνας του.

    Πέρα από τις προφανείς εφαρμογές που μπορεί να έχει η λέξη σε μια δεινή κοινωνική πραγματικότητα (πχ άνθρωποι που ζουν στην ανέχεια, πρόσφυγες κλπ) αναρωτιέμαι αν μπορεί να βρει εφαρμογή και στο BDSM.

    Πιστεύω ότι κατά μέσο όρο οι άνθρωποι που περιστασιακά ή σταθερά βρίσκονται στο "χώρο" έχουν μια πιο έντονη "πείνα" από τους άλλους: για ηδονή, για εμπειρίες, για το διαφορετικό, για καύλα, για ερωτισμό, έρωτα κ.ά.

    Και αναρωτιόμουν αν εξ αυτού, συναντάμε πιο συχνά hangry people στο BDSM.

    Είναι περισσότεροι σε κάποιο status;


    Ποια είναι η γνώμη ή/και οι εμπειρίες σας;  

    Ευχαριστώ  
     
  2. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    Θεωρώ πως σε καμιά παραλλαγή της η λέξη hangry δεν μπορεί να βρει καταφύγιο στο χώρο καθώς οι συνθήκες που τη δημιούργησαν είναι δύσκολο να χωνευτούν από τα γεμάτα στομάχια μας, τα αυτιά μας που ακούνε μόνο μουσική και τα μάτια μας που δεν έχουνε δει ποτέ κάτι δύσκολο.

    Πιο πολύ ο νους μου για πείνα και bdsm πάει εδώ:

     
  3. Μόνο πεινασμένοι εγωισμοί και ζήτουλες ναρκισσισμοί κυκλοφορούν εδώ. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα.
    Οταν εμείς μεριμνούμε και τυρβάζουμε περί το σεξ το επιούσιον, κάποιοι ξεριζώνονται από τα σπίτια τους και ταξιδεύουν πεινασμένοι και εξευτελισμένοι σε δουλεμπορικά πλοία για να σώσουν τη ζωή τους...
     
  4. Elune

    Elune Priceless

    Δεν ξέρω τι λέει το λεξικό της Οξφόρδης, αλλά δίπλα σε αυτή τη λέξη θα πρέπει να βάλει το άβατάρ μου. Οταν είμαι τσαντισμένος πάντα πεινάω και όταν πεινάω είμαι πάντα τσαντισμένος. Τώρα που το σκέφτομαι μάλιστα ή θα πεινάω ή θα είμαι τσαντισμένος. Αρα, είμαι Hangry 24/7  .

    Είπατε κάτι;   
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    και τι κάνεις γι αυτό;
     
  6. Εδώ, τίποτα.
    Εξω, ότι μπορώ.
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    σε ικανοποιεί;
     
  8. Aυτή είναι μιά μεγάλη κουβέντα. Αλλοτε ναι, άλλοτε νιώθω πως απλά αποκοιμίζω τη συνείδησή μου...
     
  9. Ο θυμός πηγάζει από το γεγονός ότι δεν μπορούν να "χορτάσουν" ή από το ότι δεν μπορεί να βρει διέξοδο η "πείνα" τους;
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    Ίσως λόγω "δίαιτας"   Μέχρι να ανακαλύψουν την "διατροφή"  
     
  11. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τσουβαλιάζεις επικίνδυνα.

    Εντωμεταξύ μερικοί Μιλάτε για "επίπεδο" λες και δεν έχουμε δει τι πηδάτε...