Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και εμφανιση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Chris69, στις 8 Μαρτίου 2017.

  1. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Θεμα κατα βαση εγκεφαλικο
    αλλα και καρδιακο (ενεκα του οτι παιζει μπαλαντερ και το συναισθημα δωθεκειθε)
    και νεφρικο (καθοσον θελει και νεφρο το σπορ)
    και ορασεως

    Αρα θεμα πολυοργανικο και σοβαρο, βουρ για τα ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μου αρέσει ιδιαίτερα πολύ η όψη του Αφέντη. Την απολαμβάνω, όποτε μου δίνεται η δυνατότητα και μου επιτρέπεται και μετά έχω εικόνες να αναπολώ. Αν δεν ήταν ο Αφέντης δεν θα με ένοιαζε ποσώς η εμφάνισή του.
     
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Μιλώντας για οποιαδήποτε εμφάνιση το δίλημμα είναι η εμφάνιση όπως ακτινοβολεί εκείνη από μόνη της, ή όπως την αντιλαμβάνεται κάποιος. Το μόνο σταθερό δεδομένο είναι ότι ο οποιοσδήποτε, ή το οτιδήποτε να έχει κάποια εμφάνιση.
     
  4. Πανδώρα02

    Πανδώρα02 Start before you’re ready...

    Προσωπικά δεν δίνω βαρύτητα στην εξωτερική εμφάνιση αλλά στην εσωτερική...με ελκύουν οι άνθρωποι με θετική αύρα που είναι αισιόδοξοι και έχουν χιούμορ...
    Η εμφάνιση είναι ένα καθαρά υποκειμενικό θέμα και ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια με ενοχλεί όμως το γεγονός πως πολύ συχνά βλέπω να απορρίπτονται άτομα επειδή η εξωτερική τους εμφάνιση δεν συμβαδίζει με τα πρότυπα της εποχής...
     
  5. μπλάιντφολντ κι ας μη βδσμιάσω ποτέ
     
  6. Πες το χρυσοστομη!
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    στους εγκλωβισμένους στερεοτυπικούς κατισχύει η εμμονή και ο περιορισμός.
     
  8. Carpe_Diem

    Carpe_Diem https://www.youtube.com/watch?v=NpJ11NDcpjU

    Θεμα κυριως χημειας κ για μενα και δεν εννοω τη λεκτικη επικοινωνια , απο τη μυρωδια μεχρι τον τροπο που περπαταει , το βλεμα , η σιωπη της , το γελιο της ο τροπος που συμπεριφερεται στον εαυτο της κτλ κτλ φανταστειτε μια ομορφη γυναικα λεπτεπιλεπτη και να κακαριζει σαν τη κακια μαγισσα ... Τελος παντων λεμε χημεια για να δηλωσουμε το πακετο ενος ανθρωπου τη στιγμη που τον γνωριζουμε
     
  9. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Ανοίγει thread με εστίαση στην φροιντική θεώρηση περί του πατρικού ρόλου και τις προεκτάσεις του πρότερου βίου στην ζωή του υ μέλους, τρία (3) posts. Ανοίγει thread για 999η (όχι άλλο, θα πάρει ζωή) φορά με θέμα αυτό ^, τρεις σελίδες.

    Βρείτε το λάθος.
     
  10. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Εγω διαφωνω. Δε μου ειναι καθολου δυσκολο να φανταστω εναν μικροσωμο καχεκτικο οπως λες αντρα να ειναι μαστερ.
     
  11. prettylilstoy

    prettylilstoy Cap ou pas cap?

    Νομιζω δεν εχει να κανει με το bdsm αυτο καθεαυτό. Θα συμφωνήσω κι εγω πως είναι υποκειμενικό!

    Ξεφεύγοντας απο την εμφάνιση, η οποια σε ενα αρχικο σταδιο παιζει σημαντικοτατο ρολο, (ναι παιζει.. ασχετως που μπορει να ξεθωριασει συντομα) ερχονται και προστίθενται αλλοι παράγοντες που επηρεαζουν και αυξανουν την ελξη - ή τη μειωνουν - προς κάποιο ατομο.

    Καθως σκαλιζεις αλλωστε καποιον μπορει να ανακαλύψεις στοιχεια που σε γοητεύουν και σε καθηλωνουν και ξεφευγουν απο την πεζοτητα (προσπερναμε τον ορο, καταλαβαινουμε τι τι θέλει να πει η ποιητρια κ συνεχιζουμε...) και την ανουσιοτητα, που εμπεριέχει η εξωτερική εμφανιση απο μονη της.

    Να το πω κ αλλιως... Οπως αλληλεπιδρούν οι παικτες της jazz πάνω στη σκηνή , καθως αυτοσχεδιαζουν και δινει ο ενας μια μελωδια/ρυθμο κ ο αλλος απαντα κ το συνεχιζει ευηχα καπως ετσι ειναι κ η αλληλεπίδραση μεταξυ δυο ατομων. Δημιουργειται παιχνιδισμα, χημεια, ελξη κοκ


    Επισης η γοητεία καποιου, που εκφραζεται με 1002 τροπους - οπως το χιουμορ, ο λογος, το πειραγμα, η σταση σωματος, το χαμόγελο, το βλεμμα, η κίνηση, η φωνη, η μυρωδια, το στυλ, η αισθητική γενικοτερα, οι ευαισθησίες ή η δυναμικη ή ο συνδυασμός κοκ- έχει μεγαλύτερη βαρυτητα απο το standarized πρότυπο ομορφιάς.!! Που αν θελουμε να ειμαστε δικαιοι και παλι ο καθενας αναπτύσσει τα δικα του κριτηρια σχετικα με το τι ειναι ωραιο, απο μια ηλικία και μετά.

    Απο εκει κ περα, λιγο πολυ ειναι τι γεμιζει τον καθενα! Μπορει καποιος να βρισκει ακαταμαχητη την καλοσύνη ή την αυταρχικοτητα/επιβολή ή την σωματικη δύναμη.. Ειναι πολυεπίπεδη αυτη η αναλυση! Αλλα απο μονη της η εξωτερική εμφάνιση νομιζω δεν έχει δυναμικη.

    Προσωπικα, μπορω να πω οτι η ευφυΐα, το ακαδημαϊκό background, οι γνωσεις και τα ενδιαφέροντα που έχει καποιος συνιστούν καποιους απο τους παραγοντες που με επηρεαζουν. Οντας δε υ, νομιζω εξυπακούεται οτι για εμενα, ο κ οφείλει να πληρεί αυτα, ουτως ωστε να υπαρξει καθολικη και πραγματικη υποταγη. Για κάποιον αλλο μπορει να ισχύει κατι εντελως διαφορετικό.

    Εν ολίγοις, ειναι καθαρα θεμα του τι αναζητας και τι σε αναστατωνει. Δεν υπαρχουν γενικοι κανονες και κατευθυντήριες!

    Κάτι που μου διαφευγει ομως ειναι ο λογος της δημιουργίας του συγκεκριμένου thread.
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Θεωρείται βλακεια να κρίνεις από την εμφανιση. μήπως είναι λίγο μύθος αυτο;

    Για παράδειγμα η αγαπημένη μου Joan jett. πως θα σχολίαζατε την εμφανιση της σε σχέση με το βδσμ?