Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος minDSgame, στις 6 Οκτωβρίου 2005.

  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Όσοι από Μ/μας ψάχνουν για γυναίκες έχουν ένα ακόμα πρόβλημα να συναντήσουν πολλούς άντρες που το παίζουν γυναίκες. Εγώ προσωπικά δύσκολα συζητάω χωρίς κάμερα. Μ' αρέσει να βλέπω με ποιόν μιλάω οπότε ξέρω και τι θα συναντήσω αν και όταν το αποφασίσουμε. Φίλους τουλάχιστον απέκτησα, οπότε κάνοντας έναν απολογισμό τα αποτελέσματα είναι θετικά. Τώρα σκλάβα δεν περιμένω να βρω αλλά και τίποτα δεν αποκλείεται. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Αυτό που έμαθα είναι να μην ενθουσιάζομαι εύκολα, αλλά ούτε και να απογοητεύομαι. Με λίγα λόγια πατάω στη γη.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο

    Κρύβε λόγια φίλε!Ελπίδα λένε τη μάνα μου... :Ρ
     
  3. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Φαντάζεσαι να έλεγαν την πεθερά σου;;;

    P.S. Βλέπω ότι έχεις μια τάση να μας βλέπεις όλες αγοράκια. Άντε το female δεν το είδες... Ολόκληρο γουρουνάκι στη φώτο πέρασε απαρατήρητο;;;
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Ντρέπομαι...
     
  5. alnair

    alnair Regular Member

    λολ little slut [PieR]..
    Επειδή μίλησες για γουρουνάκια, για όσους ενδιαφέρονται για έναν εναλλακτικό τρόπο μαγειρικής, ας μπουν σε αυτό το site

    http://www.mukiskitchen.com/home.html
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Θα γίνω χορτοφάγος...

    Άσχετο.
    Το χουν δει οι φεμινίστριες το site?????

    (Greek Houmor  )
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Νομίζω ότι θα προτιμήσω τη συμβατική μαγειρική, δε μου φάνηκαν τόσο γευστικές όσο περίμενα οι συνταγές...   Καλό αλλά ζόρικο το site al-nair  

    Αφού το site δεν είναι κερδοσκοπικό, λίγα πράγματα έχουν να πουν οι φεμινίστριες. Βέβαια, το ότι δύο επαγγελματίες φωτογράφοι έκαναν στην ψύχρα (και όχι επειδή τους ευχαριστεί προσωπικά ή τους διεγείρει) αυτή τη δουλειά, δείχνει το πόσο έχουν εθιστεί να χρησιμοποιούν το γυναικείο σώμα και τη συλλογική φαντασία για κάθε θεμιτό ή αθέμιτο λόγο, αλλά αυτά έχουν πιά γίνει πολύ ψιλά γράμματα.

    Για τις γνωριμίες μέσα από το διαδίκτυο θα ήθελα να σχολιάσω ότι έχουν όλες τις δυσκολίες που αναφέρθηκαν παραπάνω και μερικές ακόμα.

    Στο πλεονέκτημα της αρχικής ευκολίας προσέγγισης έχουν μερικές φορές το μειονέκτημα ότι για να προχωρήσεις real life με κάποιον που γνώρισες στο διαδίκτυο ουσιαστικά περνάς το στάδιο της αρχικής γνωριμίας δύο φορές και αυτό μπορεί να είναι δύσκολο και να μπερδεύει μερικές φορές τα πράγματα.

    Είναι και το ότι ακόμα δεν υπάρχει (συλλογική) γνώση του πώς λειτουργεί η γνωριμία από το διαδίκτυο και δεν έχουμε απαράίτητα μάθει να το χειριζόμαστε. Πόσα μπορεί να πούμε σε έναν messenger που δε θα τα λέγαμε face to face σε κάποιον που μόλις γνωρίσαμε σε ένα μπαράκι; Και αυτό τί επίπτωση έχει στην διάθεση για πραγματική γνωριμία;

    Παρόλα αυτά είμαι μάλλον αισιόδοξη.

    Το διαδίκτυο δίνει τη δυνατότητα να πλησιάζουμε ανθρώπους παραβλέποντας προσωρινά το θέμα διαχείρισης image και για τον εαυτό μας και για το συζητητή μας και να είμαστε ειλικρινείς, αν το επιθυμούμε, και όχι σκλάβοι των συνηθισμένων διαδρομών αυτοπροβολής μας, ή δέσμιοι των δικών μας προτύπων.

    Η δε χημεία που παράγεται μεταξύ δύο ανθρώπων στο διαδίκτυο, δεν είναι πλαστή, ούτε φαντασιακή.

    Προσωπικά δε με προβληματίζει τόσο η κοροϊδία, που είναι επόμενο και ανθρώπινο να υπάρχει και που κάποια στιγμή φαίνεται.

    Αυτό που θέλω να προσέχω είναι να μη προσεγγίζω ανθρώπους με το μέτρο στο χέρι λες και πηγαίνω να αγοράσω τοστιέρα και θέλω μία με αυτές τις προδιαγραφές και όχι τις άλλες.
     
  8. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο


    Πωπωπω !!!

    Μια ζέστη και μια έξαψη με έπιασε !!!!
    Άρχισα να ιδρώνω και νόμιζα πως κάτι με τσουρούφλιζε !!!!

    Απαπαπαπαπα !!!!

    Άσε που ήπια ένα λίτρο νερό γιατί νόμισα πως θα πάθαινα αφυδάτωση και τώρα θα τρέχω στο wc συνεχεια !!!

     
     
  9. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Εγώ τι να πω ρε κορίτσια που η φώτο μου είναι ίδια; Ακόμα και το μήλο στο στόμα λολ. Από την άλλη είναι ένας πρωτότυπος και οικονομικός τρόπος σάουνας  

    Μήπως να τους κάνω μύνηση που μου έκλεψαν τη στάση;
     
  10. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Πιστευω πως το διαδίκτυο ειναι μια πολύ καλη ευκαρία για άτομα που ανήκουν σε οποιασδήποτε μορφης εναλλακτικο lifestyle οπως το bdsm να ερθουν σε επαφη ο ένας με τον αλλο με την προστασια της ανωνυμίας και της ανεσης που προσφέρει η σιγουρια οτι για να ήρθε ενα ατομο σε ενα αντιστοιχου θεματος chat η forum τοτε το λιγοτερο τον ενδιαφερει το θεμα αυτο.
    Δυσκολα μπορεις στην πραγματικη ζωη να μιλησεις στην ψυχρα σε μια μου μολις γνωρισες για bdsm.Το πιο πιθανο ειναι οτι θα πεσεις σε vanilla.Ασε που πολλες vanilla ειναι τοσο ξενερωτες που εχουν νοοτροπια των ταινιων της Ρενας Βλαχοπουλου απο τη δεκαετια του 60 σε θεματα σχεσεων και σεξ. Ειναι θειτσες απο την ηλικια των 20 στο μυαλο. Στο μυαλο τους εχουν με ψυχαναγκαστικο τροπο το τρίπτυχο πατρις θρησκεις και πανω απ ολα οικογενεια. Θελουν να βρουν το the one and only και να γερασουν με αυτο και καθε φορα που ξυπνα η πραγματικη τους φύση (η οποια γκρεμιζει την ουτοπια της μονογαμιας, η του καθε αλλου στερεοτυπου πανω σε θεματα σεξ) την καταπνιγουν με καθε μεσο και καταληγουν νευρωτικες και συμπλεγματιες. Αυτες λοιπον μολις ακουσουν τις αποψεις σου , θα βιαστουν να σε χαρακτηρισουν "pervert" . Μου προκαλουν αηδια με τον πουριτανισμο τους .
    Συχνα ομως διαπιστωνω πως το διαδίκτυο αποτελει ενας τρόπος για ατομα που ειναι η νοιωθουν μονα (μπορει να ειναι αναμεσα σε κοσμο η να εχουν μακροχρονιες σχεσεις- γαμους και να νοιώθουν σκληρη μοναξια) ωστε μεσα απο εικονικες σχέσεις να νοιώσουν οτι επιτελους επικοινωνουν η καποιος θα καταλαβει τα προβληματα τους.
    Συχνα ο αγνωστος Χ με τον οποιο μιλουν γινεται ο one night εξομολογος τους για να πουν αυτα που δεν τολμουν να πουν σε κανεναν σχετικα με τη ζωη η τα συναισθηματα τους.
    Οταν η μοναξια σαρωνει καποιον γινεται πολλες φορες απελπισμενος. Ψαχνει να βρει οικιοτητα μεσα απο φευγαλέες ψευτικες σχεσεις βασισμενες σε chat. Για μενα τα ατομα αυτα ειναι δειλα, δεν εχουν το θαρρος να αντιμετωπισουν το προβλημα της μοναξιας τους , φοβουνται την ανθρώπινη επαφη και κρυβονται πισω απο bytes . Αντι να βρουν το ατομο η τα ατομα που μπορυν να μοιραστουν τα παντα και να δειξουν αυτο που πραγματικα ειναι , αρκουνται σε ημιμετρα και δημιουργουν ημιτελεις,εικονικες σχεσεις. Ποσο μιζερο ειναι αυτο.... και ειναι το ακρων αωτον της αναπληρωσης και του φοβου του αλλου.
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο

    Όχι απλά συμφωνώ,αλλά υποκλίνομαι..Πιστεύω πως η άποψη αυτή,μας καλύπτει όλους όσους αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα,των ψευδών υποσχέσεων μέσα από τα chat rooms.Φίλε πραγματικά με κάλυψες .Νίωθω πως δεν έχω ανάγκη ούτε να συμπληρώσω ,ούτε(όσο ανώριμο και βεβιασμένο και αν φαίνεται) να διαβάσω τίποτα σ αυτό το θέμα.Προσωπικά σ ευχαριστώ ;)
     
  12. Afenths

    Afenths New Member

    Πάντως εγώ τις πιο πολλές φορές έχω πέσει πάνω σε άντρες κρυμμένους πίσω απο γυναικεία προφίλ και ονόματα!
    Χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει πως δεν υπάρχουν σκλάβες στο Ελληνικό ίντερνετ!