Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Στιγμές μονο τελικά???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος hermis, στις 7 Φεβρουαρίου 2007.

  1. hermis

    hermis Regular Member

    Το BDSM σήμερα αν ήταν στοιχειό της φύσης με τι θα σας έμοιαζε? Προσωπικά εμένα θα μου έμοιαζε με θάλασσα…. Ρευστό….χωρίς όρια…..μία γαλήνη και μια τρικυμία…
    Μια δύναμη και μια ηρεμία….. κανείς δεν το ξέρει ολόκληρο και γι αυτό κανείς δεν πρέπει να Υπερεκτιμάει τις δυνάμεις του…. Είτε sub είτε Dom χαρακτήρα κι αν έχει…
    Και αν το 2007 η δική μου και υποκειμενική μου προσέγγιση είναι αληθινή τότε μήπως και λίγο μασκάρεμα έχει μέσα του όπως σε τρελαίνει και η θάλασσα , μήπως όλες τις ώρες δεν υπάρχει προκαθορισμένος Κυρίαρχος και προκαθορισμένος υποτακτικός?? Διότι όλες οι ώρες δεν είναι ίδιες… και με όλα τα άτομα δεν μπορείς να έχεις τον bdsm status χαρακτήρα σου.... Άρα είναι παιχνίδι με ωράριο που αυτός που παίζει με τους κανόνες του έχει ωράριο επίσης ….. τις ώρες που δεν έχεις σκηνή BDSM τι σόι Dom είσαι και τι σόι sub??? Είναι τελικά το BDSM τρόπος έκφρασης και Όχι τρόπος διαβίωσης ζωής !!! Είναι στιγμές έκφρασης ….

    με εκτίμηση

    hermis
     
  2. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    αν ητανε πουλι του ουρανου;
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    ..όλες οι ωρες δεν ειναι ιδιες που λεει και η παροιμία..ομως σε καθε στιγμη φαινεται ο χαρκτηρας του άλλου..

    ..η παρομοιωση σου με καλυπτει..
     
  4. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM Στιγμές μονο τελικά???

    Αν ήτανε πουλί του ουρανου??? θα?? τι??? Μας κόβεις στο καλό...
     
  5. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM Στιγμές μονο τελικά???

    Χαίρομαι φίλε Maley που η παρομοίωση μου σε καλύπτει…
    Αναμένω απαντήσεις για παρομοιώσεις από όλους μας . Την έκανα για ένα σκοπό την παρομοίωση αυτή . Για να απαντήσω έμμεσα σε πολλά μηνύματα μελών μας με σκοπό το μπλέξιμο του BDSM, με το σεξ, τον έρωτα, την οικογένεια , το επάγγελμα και ακόμα για την ανάστροφη συμπεριφορά που λογικά κάποιος μπορεί να έχει και να μην στέκει με το status του…… Εδώ είναι η απάντηση….
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM Στιγμές μονο τελικά???

    Τι εννοείς αν στους υπόλοιπους ανθρώπους της καθημερινότητα μας φερόμαστε με υποτακτικότητα σαν σκλάβες ή σαν Αφέντες ανάλογα το τι είμαστε?
    Αλήθεια πιστεύεις εσύ πως αυτά τα στοιχεία του χαρακτήρα μας βγαίνουν στον οποιωνδήποτε ακόμα και μέσα στον χώρο;
    Επιλέγουμε που θα τα εκφράσουμε και που θα τα δώσουμε.
    Η τουλάχιστον εγώ ανήκω σε αυτήν την κατηγορία των ανθρώπων. Ίσως όμως υπάρχει και μια άλλη η οποία την ανάγκη για ανταλλαγή δύναμης την ρουφάει από όπου βρει εύκαιρη παίρνοντας μικρές τζούρες χωρίς να έχει σημασία ποιος είναι ο άλλος και τι είναι.
    Δεν ξέρω όμως αν αυτό είναι bdsm στο bdsm υπάρχει συναίνεση.
     
  7. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: BDSM Στιγμές μονο τελικά???

    Όχι βέβαια αυτό ακριβός εννοώ . Τα στοιχεία του χαρακτήρα μας βγαίνουν μόνο εκεί που θέλουμε εμείς και για συγκεκριμένο χρόνο και έτσι γίνεται και στο BDSM…. Να σου πω ένα παράδειγμα αστείο μεν αλλά έχει την ουσία του…
    Όταν ήμουνα φαντάρος είχα πάει στο νοσοκομείο να παραλάβω κάποια έγγραφα. Σε ένα δωμάτιο δίπλα από την γραμματεία καθόντουσαν 2 τύποι για Ι 5 (Δηλαδή να πάρουν χαρτί ολικής απαλλαγής από την θητεία τους). Ο ένας ήταν ναρκομανής σε άσχημο στάδιο και ο άλλος ήταν transexoual. Καθόμουνα έξω από την γραμματεία και άκουγα μία μουρμούρα από αυτούς κοιτάω διακριτικά και ο ναρκομανής κορόιδευε την «Δήμητρα» την transexoual. Εκείνη τον κοιτούσε στραβά και πάλι στραβά και με γυναικεία φωνή τον παρακαλούσε να σταματήσει με ευγένεια μεγάλη , εκείνος τον χαβά του και συνέχιζε.
    Κάποια στιγμή η «Δήμητρα» έγινε Δημήτρης και με μια αγριοφωνάρα τον αρπάζει και τον έκανε τόπι στο ξύλο!!! Και όλο το νοσοκομείο είχε ξεκαρδιστεί στα γέλια…..
    Περιττό να σου πω πως είναι λογικό για εμένα το θέαμα που είδα!!!! Και διακρίνεις ξεκάθαρα μέσα από την Δήμητρα και τον Δημήτρη!!! Ο χαρακτήρας όλων μας αλλάζει σύμφωνα με τα δεδομένα κάθε στιγμής!!!
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    διαφωνω ... Η Δημητρα θα μπορουσε να τα ειχε βρει με τον ευατο της και να ειχε ξεχασει την υπαρξη του Δημητρη ... αν για την αποκαλυψη του χρειαστηκαν πεντε αφελεις κουβεντες , τοτε μαλλον η Δημητρα ειχε σοβαρο προβλημα με τον ιδιο της τον εαυτο
    Ακομα , εαν σκεφτουμε το BDSM περα απο την σχεση του με την ερωτικη ζωη και το αναγουμε σε γενικο χαρακτηρισμο της φυσης ενος ανθρωπου , αρα , και συνδεεται με την κοινωνικη του ζωη ... και παλι ... πρεπει να οδηγουμαστε απο την δικαιοσυνη και την συγχωρεση , οχι γιατι ειμαστε αφεντες ή υποτακτικοι , αλλα επειδη ειμαστε ανθρωποι .... Η ευγενεια και η παραχωρηση δεν μας κανει υποτακτικους αλλα σεβαστους , ουτε και ο τσαμπουκας μας κανει κυριαρχικους αλλα αγενεις ....
    Ακομα μεγαλυτερο λαθος ειναι οταν μερικοι μπερδευουν το ερωτα και το δωσιμο με την υποταγη .....
    Μακαριοι εκεινοι που συνθλιψαν τα δεδομενα της στιγμης με τον χαρακτηρα τους
     
  9. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: BDSM Στιγμές μονο τελικά???

    Για μένα μια M/s σχέση είναι σα τον ουρανό... Καθάριος, καταγάλανος, ψηλά με κάνει να κοιτώ... Και κει, στη μέση τ' ουρανού Αυτός, ζεστός και χρυσαφένιος, νιώθω τις ακτίνες Του να με ζεσταίνουν, να μου δίνουν ζωή, να δίνουν νόημα στην ύπαρξή μου. Να Τον κοιτάξω δε μπορώ, μα νιώθω το είναι μου να φωτίζει. Όλα είναι πιο όμορφα, πιο έντοντα, πιο ζεστά όταν ξεπροβάλει...

    Κι αν, κάτι που δεν έπρεπε, κάνω, Τον βλέπω να χάνεται... και σύννεφα στο χώρο Του εμφανίζονται... κι αν να διορθωθώ αργήσω, τα σύννεφα πληθαίνουν και η βροχή, της ψυχής μου τα δάκρυα ξεπλένει...

    Κι όταν φεύγει... όχι γιατί θέλει, μα γιατί πρέπει, Τον βλέπω να χάνεται σα δίσκο πύρινο στ' ουρανού τον ορίζοντα... και το σκοτάδι με τυλίγει... μα τ' άστρα που φέγγουν, την ύπαρξή Του θυμίζουν κι εγώ στην αστρόφεγγιά τους περιπλανιέμαι... και περιμένω τη στιγμή που πάλι θα χαράξει...
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Είναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Και εμπνευσμένη από τη lara[E-p] θα απαντήσω κι εγώ με κάποιους στίχους....

    Κόκκινο φεγγάρι,
    Θάλασσες..τεκίλα,
    Φύλλα πεταμένα στη φωτιά,
    Κόκκινο φεγγάρι,
    Κόκκινο λιμάνι
    Κάτι μού 'χεις κάνει.....Κάτι μού 'χεις κάνει!!!
     
  12. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM Στιγμές μονο τελικά???

    Δεν μπορώ να σου απαντήσω για την Δήμητρα διότι δεν μπορώ να μπω στην ψυχολογία τους…. Το μόνο που σου λέω είναι τι είδα!!!! Αν είχε πρόβλημα δεν μπορώ να απαντήσω, πάντως ήταν συμπαθέστατη σε σχέση με τον άλλο.
    Με βρίσκεις σύμφωνο σε όλα τα άλλα!! Επέτρεψε μου όμως να σου πω πως ο χαρακτήρας και ο έρωτας , το δόσιμο έχουν να κάνουν με παιχνίδια υποταγής σε περίπτωση που τα 2 άτομα που αποτελούν την σχέση είναι οπαδοί του BDSM. Και καταλαβαίνεις πως σε στιγμές και μόνο εκφράζονται….