Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος makonen, στις 2 Οκτωβρίου 2006.

  1. makonen

    makonen New Member

    Όλοι όσοι ασχολούμαστε με bdsm έχουμε παρατηρήσει την συντριπτικά δυσανάλογη
    αναλογία αντρών - γυναικών τόσο σε Doms όσο και σε subs.
    Μήπως οι άντρες είναι πιο "άνετοι" και ελεύθεροι να εκφραστούνε απ'ότι οι γυναίκες;
    έχει μία γυναίκα την τάση να προσεγγίσει αυτόν τον χώρο και φοβάται την έλλειψη
    εχεμύθειας και απελευθερομένων μυαλών;
    ή το bdsm lifestyle ταιριάζει πιο πολύ σε άντρες και η πλειοψηφία των γυναικών είναι αδιάφορη γι'αυτό;
    (Αυτό δεν πρέπει να έχει τόση βάση -κατά την άποψη μου- γιατί η μόδα έχει όλο και πιο πολύ fetish επιρροές).
    Τέλος μήπως έιναι και ο παράγοντας της τεχνολογικής υστέρησης των γυναικών
    (προς αποφυγή παρεξήγησης δεν λέω ότι υστερούν σε κάτι οι γυναίκες αλλά στατιστικά περισσότεροι άντρες έχουν η/υ και σύνδεση στο διαδίκτυο γενικά).
    Σίγουρα και οι μικρές κοινωνίες της Ελλάδας πλην Αθηνών δεν βοηθάνε αλλά,
    Θα είμασταν ευγνώμωνες (μιλάω εκ μέρους αρκετών αντρών) εάν μας διαφώτιζαν κάπως οι γυναίκες D & s.
    Ευχαριστώ.
     
  2. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Εγω πιστεύω οτι οι ωραιες γυναίκες δεν κάθονται να ασχολούντε τις ωρες
    τους μπροστα απο μια οθόνη. Ειναι εκει εξω και χαίρονται την ζωή τους.

    Και μια αστεία υπόθεση : Οι Domines προσπαθούν να δημιουργήσουν δυσαναλογίες
    και τεχνητη έλειψη στην αγορά για να ορίζουν καλύτερα τις "τιμες" και "απαιτήσεις"
    τους. Δηλαδη για να γίνεται ΚΡΑ.
    Mε την ίδια λογική αν το forum είχε για παραδειγμα 2 μονο subs και 1000 Domines
    να εβλεπες εκει μαλιοτράβηγμα που θα έπεφτε !

    Χαλαρωσε και ασε το πραγμα να κυλήσει μόνο του. Οι τεχνητές ελείψεις στην αγορά πιάνουν πάντα στους λιγούρηδες μονο.
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Αχά... Είμαστε και άσχημες  
     
  4. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    μπορη και να συνβαινη οτι πολλες γυναικιες αναζητουν να βρουν τη φυσι τους σε αλλα πραματα, εκτος απο αυτα που πραγματικα μπορουν να την βοηθησουν να αντιληφθη τον εαυτο της καλυτερα.
     
  5. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Exmmm συνήθως όποιος εχει την μύγα λενε.....

    Εσύ γιατι παρεξηγήθηκες??

    Παντως εχω συναντηθεί με Domines που γνώρισα πριν κατι χρονια στο IRC
    (ενα chat προγραμματακι) που δεν ήξερα μπροστά σε ποιό τρένο να πέσω
    για να βρω δικαιολογία ν αποφύγω την συνάντηση !!

    Και ρε γαμωτο κρίμα γιατι μια απο αυτές ήταν ακριβώς αυτό που ζητούσα.
    Μονο η εμφανιση μου το χάλασε.. Αν ειχε και αυτη την τελευταια λεπτομέρεια
    τακτοποιημενη ποιος ξέρει ? Ισως τωρα να ειμουν και παντρεμένος
    (αλλη φοβία αυτή)
     
  6. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Είμαι χάλια το παραδέχομαι  
     
  7. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Aν σε παρηγορεί να σκέφτεσαι οτι υπάρχουν πάντα και χειρότερα...
    Η παρηγορία όμως θα σε καθηλώσει στην στασιμότητα.

    Αν σε ανησυχεί ή σε στεναχωρεί κάνε κάτι να βελτιώσεις αυτό που έχεις στα
    όρια του εαυτού σου.

    Αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απο τα δύο , ανοιξε την τηλεόραση και αφησε την
    να σου αδειασει τον εγκέφαλο απο την ικανότητα του να σκέφτεσαι. Η τηλεόραση
    το καταφέρνει μια χαρα.

    Εγω οταν θελω να αποφύγω προβληματισμούς και σκέψεις παίζω video games στο
    xbox 360. Δοκίμασε και αυτό.
     
  8. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Προφανώς δεν έχεις καταλάβει οτι αστειεύομαι έτσι; Ας είναι...ευχαριστώ για τις συμβουλές πάντως
     
  9. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Φυσικά και το είχα καταλάβει. Αλλιως τι καθόσουν και εβάζες τόσα χαρακτηριστικά
    smileys σε κάθε μήνυμα... Αλλα μου αρέσει σε λόγια να βρίσκομαι που λενε...
    Oσο για τις συμβουλές δεν πανε χαμένες.. Ολο και κάποια που θα διαβάσει αυτά
    τα post θα βρεί τρόπο να χρησιμοποιήσει.
     
  10. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: BDSM & ΓΥΝΑΙΚΕΣ

    Εκτιμώ, πως θέλει κότσια για μια γυναίκα να παραδεχτεί -πόσο μάλλον να δημοσιοποιήσει- την κλίση της στο χώρο του BDSM. Ο τρόπος ανατροφής μας καθώς και το περιβάλλον μας δεν "επιτρέπει" τέτοιες συμπεριφορές.

    Μας μεγαλώνουν έτσι, ώστε να μη μπούμε στη διαδικασία ενδοσκόπησης, γιατί είναι "μεγάλη φασαρία" και "τι θέλεις τώρα και τα σκαλίζεις αυτά? κοίτα να βρεις μια δουλειά, να παντρευτείς, να μεγαλώσεις τα παιδιά σου".

    Οπότε οι περισσότερες από μας, βλέπουμε το χρόνο να περνάει, εγκλωβισμένες σε ένα σύστημα που μας θέλει εργαζόμενες, νοικοκυρές, μητέρες και ερωμένες (συνήθως είμαστε πολύ κουρασμένες από τους 3 πρώτους ρόλους για να προσπαθήσουμε να εντριφύσουμε στον τέταρτο). Και ποιά τολμάει να σηκώσει κεφάλι? Αφού μια χαρά βολεύεται σ' αυτό το σύστημα...

    Κλείνω επανερχόμενη στην αρχική μου δήλωση... θέλει κότσια!

    ΥΓ. και γω κακάσχημη είμαι
     
  11. amira

    amira Regular Member

    Εγώ πιστεύω ότι είναι πιο δύσκολο να βγάλουμε όλο αυτό που νιώθουμε γιατί φοβόμαστε σε άλλες περιπτώσεις να μην χάσουμε το γόητρο μας είτε μην απογοητευτούν οι γύρω μας από αυτό που επιλέξαμε να είμαστε. Τα κοτσια όμως που λέει και η
    Σάπφω τα χρειαζόμαστε έτσι κι αλλιώς για να αντιμετωπίσουμε την ενοχικότητα μας.
    Εγώ προσωπικά έμαθα τον χώρο λίγο πιο καλά μέσω της τεχνολογίας. Αλλά και πάλι χωρίς την τεχνολογία τι να κανείς. Δεν μπορείς να βγεις έξω και να το δείξεις με κάποιο τρόπο. «είμαι υποτακτική, ελατέ».... 
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...Εναντίον σου πάντα...
    Κατέβασε λοιπόν τον πήχη, Γιαννάκη ανέραστε.
    Αυτό μια που μας είπες κακάσχημες και όχι μόνο.

    Και που είσαι "όμορφε"...?
    Γράψε εδώ τα κυβικά σου, το ύψος και το πλάτος σου.
    Θα ήταν παράληψη να ξεχάσω να μη σου ζητήσω και το μέγεθος του πέους σου σε όλες του τις διαστάσεις. Είσαι ξυρισμένος η όχι?
    Η χούφτα σου τι λεει? Είναι μεγάλη η μικρή? Χωράει μέσα της το πέος σου?
    Έχεις ανοιγμένη κωλοτρυπίδα, τι διάμετρο έχει? Αν όχι, είναι στα σχέδια σου στο μέλλον να την ανοίξεις?
    Τι νούμερο παπούτσι φοράς?
    Μη ξεχάσεις....στείλε και φωτογραφίες σου με όλες τις ως άνω λεπτομέρειες!

    Αν μας κάνεις οπτικά ΜΠΟΡΕΙ και να ασχοληθούμε μαζί σου....διαβάζοντας σε.
    Προς το παρών καλό θα ήταν να ζητήσεις και ένα ΣΥΓΜΩΜΗ από τις Κ/κυρίες που με θράσος και αγένεια πρόσβαλες με τα γραφόμενα σου.
    Αυτό για να μη χαρακτηρισθείς κομπλεξικός και άξεστος