Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και νέοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος eyes_wide_shut, στις 27 Αυγούστου 2012.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

     
    I am only 25 what do I knowwww
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Διαφωνώ, όσο πιο μικρό, ασχοληθείς τόσο το καλύτερο.
     
  3. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε..
    Καλή συνέχεια..
    Φαντάσου..
    Εγώ ούτε φαντασία έχω..
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Ορίων

    Δλδ εσύ στα 37 είσαι ολοκληρωμένος Μάστερ, το λες με σιγουριά!;
     
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Όπως η μαντινάδες κ εγω πιστεύω ότι όσο πιο μικρός ασχοληθείς τόσο το καλυτερο
     
  6. NickLolen

    NickLolen New Member

    Εγώ είμαι 22 χρονών . Είμαι σκλάβος του sex . Δεν έχω εμπιρία απο κοντά , παρα μόνο μέσω skype . Έχω μια σχέση 2 χρόνια στην οποία δεν μου πάει καν το μυαλό να της πω τα φετίχ μου . Δεν θέλω κιόλας... Αλλά δυστιχώς επειδή είναι δύσκολο να βρεις αφέντρα... (ειδικά για εμένα που είμαι νέος και δεν το κυνηγάω επειδή το ψιλοφοβάμαι...) πιστεύω πως δεν ξέρω τίποτα , όπως ο περισσότερος κόσμος στην ηλικιία μου.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Είπαμε μετα τα 30 είσαι κομπλε! μα να μην καταλαβαινεις και εσυ? 
     
  8. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Εφόσον κάθε «σχετικός/ η» πιστεύει,
    ότι το 24/7 ισούται με συγκατοίκηση,
    τότε εγώ φυσικά αφενός πηγαίνω
    πάσο, αφετέρου προτείνω και από τα
    5 να ξεκίνα..
     
  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Βασικά εγώ αυτό που καταλαβαίνω από τον Διερχόμενο @Ορίων ειναι οτι αναφέρεται στο γεγονός οτι με την πάροδο των ετών αρχίζουν οι εμπειρίες να διαμορφώνουν χαρακτήρα σε ένα πιο αυτογνωσιακό επίπεδο. Η ωριμότητα φυσικα και μπορεί να είναι ένα χαρακτηριστικό νεαρού ατόμου αλλά με την πάροδο του χρόνου και μέσα από τις εμπειρίες του όλο και πιο μεστή γίνεται και σαφής. Είναι αυτή η εξέλιξη που υπάρχει μέσα από το πέρασμα. Και στο κάτω κάτω αυτό δεν ειναι το ζητούμενο;
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτό είναι το ευκταίο. Με την πάροδο του χρόνου, συνήθως, προστίθενται εμπειρίες. Δεν συνεπάγεται όμως αυτόματα ότι αυτές θα επιφέρουν ωριμότητα ή αυτογνωσία, αυτό άπτεται του ατόμου αποκλειστικά.
    Αν η διαδικασία ήταν αυτόματη, όλοι οι νέοι πλην λιγοστών εξαιρέσεων θα ήταν αυθάδεις και επηρμένοι, και όλοι οι μεγαλύτεροι, πάλι εκτός ολίγων, σοφοί, μεστοί και ουσιώδεις.
    Και από προσωπική πείρα μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν είναι έτσι, ασχέτου φύλου και ρόλου.
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2017
  11. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Εννοείται. Συμφωνώ με αυτό που λες @estelwen
    Έγραψα τι κατανοώ από την απάντηση του Ωρίωνα / Ορίων. Δε θεωρω οτι έγραψε πως η ηλικία συνεπάγεται ολοκλήρωση και τούμπαλιν, απλώς οτι μίλησε για την επιθυμητή αλλαγή/καταστάλαγμα μέσα από τις εμπειρίες.
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Προσωπικά δεν είδα διαλλακτικότητα, ούτε αναφορά σε επιθυμητές αλλαγές. Το αντίθετο, μια αφοριστική,
    μανιχαϊστική διακήρυξη άνευ αιτίας.
    Αλλά προφανώς η ερμηνεία είναι ελεύθερη.
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2017