Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm επίδραση και

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Dimonius, στις 13 Ιανουαρίου 2018.

  1. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Μετά από λίγο καιρό ενασχόλησης μου με τα δρώμενα και τα επόμενα και βιώνοντας όλη αυτή την διαδραστική μαγεία του BDSM .. Γνωρίζοντας εμένα και παρατηρώντας τους γύρω με τους οποίους συναναστρέφομαι η ακουω ιστοριες βλέπω και λοιπά.. Γυρίζοντας σήμερα από την δουλειά ξεκίνησα φανάρι και μπλοκάρισμα στην κίνηση και λέω ας ρωτήσω θα ξέρουν.. Λοιπόν θεωρείται πως το ΒDSM επιδρά στην διαμόρφωση εξέλιξη του χαρακτηρα ψυχοσύνθεση καποιου και τούμπαλιν εάν ο χαρακτήρας ψυχοσύνθεση φαίνεται στο BDSM.. Και αν φαίνεται θεωρείται πως υπάρχουν ταμπέλες ; Η λεπτομέρειες που αποκαλυπτουν όλα αυτά; Πχ κάποιος θα πει υποτακτική είναι αυτή που δεν τα καταφέρνει στην ζωη της που που που... Σκλάβος είναι αυτός που στην παιδική του ηλικία το το...
    Υγ παρατήρησα πως όσες γυναικες γνωρισα και συναναστρεφομαι μαζί τους έχουν παραξενη ευαίσθητη η ξεχωριστή ψυχοσύνθεση χαρακτήρα.. Παρακλαω απαντήστε και με γνώμονα την προσωπικη σας εμπειρία..
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Προτείνω να διαβάσετε όσα έχουν γραφτεί κατά καιρούς σχετικά με αυτό το θέμα στο φόρουμ αυτό, υπάρχουν πολλά που θα σας βοηθήσουν να λύσετε τις απορίες σας και άλλα που θα σας μπερδέψουν περισσότερο, η επιλογή δική σας  

    Στα δύο πρώτα ερωτήματα η απάντηση είναι μάλλον ναι, στο τρίτο η απάντηση είναι ότι οι ταμπέλες υπάρχουν αυτό δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς, το θέμα είναι τι ρόλο παίζουν, αυτό εξαρτάται από την αντίληψη του καθενός, για άλλους μετράνε για άλλους - λένε - όχι και ποια είμαι εγώ που θα τους αρνηθώ την χαρά της άρνησης των ταμπελών έστω;

    Δεν είναι λεπτομέρεια το "να μην τα καταφέρνει στη ζωή του" κάποιος. Δεν έχει να κάνει με την υποταγή αν και πολλά υποτακτικά πρόσωπα καθώς και πολλοί μαζοχιστές είναι επίσης αυτοκαταστροφικοί, χωρίς να σημαίνει ότι μόνον αυτοί είναι αυτοκαταστροφικοί. Παρόλα αυτά, στην παράδοση ελέγχου οι άνθρωποι αυτοί βρίσκουν μια εξισορρόπηση συχνά και έτσι γίνονται σαφώς λιγότερο αυτοκαστροφικοί. Επίσης ούτε οι Κυρίαρχοι εξ αντιδιαστολής είναι κάποιοι που "τα καταφέρνουν στη ζωή τους". Δεν υπάρχουν αντιστοιχίσεις δηλαδή σε αυτό το θέμα.

    Για τις παιδικές ηλικίες δεν ξέρω, δεν έχω άποψη. Ούτε και για τα παραπάνω εδώ που τα λέμε  
     
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Η υποτακτική στο κρεβάτι δεν είναι αυτή που είναι αποτυχημένη στη ζωή.

    Κι εγώ προσωπικά που μόνο σκλάβο δε θα μπορούσες να με πεις κάποτε μου βγήκε με κάποια και η παιδική μου ηλικία ήταν θαυμάσια.

    Οι ταμπέλες σκοτώνουν την ανθρωπιά όσο και την ενσυναίσθηση και γεννούν ηλιθίους που βαριούνται να σκεφτούν.
     
  4. Υπαρχουν και σαδιστες αυτοκαταστροφικοι επισης. Οποτε η υποταγη και η κυριαρχια τελικα δεν εχει να κανει με το ποσο αυτοκαταστροφικος ή και αυτοκτονικος ειναι καποιος.
     
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Ας μη βάζουμε ανύπαρκτες ταμπέλες κ κανονες...

    Αυτά τα λέγανε το 1900. Έκτοτε αλλάξανε όλα αυτα. Διότι ποιος ζει όπως τοτε;
     
  6. koptik

    koptik New Member

    Μου αρέσει ο πειραματισμός και έτυχε έτσι κάποια φορά και δοκίμασα strapon με κάποια γυναίκα. Μετά άλλωστε και εγώ της έκανα έρωτα με ένταση όποτε βρισκόμαστε. Δεν νιώθω μειονεκτικά και όλα μου αρέσουν να γίνονται με σεβασμό. Ούτε κι εγώ μετά της το έκανα για να επιβληθώ. Αν κάποια (ή και κάποιος) το βλέπει έτσι απλά δεν με αποσχολεί να την γνωρίσω.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μπορείς να το αναλύσεις λίγο παραπάνω; Ευχαριστώ.
     
  8. koptik

    koptik New Member

    Δεν μου αρέσει να με μειώνει ο άλλος και εννοώ έξω από το κρεβάτι στην υπόλοιπη ζωή. Να μην το θεωρεί αυτό που σημβαίνει υποτιμητικό. Ότι σημβαίνει, σημβαίνει στο κρεβάτι. Είναι ένα παιχνίδι που διευρύνει την απόλαυση. Και για τους δύο δηλαδή απλά για λίγο πηγαίνουν λίγο πέρα από τα όρια τους. Απλά έτσι το βλέπω.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μάλιστα. Λαιτ BDSM , από την άλλη δεν υπάρχει τπτ υποτιμητικό γενικά κ ειδικά στο BDSM , υπάρχει μια λανθασμένη προσέγγιση, τέσπα όπως το βλέπει κανείς.