Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και εμφανιση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Chris69, στις 8 Μαρτίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ομορφιές βλέπω...
     
  2. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    Μέχρι και το Hollywood μας τα λέει!
     
     
  3. YvonneG

    YvonneG ..taken

    Αν η εξωτερική εμφάνιση μπορεί να θεωρηθεί "ερέθισμα" που μοιραία θα οδηγήσει σε κάποια αίσθηση/συναισθημα, σκέφτομαι πως στην καλύτερη περίπτωση θα μπορούσε να οδηγήσει σε έρωτα/καύλα, αλλα όχι απαραίτητα στην αναγκη να υποταχθεί κανείς ή να υποτάξει. Αντίθετα, ο χαρακτήρας και το μυαλό του αλλου μπορεί και εχει τη δύναμη να οδηγήσει σε αυτό, χωρίς να αποκλείεται το ενδεχόμενο να ερωτευτείς τελικά αυτον που υποτασσεις ή αυτον στον οποίο υποτάσσεσαι. Και τότε εχεις ολο το πακέτο.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Διήμερο εκκωφαντικών εισόδων...
    Κι ένα μισαδάκι...
    Μια χαρά..
     
  5. ChristyLa

    ChristyLa New Member

    Πολύ controversial το θέμα γενικότερα..
    Θα προσπαθήσω να απαντήσω όσο πιο ειλικρινά μπορώ.
    Το αισθητικά ωραίο είναι κάτι που όλοι θα θαυμάσουν, όμως διαφέρει και ανά άτομο το τί λέμε ''ελκυστικό''.Για κάποιον ελκυστικό μπορεί να είναι τα γυμνασμένα καλλίγραμμα σώματα, και για κάποιον άλλον τα στρουμπουλά μπουτάκια και οι μπυροκοιλιές.
    Προσωπικά, για εμένα έπαιξε ένα χ ψ ρόλο η εμφάνιση των ατόμων που με προσέγγισαν, σε πρώτη φάση όμως. Γνώρισα αντικειμενικά όμορφα άτομα που είχαν μυαλό κολοκύθας, αλλά και όχι τόσο εμφανισιακά άτομα που μεταγενέστερα με κράτησαν για περισσότερο καιρό κοντά τους.
    Δεν μπορούμε να είμαστε όλοι τέλειοι προφανώς, αλλά μπορούμε να φροντίζουμε τον εαυτό μας όσο καλύτερα μπορούμε, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.
    Δεν υπήρξα ποτέ ένα ατομο που έκραζε τον άλλο για την εμφάνισή του, απλά ήμουν ειλικρινής στο εάν με έλκυε ή όχι.Γιατί ναι, κάποια στιγμή πρέπει να απαντήσεις και σε αυτό και καμιά φορά μπορεί να είναι δύσκολο..
    Αυτό που με ενόχλησε, ήταν όταν κάποιος μού έκανε υποδείξεις για την εμφάνισή μου και για το τί πρέπει να βελτιώσω, ενώ ο ίδιος δεν φρόντιζε τον εαυτό του.Και όταν λέω δεν φρόντιζε τον εαυτό του, δεν εννοώ ότι ήταν άσχημος ή όμορφος, μπορεί να ήταν ο κουασιμόδος μπορεί και ο Johnny Depp, αλλά αναφέρομαι σε βασικά πράγματα όπως θέματα υγιεινής για παράδειγμα.Κάτι που πιστεύω για πολλούς είναι σημαντικό.Δεν ήταν περιποιημένος, είχε παραμελήσει τελείως την εμφάνισή του και ήταν τελείως χύμα.Απαιτούσε όμως από εμένα να είμαι πάντα στην τρίχα, γιατί εάν δεν ήμουν, δεν ήμουν αρκετά ''όμορφη''.
    Υποθέτω λοιπόν, πως δεν θα προβάλλω την κλασσική άποψη ότι οι όμορφοι πρέπει να κυβερνήσουν τον κόσμο, ότι ένας όμορφος Κ είναι απαραίτητα ο καλύτερος όλων ή ότι ένας άσχημος Κ ή μια υπο μέτριας εμφάνισης δεν αξίζει να βρίσκεται στον χώρο γιατί κανεις δεν θα θελήσει να την σοδομίσει με τέτοια φάτσα.
    Απλά η πρώτη επαφή καλώς κακώς παίζει κάποιο ρόλο, το μάτι του ανθρώπου θα πέσει πάνω στον άλλον, θα τον επεξεργαστεί, θα τον παρατηρήσει και αναλόγως του τί θα δει, είτε θα το λατρέψει είτε δεν θα ταιριάζει στην αισθητική του. Πάντως θεωρώ ότι είναι καλό να μην μένουμε στους κοιλιακούς και στους αψεγάδιαστους κώλους, γιατί στο τέλος δεν είναι αυτό που μας κρατάει σε κάποιον, άλλα είναι. Απλά αυτά τα πρώτα είναι που μας τραβάνε και μας παρακινούν να γνωρίσουμε αυτό που κρύβεται από πίσω, και απο αυτό που κρύβεται από πισω εξαρτάται εάν θα μείνουμε ή όχι.Εξάλλου σχεδόν όλα είναι θεμα mindgame.Σε κάθε περίπτωση, ανεξαρτήτου εμφάνισης, είναι καλό να περιποιούμαστε τον εαυτό μας και ας μην έχουμε και το six pack ή το σώμα της Adriana Lima, δεν χαθηκε και ο κόσμος    ..
     
  6. lol

    lol Ασεξουαλ

    Αποψη μου, 50% εμφανιση 50% προσωπικοτητα
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    + @Dark_Explorer
    Κι εγώ 23 είμαι (σχεδόν) αλλά δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο γύρω μου.
    Ζούμε σε διαφορετική διάσταση; Άλλο κόσμο; Πλανήτη;
     
  8. Ο καθε ανθρωπος εχει την γνωμη του κοριτσι μου... Και εδω απλα λεμε την αποψη μας...
     
  9. Elric m

    Elric m Leave No Cross Unturned

    Εγώ που είμαι κακασχημος έχω ελπίδες; Βέβαια, εδώ που τα λέμε, και κούκλος να ήμουν κάποιος μου είπε από δώ μέσα ότι βρίσκομαι σε σύγχυση και είμαι μπερδεμένος όσον αφορά το status, το bdsm λέει. Ε ρε πουστη! Όλα σ εμένα;
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Εξέφρασα την απορία μου τίποτα παραπάνω.
    Καλό βράδυ  
     
  11. periandros_

    periandros_ Regular Member

    Η ομορφια ( εμφανισης-μυαλου ) αποτελει, υποσχεση ευτυχιας. Αξιολογουμε δηλαδη,καποιον-οια, σαν ομορφο,οταν ασυνειδητα, θεωρουμε πως αν ημασταν μαζι του, θα ημασταν ευτυχισμενοι.
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ένα μυαλό μπορεί να είναι τόσο όμορφο, οι καταστάσεις μπορεί να είναι ιδιαίτερες και ν' αντιστραφεί κάθε είδωλο