Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και η Gor θεώρηση της κυριαρχίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 10 Ιουλίου 2018.

  1. skia

    skia Contributor

    Δε θεωρώ άκυρο τίποτα . Ρωτάω απλά .
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Ότι γίνεται είναι έγκυρο γι αυτούς που το κάνουν.
    Το να φαντασιώνεσαι από βιβλία είναι φαντασίωση.
    Στο Gor (αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου μελετητή του, για να μπω σε λεπτομέρειες) οι σκλάβες γεννιούνται και εκπαιδεύονται για να είναι σκλάβες.
    Πρόκειται για επιστημονική φαντασία και Gor είναι το όνομα ενός πλανήτη στον οποίο εξελίσσονται οι ιστορίες.
     
    Last edited: 10 Ιουλίου 2018
  3. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    η ερωτηση δεν πηγαινε για σενα καλε
     
  4. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Η gorean κουλτουρα λοιπον, ειναι κατι που εχω πολυ καιρο να την ασκησω και δεν θεωρω τον εαυτο μου expert. Υπαρχουν διαφορες κατηγοριες ακομα, αν θυμαμαι καλα, ακομα και αναμεσα στις γυναικες. Δεν ειναι απαραιτητο οτι ολες οι γυναικες ειναι σκλαβες, υπαρχουν και Ελευθερες (Κυριαρχες) -ελαχιστες βεβαια- οπως και αντρες σκλαβοι οι οποιοι ειναι κ αυτοι ελαχιστοι...
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    να την ασκήσεις(???)
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  7. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    δεν ξερω καλα ελληνικα. με το ζορι τελειωσα το δημοτικο σχωρα με
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καλά κι εγώ δεν ήμανε φωστήρας... απλά δεν καταλαβαίνω πως κολλάει το βανιλα στάτους με το gorean practice.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Το νήμα πραγματεύεται την Gor θεώρηση της Κυριαρχίας. Για τις ιστορίες και τους κώδικες υπάρχουν τα βιβλία τα οποία και κυκλοφορούν.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί τα λέτε σ΄εμένα αυτά.
    Υπάρχει και ολόκληρο νήμα στο φόρουμ σχετικά με το Gor.
     
  10. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    δεν ημουν ολη τη ζωη μου βανιλλα. αλλα ας μην γ@μ@με το νημα
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Οι άνδρες στα βιβλία του Norman δεν είναι κατ'επιλογή σκλάβοι αλλά προέρχονται από πολέμους ως αιχμάλωτοι ή αν έχουν διαπράξει κάποιο αδίκημα όπως να είναι ωφειλέτες και Χρησιμοποιούνται για δουλειές αχθοφορίζουσες στα χωράφια και όχι μόνο.
    Οι γυναίκες που δεν είναι σκλάβες χαρακτηρίζονται "ελεύθερες" και όχι Κυρίαρχες (ζήτημα να πετύχει κιανείς κάνα δυο μέσα στα 33 βιβλία του τυπά) και σύμφωνα με τον Norman είναι ανοργασμικές όπου έχουν λοξοδρομήσει από την φύση τους.
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μην ανησυχείς... το νήμα είναι άνευ ουσίας έτσι κι αλλιώς...