Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ASMR(Autonomous sensory meridian response)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος sweet_release, στις 26 Ιανουαρίου 2017.

  1. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Ανακάλυψα οτι έχει ονομασία αυτό που παθαίνω με κάποιους ήχους και εικόνες .Πρόκειται για ένα αίσθημα γαργαλητού,ανατριχίλας,ευφορίας και χαλάρωσης-ικανοποίησης όταν ακούω κάποιους ήχους(ψίθιρος π.χ) ή βλέποντας κάποια βίντεο με κάποιες συνηθισμένες ασχολίες ή ασχολίες που απαιτούν λεπτές κινήσεις (όπως μαγείρεμα και οι ήχοι που το συνοδεύουν π.χ ).Με μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο είδα ότι και άλλα πράγματα μπορούν να το προκαλέσουν(π.χ ειδική προσοχή και φροντίδα απο κάποιον
    )Όποιος έχει όρεξη, ενδιαφέρεται και ξέρει αγγλικά ας δει εδώ
    -->"https://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_sensory_meridian_response...

    Θα ήθελα να δω πόσοι απο εδώ μπορούν να το νιώσουν.Παραθέτω κάποια βίντεο λοιπόν.

    Βάλτε ακουστικά και κλείστε τα μάτια:



    ή παρακολουθείστε απλά:



       
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.

    Μπα...δεν έπαθα τίποτα  
     
  3. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

      το δοκίμασες με ακουστικά?
     
  4. lexy

    lexy .ti.va.

    Όχι.
    Μα αυτό το συνεχές ψιθύρισμα και οι χρουτς χριτς χρατς, τοκ τοκ, νακ νακ κ.λ.π. ήχοι, μού είναι αδιάφοροι.

    Αχ! λυπάμαι!!!
     
  5. libra

    libra Regular Member

    Σορρυ ουτε κ γω. Ασε που δεν ακουω κ καλα. Μου θυμισε μια συμμαθητρια στο γυμνασιο που οταν τη ρωτουσα σε διαγωνισμα μουρμουριζε για να πει οτι βοηθησε αλλα στην ουσια εχανα το χρονο μου. Εκτοτε μονο σκονακια κ ειχα το κεφαλι μου ησυχο!
     
     
  6. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Αχ δεν πειραζει κοριτσια εμενα με χαλαρωνουν πολυ παντως αυτα που κανουν...! 
    Ευχαριστα γαργαλητα παντου:
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μα καθόλου χαλαρωτικό. Ειδικά στο τελευταίο βιντεάκι που ανέρτησες, αυτό που κάνει με τα νύχια, γρρρρ. Μπα δε πιάνει σε μένα.  
     
  8. ThePersistentCastor

    ThePersistentCastor New Member

    Εμένα όντως κάτι μου κανει νευρολογικά, ήπιο αλλά ευχάριστο.

    Ταυτοχρονα ομως (ειδικά το πρώτο) έχει έναν ημιπορνογραφικό τόνο που με φρικάρει  
     
  9. το παθαίνω από πιτσιρίκα κάθε φορά που παρακολουθώ κάποια να μαζεύει τα μαλλιά της
    καθώς και σε άλλες περιπτώσεις, που μοιάζουν όμως πιο τυχαίες.
    (αναφέρομαι σε φάσεις χωρίς άμεση επαφή)
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ενδιαφέρον. Δεν ήξερα ότι αυτό είχε όνομα  Η κιμωλία όταν στριγκλίζει στον πίνακα και σε κάνει να ανατριχιάζεις; Έχω μια χελώνα στα 17 της τώρα, η οποία τυχαία μάλλον παρατήρησε, πως όταν γραντζουνάει τα νύχια της στο πάτωμα με ενοχλεί. Και από τότε όποτε θέλει κάτι από μένα έρχεται μπροστά μου και γραντζουνάει το πάτωμα, μέχρι να παρατήσω αυτό που κάνω και να ασχοληθώ μαζί της.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ωραίο καυλάκι το πρώτο...  
     
  12. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Προκειται για ευχαριστο συναισθημα, οχι ενοχληση...Σαν ενα μουδιασμα του κεφαλιου που μπορει να φτασει εως τη μεση σου....Δες τα βιντεο με ακουστικα και αν νιωσεις ετσι θα καταλαβεις τι ειναι.