Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bιασμός (role play)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 22 Ιανουαρίου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Έχει γίνει μεγάλη συζήτηση για τις πράξεις που βιάζουν τον άλλον – μια πράγματι εξόχως ηλίθια συζήτηση για το ποια σεξουαλική πρακτική μάς βιάζει ή μας ταπεινώνει. Και μόνο το ότι μιλούνε για πράξεις που βιάζουν αποδείχνει πόσο απροσπέλαστα χριστιανικά είναι τα αντανακλαστικά μας. Φυσικά και δεν υπάρχει πράξη που να μας βιάζει ή να μας ταπεινώνει εφόσον γκαβλώνει όλους όσους συμμετέχουμε σ’ αυτήν, εφόσον ό λ ο ι ό σ ο ι ε ί μ α σ τ ε μ έ σ α την αποδεχόμαστε και την επιζητούμε ως γκάβλα. Ο βιασμός και η ταπείνωση είναι υπόθεση που εξαρτάται όχι από την πράξη αλλά από την ανθρώπινη διάθεση έναντι της πράξης – και προσδιορίζεται πάντοτε από τη μη συναίνεση του βιαζόμενου. Εφόσον υπάρχει συναίνεση (την οποία είναι τουλάχιστον άσκοπο να εξειδικεύουμε ως ελεύθερη – δεν υπάρχει «μη ελεύθερη συναίνεση»), δεν υπάρχει πράξη που να βιάζει ή να ταπεινώνει. Αν δεν υπάρχει συναίνεση για μια πράξη, η πράξη αυτή συνιστά βιασμό – ακόμη κι αν είναι το γλυκύτερο χάδι. Η γκάβλα του καθενός μας είναι ολότελα προσωπική υπόθεση: αναπτύσσεται στον πιο στενό πυρήνα της ατομικότητάς μας και ως τέτοια δεν μπορεί να οριοθετηθεί, να υπαχθεί σε καμιά θεωρία, να κανονιστεί, να συστηματοποιηθεί.


    Μαρκήσιος ντε Σαντ ή τα υπόγεια του Χριστιανισμού.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Δηλαδή, Μάντλεν, το έχεις πάρει από το http://www.triaridis.gr/keimena/keimA029.htm ;
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    ...Και θα συμφωνούσα ολοσχερώς, εάν η ζωή δεν υποδήλωνε μια άγνοια κινδύνου από μόνη της. καλησπέρες
     
  5. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Κατά τας «γραφάς», βλέπε DSM, αναφέρεται ως biastophilia κατά την ελληνική
    ή raptophilia κατά την λατινική ρίζα, με τους ειδικούς να διχάζονται μεταξύ
    των παραφιλικών βιαστών και των μη παραφιλικών...Το πώς και τί το οργανώνεις
    μόνος σου, δεν υπάρχει κάποιου τύπου εγχειρίδιο. Εφόσον με τον άνθρωπο που είσαι
    μαζί έχει από κοινού αποδεχτεί τις «ιδιοτροπίες» σου, τότε είναι τα πάντα εν δυνάμει
    να συμβούν από ώρα, μέρος κλπ κλπ....
     
    Last edited: 30 Μαρτίου 2015
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    2 σενάρια ρόλων δεν μου αρέσουν και σχεδόν αποκλείω. Τον εικονικό βιασμό, γιατί με "πηγαίνει" αλλού, και το παιχνίδι με τη μαθήτρια, που ενδόμυχα το συνδέω με ανήλικα.
     
  7. Kyrios_Sadistis

    Kyrios_Sadistis New Member

    Το ποσοστό των γυναικών αυτών είναι όντως πολύ μεγαλύτερο από όσο γνωρίζουμε. Πιστεύω οι περισσότερες από τις γυναίκες που έχουν τέτοιο φετίχ είχαν πέσει θύματα σεξουαλικής βίας, ή έστω απλά παρενόχλησης. Προσπαθούν λοιπόν να αναβιώσουν αυτήν την τραυματική εμπειρία σε ένα ελεγχόμενο περιβάλλον αυτήν την φορά, με κάποιον που αν δεν αγαπάνε, τουλάχιστων τρέφουν κάποια αρκετά παραπάνω αισθήματα για το πρόσωπό του, στην ελπίδα αυτή η τελευταία διαφορά να απαλύνει τα τραύματά τους.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    ...seriously??? πολλές ταινίες βλέπεις. : - )
     
  9. Kyrios_Sadistis

    Kyrios_Sadistis New Member

    Μπορεί
     
  10. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Είναι απολύτως ασφαλές από την στιγμή που έχει οριστεί κάποιο safe word ή κάτι τέτοιο.
     
  11. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Η εμπειρία ενός βιασμού δεν ξεπερνιέται!
    Από καμιά γυναίκα και ποτέ...
    Και πραγματικά μου κάνει τεράστια εντύπωση, η πιθανότητα κάποια που έχει υποστεί βιασμό να προσπαθήσει να απαλύνει την εμπειρία με ένα ελεγχόμενο. Αλήθεια μου είναι αδύνατο να το καταλάβω.
    Όσο εμπιστοσύνη και αν έχω στο σύντροφό μου, όσο και αν ξέρω ότι το έχουμε συμφωνήσει, οι μνήμες που θα φέρει στην επιφάνεια θα είναι πολύ άσχημες...
     
  12. Kyrios_Sadistis

    Kyrios_Sadistis New Member

    Όσες συντρόφους είχα στο παρελθός που είχαν πέσει θύματα σεξουαλικής κακοποίησης ήθελαν αυτό ακριβώς το πράγμα. Η μία εξ αυτών δεν, όταν με συνάντησε και μετά την αρχική συνάντηση με ακολούθησε σπίτι μου, ήλπιζε πως θα αποδειχθώ στο τέλος να είμαι κάποιος σεξουαλικά διεστραμένος δολοφόνος και θα την σκοτώσω, γιατί υπέφερε απο την μνήμη της κακοποίησής της. Χαίρομαι όμως που μπορώ να πω πως όταν χωρίσαμε είχε ήδη αλλάξει σαν χαρακτήρας προς το καλύτερο, είχε ξεπεράσει σε έναν βαθμό την αγοραφοβία της και ενώ όταν γνωριστήκαμε φρίκαρε όταν την είχα χαϊδέψει κοντά στον πρωκτό και κάθε φορά που συνέβαινε κάτι τέτοιο (όλο και λιγότερο βέβαια) στο τέλος μου ζήτησε η ίδια πρωκτικό.