Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και αναπαραγωγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 1 Αυγούστου 2006.

  1. female

    female Contributor

    Πώς μπορεί ένα ζευγάρι μέσα σε μια bdsm σχέση να οργανώσει την ανατροφή των παιδιών του; «Χωράνε», και πώς, παιδιά σε μια τέτοια σχέση; (Δηλώνω απόλυτη άγνοια…)

    Ξέρετε σχετικές περιπτώσεις;
    (Ξέρω πως πολλοί κάνουν «παραδοσιακή, καθώς πρέπει» οικογένεια και έχουν και μια, ή περισσότερες, έξτρα σχέσεις με χαρακτηριστικά bdsm.)

    Έχετε παιδιά;
    Θα θέλατε να κάνετε παιδιά με την σκλάβα / υποτακτική σας, με τον Master / Dom - με τον σκλάβο / υποτακτικό, με την Mistress / Domme σας ;
    (... κάποτε, έστω...)
     
  2. adelina

    adelina Regular Member

    με τον ιδιο τροπο που οργανωνεται σε καθε σχεση, βαση των αναγκων των ατομων που εμπλεκονται στη κάθε συγκεκριμενη σχεση.
    αλλα πριν απαντησω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Γιατι περναει καν απ το μυαλο σου (σιγουρα οχι μονο εσενα απλα εσυ εκανες την ερωτηση) πως μπορει και να μην χωρανε παιδια σε μια bdsm σχεση?
     
  3. slv_lina[T-W]

    slv_lina[T-W] New Member

    Χωρίς να ξέρω πως πραγματικά είναι μια οικογένεια όπου οι γονείς είναι bdsm lifestylers αλλά διαβάζοντες αρκετές σκλάβες - μάνες που αναφέρονται στον τρόπο ζωής τους και διαχείρισης της οικογένειας έχω καταλήξει στο ότι όλα γίνονται και είναι εφικτά. Στην περίπτωση που δεν θέλουν οι γονείς να κάνουν γνωστό τον συγκεκριμένο τρόπο ζωής στα παιδιά τους για διάφορους λόγους περνούνε βασικές αρχές όπως την πειθαρχία, την ευγνωμοσύνη, την υπομονή και πολλές άλλες με διάφορους τρόπους, πχ. δεν είναι καθόλου κακό τα παιδιά να μάθουν ότι θα πρέπει πρώτα να καθήσει ο πατέρας στο τραπέζι και να αρχίσει να τρώει για να αρχίσουν και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας ή μπορούν να δικαιολογήσουν την μητέρα η οποία κάθεται στα πόδια του πατέρα όταν βλέπουν τηλεόραση ως ένδειξη απίστευτης τρυφερότητας.
    Στην περίπτωση βέβαια που οι γονείς θέλουν να μάθουν αυτόν τον τρόπο ζωής στα παιδιά τους τότε όλα γίνονται κανονικά και μπροστά τους και πάντα με συζήτηση και ανάλυση ώστε να καταλαβαίνουν.
    Όλα γίνονται και όλα μπορούν να συμβούν, ανάλογα με το τι υπάρχει στο μυαλό τους και πόσο βαθιά θέλουν να γνωρίσουν στα παιδιά αυτόν τον τρόπο ζωής.
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πιστεύω ότι είναι πολύ εύκολο να κάνουν παιδιά και να τα μεγαλώσουν σωστά, τώρα όσο για την παραδοσιακή οικογένεια, δεν ζούμε στο 1821.Εγώ εάν δεν είχα ήδη παιδιά θα ήθελα πολύ να παντρεύομουν τον σκλάβο μου και να έκανα οικογένεια μαζί του, θα ήταν το πιο ιδανικό !!!Φυσικά σε ότι αφορά το BDSM , αυτό θα γινόταν ως επί το πλείστον μόνο στην κρεβατοκάμαρά μας  
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Νομιζω οτι καλλιτερο ειναι να αφησουμε τα παιδια στην ησυχία τους...αν θελουν αυτα όταν μεγαλώσουν ακολουθουν οποιο lifestyle προτιμουν..
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ξέφυγες από το θέμα Maley.Το ερώτημα ήταν εάν μπορεί ένα ζευγάρι D/s να κάνει οικογένεια.Και φυσικά μπορεί εκτός και δεν θέλουν
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Η κάθε οικογένεια μαθαίνει στα παιδιά της τις πιο βασικές αξίες της, γιατί τα παιδιά μας να μην τα μάθουμε για το D/s αφήνοντας τα σεξουαλικά στοιχεία απ' έξω όπως και οι βανίλλα ως την στιγμή που αναρωτιέται το παιδί?
     
  8. female

    female Contributor

    Αυτό σημαίνει ότι και τα παιδιά μπαίνουν σε ένα πλαίσιο bdsm lifestyle– ή σε ένα πατριαρχικό πλαίσιο οικογένειας. Ή όχι;​

    Αυτό ακριβώς ρωτάω να μάθω, τις απόψεις των μελών και μη, το αν το θέλουν και αν ναι, πώς.

    Σίγουρα στην Ελλάδα τέτοιου είδους σχέσεις δεν είναι …ο κανόνας, πόσο μάλλον οι οικογένειες… Στο εξωτερικό άραγε;
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αυτό ακριβώς ρωτάω να μάθω, τις απόψεις των μελών και μη, το αν το θέλουν και αν ναι, πώς.

    Σίγουρα στην Ελλάδα τέτοιου είδους σχέσεις δεν είναι …ο κανόνας, πόσο μάλλον οι οικογένειες… Στο εξωτερικό άραγε;
    [/QUOTE]
    Κάποιος σκλάβος μου από Θεσσαλονίκη είχε ζήσει στην Γερμανία και είχε έναν φίλο που η μαμά του ήταν Domme kai o μπαμπάς του sub.στον φίλο του λοιπόν φαινόταν απόλυτα φυσιολογικό η μαμά να κάθεται να πίνει καφέ να κουβεντιάζει με φίλες και αυτός όπως και ο πατέρας του να κάνουν την λάτρα του σπιτιού.Ξέχασα να πω ότι υπήρχε και κόρη στην οικογένεια και της φέρονταν επίσης με σεβασμό.Αυτά περί εξωτερικού, πράγμα που θα αργήσει πολύ να γίνει στην Ελλάδα μας.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν πολυκατάλαβα, γιατί γίνεται άμεσα ο συνειρμός πως αν οι γονείς είναι Ds τα παιδιά οφείλουν να ακολουθήσουν.

    Το πρόβλημα είναι μάλλον στο ότι αρκετοί έχουμε την εντύπωση πως το 24/7 είναι όπως οι συναντήσεις που γίνονται για κάποιες ώρες ή session αλλά συνέχεια κάτι που δεν ισχύει.

    Από κει και πέρα, μια χαρά είναι τα παιδιά, και όχι τα δικά μου παιδιά δεν υπακούνε Στον Αφέντη μου, με την έννοια πως δεν δήλωσαν εκείνα στο κάτω κάτω υποταγή αλλά εγώ, οπότε ούτε Εκείνος Περιμένει ή Απαιτεί κάτι τέτοιο.
    Και για να είμαι ειλικρινής κάτι τέτοιο θα το θεωρούσα επιβολή φασιστική στα παιδιά κάτι που δεν επέλεξαν. Άλλο η πειθαρχία που χρειάζονται όλα τα παιδιά και άλλο να αναγκάσεις τα παιδιά σου να ακολουθούν ένα τρόπο ζωής που όσο κι αν ο ίδιος θεωρείς ότι καλύτερο, δεν έχεις καμιά απόδειξη πως είναι ότι καλύτερο και για τα ίδια.

    Μπροστά στα παιδιά, μοιάζουμε με κανονικό ζευγάρι. Απλά θεωρούν πως είμαι ιδιαίτερα περιποιητική προς Τον Αφέντη μου και τη μικρή αυτό την έκανε να αντιδράσει, λέγοντας πως εκείνη όταν θα έχει άντρα δεν θα δέχεται να κάνει εκείνη τις δουλειές και εκείνος να κάθεται, ή να τις κάνει παρατηρήσεις, αλλά αποδέχτηκε την εξήγηση μου πως εμένα μου αρέσει να Τον περιποιούμαι, κι εκείνη όταν θα έρθει η σειρά της θα κάνει ότι αρέσει στην ίδια περισσότερο. lol

    Ξέρουν πως στο υπνοδωμάτιο μας για να μπουν, πρέπει να έχουν άδεια, αλλά αυτό το είχα σαν αρχή και σαν βανίλλα. Τα μαστιγώματα κ.ο.κ. προς το παρών γίνονται όταν λείπουν ενώ προετοιμάζουμε ένα μικρό δωμάτιο ειδικά για αυτό με ηχο-απομόνωση.
    Τα μαστίγια και τα "βαριά" toys είναι κλειδωμένα, κάποια λουριά, δερμάτινες χειροπέδες και ζώνες απλά μέσα στο συρτάρι και τα παιδιά τα δέχτηκαν σαν δικά μας πράγματα και δεν έδειξαν κάποιο ενδιαφέρον να μάθουν τι ακριβώς είναι.
    Νομίζω αποδέχονται πιο εύκολα κάποια πράγματα ως φυσιολογικά από ότι η δική μας κολλημένη ενοχική γενιά.
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Εύγε 'lara[E-p] μου!!!΄νομίζω ότι υπερκάλυψες το θέμα γι αυτό σε χαίρομαι και σε θαυμάζω   Εγώ πάλι επειδή έχω πιο πολύ να κάνω με αρσενικά, τους γιούς μου, κρατάω μακριά από το σπίτι την ερωτική μου ζωή.όταν παντρευτούν είδομεν  
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Σ΄ ευχαριστώ Princess_of_Pain  
    Προσωπικά πιστεύω πως καλά κάνεις, έτσι έχουν την ευκαιρία να ανακαλύψουν μόνοι τους την φύση τους, όποια κι αν είναι αυτή.

    Να πω μόνο κάτι ακόμη, με ρωτάνε κάποιες φορές αν θα με ενοχλούσε αν οι κόρες μου γινόντουσαν σκλάβες.
    Δεν θα με ενοχλούσε, αν γινόντουσαν, σκλάβες ή Αφέντρες ή αν ήταν straight. Το μόνο που εύχομαι ειναι να γίνουν αυτό που πραγματικά "είναι" να βρουν την αληθινή τους φύση, όποια κι αν είναι αυτή. Όταν εκείνες θα είναι ευτυχισμένες τότε θα είμαι κι εγω ευτυχισμένη για κείνες.
     
    Last edited: 3 Αυγούστου 2006