Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Ελλαδάρα και ημιμάθεια (τι στο διάολο συμβαίνει σ' αυτόν το γαμώτοπο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Seirios_79, στις 19 Απριλίου 2015.

  1. Ολοένα και πιο συχνά, παρατηρώ το φαινόμενο αυτό να πέρνει τρομακτικές διαστάσεις, όσο περνάνε τα χρόνια (φυσικά και στο ΒDSM χώρο).
    Τις προάλλες, εντός διαδικτύου, δέχομαι μια κλασσική ερώτηση / προσέγγιση από την υπό ενός .... MASTER (δεν βάζω εισαγωγικά, γιατί στο μυαλό της είναι βαθύτατα πεπεισμένη πως ο τύπος είναι προφεσσόρι) και οι 2 είναι Β. Ελλαδίτες.
    Χάρην ευκολίας θα τους πούμε ΜΗΤΣΟΖΕΥΓΑΡΟ. O MASTERΜΗΤΣΟΣ, λεπόν ή, μάλλον, η υπό του ΜΑΣΤΡΟΜΗΤΣΟΥ, έρχεται να με ρωτήσει από που μπορεί να αγοράσει σχοινί κατάλληλο για bondage... μιας και εγώ αρέσκομαι σε αυτό... από ότι άκουσε.
    Της αναφέρω πως το bondage, χονδρικά, χωρίζεται σε 2 τύπους: Aνατολίτικο (Ιαπωνικό) και Δυτικότροπο και πως εγώ ασχολούμαι και διδάσκω / συμβουλεύω όσους αρέσκονται στο 1ο.
    Μου λέει, τα ξέρω όλα αυτά... έχω διαβάσει και μου στέλνει ένα link από ένα blog (το blog επρόκειτο για το επαγγ. καταφύγιο μιας εγχώριας Δομινάτριχης - της πυρκαγιάς).
    Μπαίνω μέσα στο blog και παρατηρώ πως ενημέρωνε σχετικά με το Ιαπ. Δέσιμο σε 2-3 παραγράφους κειμένου (ΜΟΝΟ) που είχε αντιγράψει από αλλού (χωρίς φυσικά να δίνει αρχική πηγή) με κακή μετάφραση από αυτόματο translatorα. Το ίδιο και με άλλα κείμενα που δεν είχαν σχέση με το Bondage αλλά για την Κυριαρχία των Γυναικών Αμαζόνων (γέλασα πολύ συνάμα).
    Της λέω, κοίτα, αυτό εδώ είναι μια πολύ κακή πηγή ενημέρωσης για το Iαπ. Δέσιμο και το Bondage γενικότερα, έχει κάνει βούτα μέρος κειμένου από το διαδύκτιο το έχει περάσει από αυτόματο translator κλπ η λεγάμενη, μπορώ να σου στείλω ένα καλύτερο link.
    Ξαφνικά, όταν της το είπα αυτό, ο τόνος της άλλαξε και μου λέει: Mωρέ τι μας λες.... Ο Κύριος μου την ξέρει και την εκτιμά... δεν ξέρεις τι σου γίνεται... και τώρα θα μου πεις που να βρω καλό σχοινί?
    Της λέω κοίτα, αφού δεν ξέρω τι μου γίνεται, ο Κυριούλης σου την εκτιμά (το γυαλίζει το Στραπόν) βγάλτε άκρη μόνοι σας, δεν σκοπεύω να σας απαντήσω σε αυτό το ύφος.
    Με έβρισε και τέλειωσε την συνομιλία.
    Μετά 2 μέρες το προφίλ της είχε διαγραφεί.....όταν ξανατσέκαρα.
     
  2. badby

    badby New Member

  3. seduced mind

    seduced mind Guest

    Υπάρχουν και χειρότερα... Σε κανά δίμηνο να σου μάθει τι είναι bondage, να σου βρει λάθη και στο τέλος να γίνεις μαθητής της.... Κάτσε μην βιάζεσαι έχει ψωμί ακόμα η υπόθεση...
     
  4. Σκέφτομαι τελικά, μήπως.... μας ψεκάζουν?
    Μήπως οι Β. Ελλαδίτες είναι λίγο περισσότερο μαλακοψώνια   (εντάξει αυτό δεν το εννοούσα)?
    Μήπως, τελικά στην χώρα της Μπανανίας η μαγκιά, κλανιά, περίστροφο κι ας μην ξέρω την τύφλα μου είναι το point?
     
  5. Καλημέρα.
     
  6. seduced mind

    seduced mind Guest

    Όχι μωρέ απλώς το έχουν ρίξει στο Λιακόπουλο και στην εξήγηση του ανεξήγητου...
     
  7. seduced mind

    seduced mind Guest

    Και τώρα που το σκέφτομαι αναρωτιέμαι πως θα ένιωθε μια υ όταν ο Κ της γυαλίζει στραπονια και τον αποκαλούνε τσούλα... Με τι σθένος θα πάει αυτή η υ να συνεχίσει να είναι υ σε αυτόν που πριν από λίγο τον αποκαλούσαν τσούλα; me thinks.... γάμησε τα δεν πάει καθόλου καλά το BDSM στην Ελλάδα....
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Με τόσα που εχουν δει τα μάτια σου κι εχουν ακούσει τ αυτια σου δεν θα επρεπε ν απορεις..... Εδω τα ξερουμε ολα και είμαστε ειδημονες σε ολα κι έχουμε άποψη επι παντός επιστητού!!!
     
  9. Lacrima

    Lacrima Regular Member

    Καλημέρα σας αγαπητέ @Seirios_79

    Αυτό που περιγράφετε δεν περιορίζεται μόνο στην Β. Ελλάδα και μόνο στο bdsm. Δυστυχώς, παρόμοιες καταστάσεις υφίστανται καθημερινά σε όλα τα επίπεδα. Νομίζω πως είναι θέμα παιδείας, κουλτούρας και λιγάκι φθόνου...
     
  10. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    Φαντάσου δηλαδή να έχεις μεινει με το αυτοκίνητο και να ερθει αυτός με καμιά ΕΛΠΑ να στο φορτώσει να στο δεσει και να στο πάει συνεργείο.

    Σοβαρά τώρα η έκπληξη προφανώς δεν ειναι η άγνοια. Ειναι η αρνηση του ξεστραβωματος και οπως ειπαν πιο πανω τετοια φαινόμενα συναντώνται εντονα.

    Θα χρησιμοποιουσα μια εκφραση του Ουμπερτο Εκο αλλα παραπαει για το νημα.

    Σιγουρα ομως καποτε θα μαθουν. Εστω με τον δυσκολο τροπο.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Eιλικρινά δεν με εντυπωσιάζει τίποτα πχια, το ότι αρκετοί κρύβονται πίσω από τις υ και αντίστοιχα και τις/τους ''εκπαιδεύουν'' να ρωτάνε διάφορα, πολλές φορές σκόπιμα για να μην φανούν/άσχετοι/ες με το άθλημα και ύστερα στη λένε και από πάνω, ζωάδια.
    αΝ συμβεί κάτι τραγικό και άκρως επικίνδυνο για τη σωματική/πνευματική τους υγεία φταίνε οι Κ, βλ. Κακοποίηση και Bullying.(αστεία πράματα)

    To έχω ξαναδεί το έργο και δυστυχώς επαναλαμβάνεται.
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Υπάρχουν και οι ανεπιδεκτοι μαθήσεως αγαπητέ Nomad.
    Θυμάμαι που μου είχε ερθει ένας υ σε πμ λιγερος και κουνιστος κάνοντας τεμεναδες και μέσα στη δουλοπρέπεια και τον πληθυντικό και όταν του οτι δε συμπαθω καποιες τεχνικές ουτε και την δουλοπρεπεια και υποταγη αππ το πρωτο δευτερολεπτο(!) μου λέει, ααα εσύ τι σόι Ντομα είσαι, μάλλον είσαι τελείως άπειρη και δε ξέρεις ακόμα πως να σαι Κυρία.
    Και εγώ άρχισα τα γέλια και του πα πουθενά δε δήλωσα έμπειρη και φτασμένη , το αν ειμαι κυρία ή οχι δεν εξαρτάται απο το στάτους καλη σου αναζήτηση.
    Δυο μηνες μετα ξανά έστειλε κ ελεγε εγώ είμαι ο σκλάβος ο γαμαω ταο και δε θα βρεις καλυτερο και χάνεις κλπ
    Όταν τον ρωτησα αν έχει παει στη Δομινατριχη Α ή Βου και μου πέ ναι αυτές είναι οι Θεές του και έπλεξε ολοκληρο εγκώμιο, είπα αντίο και καλά να περνάς . δε πρόκειται να μπλεξω με παραπλανημενους που δεν δέχονται οτι δεν είναι μονο έτσι όπως τα έμαθαν τα πραγματα.