Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM-Γνωριμιες-Διαδικτυο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος minDSgame, στις 6 Οκτωβρίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    Blindfold, για τρίτη φορά, σε παρακαλώ να διορθώσεις τα greeklish από σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη που δυσκολεύονται να διαβάσουν τα ποστ σου.
     
  2. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Οπως λοιπον θα δεις DeSade, κι εγω το ιδιο ακριβως εγραψα στο δικο μου post. Πως δεν αναφερομαι στη μονογαμικοτητα ως taboo αλλα ως προσωπικης επιλογης η οποια σε καμια περιπτωση δεν επηρρεαζεται απο εξωγενεις παραγοντες.

    Αν και για να ειμαι ειλικρινης, αυτο που με προβληματισε και το οποιο τονισα, ειναι η φραση για το one and the only. Και οχι τοσο για την πολυγαμια.

    Η ταπεινη μου αποψη ειναι πως το ενα δεν αναιρει το αλλο. Ειδικα σε D/s σχεσεις. Δεν ειναι λιγοι οι Κυριαρχοι, οπως γνωριζουμε που ειτε επιθυμουν να δανειζουν την υποτακτικη τους, ειτε να εχουν οι ιδιοι, περισσοτερες απο μια υποτακτικες.
    Αλλα αυτο που ειπες, δηλαδη το να επιθυμει καποιος να βρει το ενα και μοναδικο, ειναι "μη αποδεκτο" κατ' εσε, με ταραξε λιγο !

    Αν θεωρεις οτι παρερμηνευσα κατι απο τα γραφομενα σου, ζητω συγνωμη, αλλα ο τροπος που το διατυπωσες αφησε αυτα τα περιθωρια.
     
  3. illusion

    illusion Regular Member

    Θα συμφωνήσω με τα περισσότερα που έχουν αναφερθεί σε αυτό το post σχετικά με τις γνωριμίες μέσω Internet. Μερικά δε post είναι τόσο καλά γραμμένα που νομίζω ότι οτιδήποτε παραπάνω προσπαθήσω να πω θα είναι περιττό!!

    Θεωρώ πράγματι ότι είναι πολύ πιο εύκολο μέσα από την ανωνυμία του Internet να εκφραστεί κανείς. Δεν παύει να είναι όμως και ένας virtual κόσμος που με ευκολία προσελκύει τον καθένα ο οποίο μπορεί να χαρακτηρίσει τον εαυτό του οτιδήποτε. Δίνεται λοιπόν έτσι μια διέξοδος σε όλους αυτούς που δεν μπορούν να εκφράσουν αυτό που είναι στη πραγματικότητα ή αυτό που θέλουν να είναι. Αυτούς αργά ή γρήγορα έχω την εντύπωση ότι μπορείς να τους καταλάβεις γιατί θα συνεχίσουν να καλύπτονται πίσω από την ασφάλεια και την ανωνυμία ενός nick, του net, ενός τηλεφώνου (με απόκρυψη!).

    Εμένα προσωπικά μου έχει δώσει την ευκαιρία να μιλήσω αλλά και να γνωρίσω άτομα που «έχουν κάτι να σου πουν». Άνθρωποι που με το πέρασμα του χρόνου ωριμάζουν μεγαλώνουν (με τη καλή έννοια!), άνθρωποι που οι εμπειρίες τους στη ζωή, τους κάνει πιο «σοφούς», άνθρωποι που διαβάζεις τα post τους εδώ μέσα και διαπιστώνεις πως μια πρόταση μια άποψη μια παράγραφος μπορεί να σε κάνει να δεις τα πράγματα με διαφορετική μάτια, να αναθεωρήσεις κάποιες ίσως απόψεις που έχεις, άνθρωποι που δεν φοβούνται να εκφράσουν αυτό που είναι ή αυτό που δεν είναι άσχετα από ηλικία φύλλο, τοποθέτηση.

    Ελπίζω όλα τα παραπάνω να βγάζουν κάποιο νόημα….(δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα καλή στο γραπτό λόγο!!)

    Illusion
     
  4. sklavos30

    sklavos30 New Member

    Πιστέυω οτι το chat δεν είναι το κατάλληλο μέρος για BDSM γνωριμίες
    ίσως το Forum αυτό να δώσει κατί πι'ο ουσιαστικο στην Internet πραγματικότητα του bdsm!
     
  5. minDSgame

    minDSgame Guest

    Χαιρομαι που βλεπω οτι το θεμα εχει αγγιξει αρκετους.hliostalaxth θα συμφωνησω μαζι σου,γενικοτερα σε οτι εχεις πει.Προσωπικα μαλιστα,εχω αποφυγει να προχωρισω σε 2 περιπτωσεις,παρολο που τα θελω μου ειναι ιδιαιτερα ισχυρα,για να μην την "πατησω"! Αν επραξα σωστα ή οχι,θα το δειξει το μελλον...ελπιζω δηλαδη να κανω και κατι!! 

    Τωρα στο θεμα μονογαμικοτητας ή οχι,ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη.Ισως μαλιστα στον D/s κοσμο μας,ο δεσμος αυτος να ειναι ακομη πιο ισχυρος.Αυτο βεβαια δεν αποτελει κριτηριο και η αποφαση δεν παυει να εξαρταται απο την προσωπικοτητα και τον χαρακτηρα ρου καθενος μας.

    Και κατι τελευταιο.hliostalaxth το nick moy ειναι minDSgame οχι MindsGame.Οχι τιποτα,στο τελος με βλεπω να βρισκω υποτακτικη και να δω μετα τι θα κανουμε τα δυο μας! 
     
  6. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    αχαχα mindSGame, απολογουμαι για το λαθος μου, αλλα ξερεις τι λενε για τους "πεινασμενους" και τα "καρβελια"  

    Ομως θα μου επιτρεψεις και μια μικρη παρατηρηση. Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι πρεπει να τραβιομαστε πισω αν βρουμε κατι που πιστευουμε οτι κανει για Ε/εμας. Αυτο που κατ' ακριβειαν ειπα, ειναι πως πρεπει να δινουμε χρονο για να δουμε με τι ανθρωπο εχουμε να κανουμε ! Γιατι αν κανουμε συνεχως πισω, τοτε φτανουμε στο αλλο ακρο, το οποιο ειναι οτι θα μενουμε παντοτε μονοι, απο φοβο μηπως κανουμε λαθος επιλογη και πληγωθουμε.

    Αυτα τα ολιγα, και ελπιζω να βοηθησα καπως
     
  7. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    hliostalaxth το post σου με προβληματισε. Εννοεις δηλαδη οτι στις D/s σχεσεις οπου συχνα η αποκλειστικοτητα αναιρειται μετα απο επιθυμια του Κυριαρχου υπαρχει αυτη η αισθηση του "the one and only"? Σε επιπεδο πνευματικο ισως? Πολυ βολικο αυτο για τους Κυριαρχους που δεν θελουν να παραβιασουν το hard limits που τους εχουν θεσει εκεινες με τροπο τεχνικο."Πνευματικα ομως ειμαι μονο και απολυτα μαζι σου". Νομιζω θα ηταν πιο ειλικρινης η φραση "θα ειμαι πνευματικα και απολυτα και μαζι σου"
    Ισως να ισχυει αυτο αλλα το κακο ειναι πως δεν μπρορει ποτε να επαληθευτει, παρα μονο να στηριχθει σε λογια.
    Δυσκολο το "the one and only" καποιες φορες ανεφικτο αλλα δεν θελω να κανω αξιολογικη κριση και να το χαρακτηρισω καλο η κακο. Neutral θα ελεγα.
     
  8. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    DeSade, αυτο που ειπα ειναι οτι το να επιλεγει κανεις τη μονογαμια ή την πολυγαμια, δεν ειναι θεμα του αν ανηκει στον χωρο του bdsm ή του vanilla, αλλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, αναλογα με την ψυχοσυνθεση, τα ζητουμενα, τα θελω του καθε ανθρωπου ξεχωριστα. Και οχι σε ποιο χωρο ανηκει.

    Ανεφερα απλα ως παραδειγμα κατι που συμβαινει σε ορισμενες D/s αλλά και vanilla σχεσεις για να γινει κατανοητο αυτο που ειπα.

    Ομως τονιζω για μια ακομη φορα, πως αυτα που γραφω αντιπροσωπευουν τα δικα μου πιστευω και δεν ειναι απαραιτητα τα πλεον σωστα.

    Οπως και αρκετοι αλλοι, ειμαι ακομη στην διαδικασια της μαθησης, (και πιστευω οσο ζω σε αυτη τη διαδικασια θα ειμαι   ) και παντοτε ανοιχτη στο να συζητησω και γιατί οχι να ασπαστω μια διαφορετικη απο τη δικη μου τεκμηριωμενη αποψη.
     
  9. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Κοιταζοντας αλλη μια φορα το post μου, αντιλαμβανομαι οτι ειμαι αδιορθωτη  

    MinDSgame ειναι το σωστο και οχι οπως στο καλο το εγραφα τις προηγουμενες φορες.

    Θα το κανω 100 φορες copy paste, μεχρι να το εμπεδωσω ! lolol
     
  10. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Τελικα καλα λενε πως οποιος βιαζεται σκονταφτει :

    Αναμεσα στο "δικη μου, τεκμηριωμενη αποψη", παρεμβαλεται ενα κομα, για να βγαινει το σωστο νοημα της προτασης.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    minDSgame, η hliostalaxth επιμένει να σε θέλει Dom, μήπως να το ξανασκευτείς;  
     
  12. minDSgame

    minDSgame Guest

    lol!Βρε hliostalaxth και οχι Ηliostalaxth,το nick μου ειναι minDSgame.sub ειμαι ο ανθρωπος!Παντως MasterJp,εαν συνεχισει λιγο ακομη,θα μπερδεψει κι εμενα,και με βλεπω να γινομαι Dom!Οχι τιποτα δηλαδη,αλλα θα της αξιζε και μια τιμωρια!