Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM από απόσταση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Stilvi, στις 8 Ιανουαρίου 2018.

?

Θα κάνατε D/s ή M/s σχέση από απόσταση;

  1. Θα έκανα σχέση D/s και M/s

    29,4%
  2. Θα έκανα σχέση D/s αλλά όχι M/s

    13,7%
  3. Θα έκανα M/s αλλά όχι D/s

    5,9%
  4. Δεν θα έκανα

    51,0%
  1. X-east

    X-east Guest

    Εξαρτάται από την θέληση του Κυρίαρχου.
     
    Last edited by a moderator: 10 Ιανουαρίου 2018
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μπορει να λειτουργησει, το βλεπω γυρω μου και με την βοηθεια της τεχνολογιας, εγινε ευκολοτερο. Προσωπικά δεν εχω τον χρονο, την ενεργεια ή την διάθεση να δυσκολεψω τοσο την ζωη μου.
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Η αυτοπαραμύθα δεν χρειάζεται χιλιόμετρα, ούτε καν βδσμ ..παίζει παντού  

    Εφόσον υπάρχουν άνθρωποι που λειτουργούν και απολαμβάνουν αυτού του είδους σχέσης, για μεγάλα χρονικά διαστήματα μάλιστα, είναι αντικειμενικά εφικτό. Κάποια από αυτά τα άτομα είναι μέλη του φόρουμ. Και διαβάζοντας το νήμα, το να βλέπεις ανθρώπους να κρίνουν ένα είδος σχέσης που υπάρχει ανάμεσα μας ξεκάθαρα, Γ ε ν ι κ α, ως εφικτό ή ανέφικτο, λειτουργικό ή δυσλειτουργικό με μοναδικό κριτήριο, την προσωπική και υποκειμενική διάθεση, είναι "άτοπο" - νομίζω.
    Στην θεωρία, προφανώς η απόσταση δεν είναι επιλογή σχέσης, για τους περισσότερους.
    Στην πράξη, η επιλογή της εκάστοτε σχέσης, όποιου είδους, εξαρτάται άμεσα από το άτομο που σχετιζόμαστε και τις ανάγκες που μας καλύπτει. Και η πράξη πολλές φορές, αναιρεί την θεωρία.
     
  4. Vortex

    Vortex New Member

    Θεωρώ ότι είναι εφικτό και νομίζω είναι σχετικά σύνηθες. Εγώ δεν θα το επέλεγα. Κάτι τέτοιο θα με κάλυπτε μόνο επιφανειακά και προσωρινά.
     
  5. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ασχολούμαι με το νετ απ' την εποχή του mIRC, ποτέ ξανά δεν θέλω να ασχοληθώ με τέτοιες ουτοπίες. Τώρα που μάθανε να το κάνουν όλοι, εγώ προτιμώ να απέχω από ψυχάκια και κομπλεξικούς ψεύτες.
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θα συμφωνήσω. Βεβαια εγω ασπαζομαι την πεποιθηση πως ολοι αυτοπαραμυθιαζομαστε και οτι ζουμε ειναι το παραμυθι οπως το εχουμε φτιαξει στο μυαλο μας, αλλα αυτο ειναι φιλοσοφικο θεμα για αλλη ωρα.
    Παλι θα συμφωνησω. Δεν μπορει κανεις εδω να αποφανθει αν μπορει να λειτουργησει καποιου ειδους σχεση γενικα, βασισμενος στο τι ο ιδιος προσωπικα επιλεγει, επιθυμεί ή μπορεί.
    Και μολις αυτο παψει να συμβαινει, θα γινουν πολυ καλυτεροι οι διαλογοι, γιατι στόχος δεν θα είναι να αποδείξω πως το δικο μου ειναι ανωτερο και καλυτερο, αλλά να διευρύνω την κατανόηση μου για τους ανθρώπους γυρω μου, αποδεχομενη το δικαιωμα και των 2 να ζουν όπως επιλέγουν, χωρίς να είναι αναγκασμένοι να απολογούνται που αυτό δεν χωρά στα προκατασκευασμενα κουτάκια άλλων.

    Δεν μπορουμε ολοι να ειμαστε το ιδιο, να εχουμε ιδιες αναγκες και να σχετιζομαστε με τους ιδιους τροπους. Αν ΕΓΩ δεν γουσταρω για τους ΔΙΚΟΥΣ μου λογους να σχετιστω με τον ενα ή αλλο τροπο, δεν σημαινει πως οσοι σχετιζονται, βρισκονται σε λαθος μονοπατι και οφειλουν να επανελθουν σ αυτο που εγω οριζω ως το "σωστό" γιατι το μόνο που που μπορω να κρίνω με όρους σωστό ή όχι, είναι αυτό που επιλέγω για μένα, σε σχέση με μένα.
    Δεν απειλούν οι δικές μου επιλογές, τις επιλογές των άλλων και δεν απειλει η δικη μου επιλογη τις επιλογες των αλλων κι επειδη δεν συγκρινω ουτε εαυτο με τους αλλους, ουτε τις σχεσεις μου με τις σχεσεις των αλλων, για να αποφανθω αν ειναι αξιολογες, δεν γίνομαι πλέον ούτε επιθετική αλλά ούτε και απολογητική.

    Ότι διαβάζω, εκλαμβάνεται ωσαν να γραφει ο αλλος, "εγώ για μένα έχω καταλήξει πως ισχυει αυτο κι αυτο".
     
  7. sigh

    sigh .

    Όταν τα ζητούμενα εκπληρώνονται και η μόνη ουσιαστική απόσταση μετριέται σε χιλιόμετρα, είναι εφικτή μια εξ αποστάσεως σχέση με περιστασιακές συναντήσεις, πάθος, προσμονή, ονλινε μπλα μπλα, σκάιπ και λοιπα..
     
  8. Nikos87attica

    Nikos87attica New Member

    Θα ήθελα να δοκιμασω να μείνω σπίτι της Κυρίας μου πιστεύω θα ηταν το απόλυτο όνειρο