Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM από απόσταση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Stilvi, στις 8 Ιανουαρίου 2018.

?

Θα κάνατε D/s ή M/s σχέση από απόσταση;

  1. Θα έκανα σχέση D/s και M/s

    29,4%
  2. Θα έκανα σχέση D/s αλλά όχι M/s

    13,7%
  3. Θα έκανα M/s αλλά όχι D/s

    5,9%
  4. Δεν θα έκανα

    51,0%
  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι, τύπου: Θέλει η π@%^&*@... να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει.  
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.


    Μη με γαργαλάς, μου υποσχέθηκα να μην σχολιάσω  
     
  3. Don T

    Don T New Member

    @Stilvi μεγάλο θέμα άνοιξες... Γνώμη μου, ότι μόνο υποκειμενικά μπορεί κανείς να μιλήσει. Δεν υπάρχει ούτε σωστό ούτε λάθος, ούτε γίνεται , ούτε δε γίνεται... Μάλιστα, αυτό που δεν θεωρούμε εφικτό σήμερα, αύριο μπορεί να συναντήσουμε έναν άνθρωπο και να μας αλλάξει τα δεδομένα και να το κάνει εφικτό...
    Ναι, συμφωνώ ότι M/s δε γίνεται -εξ ορισμού- από μακρυά. Αλλά οτιδήποτε άλλο γίνεται. Εξαρτάται από τα δύο άτομα, τη χημεία μεταξύ τους. Εννοείται (για μένα) ότι θα πρέπει να βρίσκονται, αλλά η συχνότητα για να συντηρηθεί κάτι τέτοιο είναι θέμα των δύο ατόμων. Ας μην προσπαθούμε να βάλουμε "κανόνες"...
    Και για να μη θεωρηθεί ότι μιλάω σε θεωρητικό επίπεδο... Είχα σχέση από απόσταση που ήταν ιδιαίτερα έντονη (και δεν έληξε λόγο απόστασης) και σχέση από κοντά που ήταν χλιαρή (και φυσικά έληξε)

    PS: @lexy σχολίασε...! @Μαντλίν γαργαλησέ την...
     
  4. Yianni

    Yianni Master Y

    Πιστεύω και εγώ πως μια εξ αποστάσεως σχέση σαφώς και μπορεί να ξεκινήσει και να λειτουργήσει ως τέτοια, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να έχει και κάποιες συναντήσεις εκ του σύνεγγυς έτσι ώστε το "φανταστικό" να λαμβάνει υπόσταση.
     
  5. Καποιοι λενε οτι η σκλαβα ειναι δεσμια οτι πρέπει να την έχεις απο κοντα συνεχεια να την ελεχγεις και να μην την αφηνεις ποτε απο τα ματια σου και απο την εποπτια σου
    Εχετε αναρωτηθει οτι αυτο που πρέπει να ελεγχεις ειναι το μυαλλο της ; Και τιποτε αλλο. Αν ελεχγεις αυτο τα έχεις ολα και ας μην είσαι διπλα της και ας μην την βλέπεις δεν πρόκειται να κανει κατι αλλο απο το θελημα και την προσταγη του κυριου της
    Αυτα τα λεω απο μακροχρονια και μεγαλη εμπειρία
    Τα λεω απλα χωρις πολλα και στολισμενα λογια γιατι ετσι με εμαθε ο αφεντης μου να ειμαι αληθεινη απλη και να τον λατρευω και ας ειναι μιλια μακρια μου φθανει που εχει το κοντρολ μου στα χερια του
    Το μυαλλο μου
     
  6. libra

    libra Regular Member

    Εγω παλι πιστευω στις λαικες ρησεις. "Ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται".
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ετσά που 'χει πάει το πράμα είναι όπου καλώς εκειά και η πατρίς. Μεταθέσεις, δουλειά και ξανά μεταθέσεις, δουλειά...
    Είμαι και νεοπαράξενη του λόγου μου, οντέ βρω κάτι τις της προκοπής που με αναγαλλιά δε θα το αφήκω. Η χέρα μου όμως χρειάζεται να ασκείται δια ζώσης.
     
  8. libra

    libra Regular Member

    Μια γιατρος και ενας εμπορικος διευθυντης εσπιμαιν εχουν κ τον τροπο τους. Βαλε στη θεση τους ομως εναν ταπεινο δημ υπαλλ κ εναν επιχ/τια που με το ζορι καλυπτει τα εξοδα του που ζει πχ ο ενας στην καλαματα και ο αλλος στον εβρο;
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πιο εύκολο είναι απο απόσταση... βάζει το Κ 20% κυριαρχία, το υ 80% αυτοπαραμύθα και τσουπ... βγήκαν τα νούμερα...
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Aν υπάρχει σχέση παίζει, αν δεν είναι δεν παίζει...

    Το τι εκλαμβάνει το κάθε άτομο ως σχέση επί της ουσίας, είναι κάτι σαν το "πόσοι άγγελοι μπορούν να υπάρξουν στη μύτη μιας καρφίτσας".
     
  11. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    πόσο συμφωνώ.... εύγε  
     
  12. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Ο ρόλος της απόστασης είναι διπλός.
    Από τη μία υπάρχει η απόσταση ως φυσικό μέγεθος κι από την άλλη υπάρχει η ''απόσταση'' σε όρους εσωτερικής ενατένισης του εκάστοτε δυναμικού που φέρει η όποια σχέση. Τα δύο αυτά επίπεδα συνεργάζονται και ο τρόπος χειρισμού αυτής της συνεργασίας καθορίζει και την ευτυχή ή ατυχή έκβαση του εγχειρήματος.
    Κατά κανόνα για να ξεκινήσει μία σχέση σε όρους είτε D/s, είτε M/s, χρειάζεται η εγγύτητα. Ειδάλλως δε βλέπω το πως μπορεί να στηριχτεί η όποια διαδικασία εκπαίδευσης. Η τελευταία βέβαια αποτελεί από μόνη της ως έννοια κι ένα ξεχωριστό αντικείμενο συζήτησης, καθώς απ' ότι καταλαβαίνω, υπάρχει έριδα ακόμα κι ως προς το κατά πόσο αυτή αποτελεί κάτι το υπαρκτό τελικά.
    Η ειδοποιός διαφορά, έχει να κάνει με το πως εξελίσσεται η υπόθεση από 'κει και πέρα.
    Θεωρώ πως για τις μεν D/s σχέσεις η φυσική απόσταση τείνει να μειώνει τη διαφορά δυναμικού κι ως εκ τούτου δύσκολα αποφεύγεται μια ώσμωση τελικά των πλευρών που συμμετέχουν.
    Από την άλλη, στα πλαίσια του M/s η ύπαρξη φυσικής απόστασης λειτουργεί με τρόπο αντίστροφο, παίζοντας το ρόλο του καταλύτη για την εμπέδωση και διατήρηση αυτού του δυναμικού.
    Τα προβλήματα ξεκινούν από την ώρα και τη στιγμή που θα προσπαθήσει κανείς να μπλέξει τις διαδικασίες, είτε νοητικά, είτε πρακτικά. Κι αυτό γιατί όσο κι αν αυτές εμφανίζονται να κινούνται σε συναφή επίπεδα, τελικά έχουν πολύ διαφορετικό περιεχόμενο.