Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και νέοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος eyes_wide_shut, στις 27 Αυγούστου 2012.

  1. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Οποτε ισως ο ιδιος ο @Ορίων θα ηθελε να μας πει τι ακριβως εννοουσε... αφου προφανως δεν εγινε κατανοητο τι εγραψε...;  
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    τα χρόνια δεν παράγουν και δεν διαμορφώνουν υποχρεωτικά ούτε εμπειρία ούτε χαρακτήρα.
    κι έχουμε και ζωντανό παράδειγμα.
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αυτός ο οποίος θα είναι καλός για το στάτους του στα 20 του θα είναι πολύ καλύτερος για το στάτους του στα 30 του.
    Ένας καλός για το στάτους του στα 20 του μπορεί να είναι καλύτερος από έναν 30άρη που είναι άλλα αντι άλλων για το στάτους του ή νεοεισερχόμενος στον χώρο αλλά δεν μπορεί να είναι καλύτερος από κάποιον 30άρη καλό για το στάτους που ασχολείται με τον χώρο από τα 20 του.

    Και όταν λέω καλός δεν εννοώ οτιδήποτε αφορά την οπτική και τις εξειδικευμένες για τα γούστα του καταστάσεις αλλά για την μεθοδολογία και τους τρόπους με τους οποίους θα κάνει πράξει τα προηγούμενα.
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2017
  4. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    @Winter's Dew τί να ερμηνεύσω εγώ
    περισσότερο από τους ερμηνευτάδες
    άνευ ουσίας και άνευ λόγου;
    Εκτός από διερχόμενος είμαι και
    τυφλός ανάμεσα σε μονόφθαλμους..

    Ωστόσο, @Winter's Dew έχεις ανοίξει
    δίαυλο και πιάνεις την συχνότητα
    αρκετά καλά..
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ως ερμηνευτάς άνευ λόγου (το "άνευ ουσίας" είναι ad hominem, σχολιάζεται μόνο του), η τοποθέτηση μου ήταν:
    Προσωπικά δεν είδα διαλλακτικότητα, ούτε αναφορά σε επιθυμητές αλλαγές. Το αντίθετο, μια αφοριστική, μανιχαϊστική διακήρυξη άνευ αιτίας.

    Θα ζητήσω λοιπόν ακριβείς διευκρινίσεις, γιατί ως γνωστόν εδώ κονταρομαχούν απόψεις, λόγοι δηλαδή, και όσο κάτι μπορεί να υποστηριχθεί με επιχειρήματα, είναι καλοδεχούμενο. Μόνο αυτό όμως.

    Αναφέρω το αρχικό σου κείμενο για διευκόλυνση των αναγνωστών.
    Θα ήθελα να μου δείξεις που στο αρχικό σου κείμενο διαφαίνονται διαλλακτικότητα και επιθυμητές αλλαγές.
    Επίσης, πως δεν είναι αφοριστικό και μανιχαϊστικό (άρα "άνευ αιτίας" όπως ανέφερα) το κείμενο σου, έτσι όπως είναι διατυπωμένο, χωρίς αιτιολόγηση καμία.
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2017
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Επειδή εδώ το θεωρητικόλογο κομμάτι οδηγει σε παρακλάδια ατέρμονων συζητήσεων αντίστοιχων των μαχών των λεόντων για αρπαγή τροφής θα μείνω στο βιωματικό λέγοντας ότι ξεκίνησα στα 18, από την αρχή δηλαδή της ερωτικοσεξουαλικής μου όσμωσης πάντοτε με το ίδιο status/προσανατολισμό και με το πέρασμα των χρόνων συλλέγω ηδονίζουσες εμπειρίες διότι ευτυχώς αντιλήφθηκα από νωρίς ότι καυλώνω κάπως... ιδιαίτερα.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Εσυ ποιος είσαι που θα κρίνεις τι κάνουν τα 22χρονα?
    Επίσης λάβε υπόψιν οτι όταν εκτιθόμαστε δημοσίως, ο καθένας μας έχει δικαίωμα να κρίνει και να αξιολογήσει τα γραπτά του καθενός. Βέβαια αμα τσούζει γίνεται επίθεση....ελα το μάθαμε...πάμε παρακάτω
     
  8. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    @Ορίων έχω ανοίξει δίαυλο και πιάνω τη συχνότητα αρκετά καλά;
    Να ανησυχήσω τώρα? Χεχε...   

    Η αλήθεια ειναι οτι θα προτιμούσα να διαβάζω απόψεις ξεκάθαρες, τεκμηριωμένες, δομημένες ορθώς και κατανοητές. Το να πρέπει να ψυχανεμιζομαι, να ρίχνω τα κουκιά και να διαβάζω τ'άστρα για το τι γράφει το κάθε μέλος γίνεται, αν μη τι άλλο, κουραστικό.
    Επίσης στην προκειμένη οφείλω να πω οτι όσες φορές έχω ζητήσει διευκρινίσεις (σου) για τα γραφόμενά σου, ουδέποτέ έλαβα κατανοητή απάντηση. Οπότε έχω καταλήξει να εκλαμβάνω τις απαντήσεις σου σε δική μου ελεύθερη απόδοση!  

    Όταν γράφουμε σε ένα φόρουμ, ο διάλογος και οι ερωτήσεις που θα προκύψουν από τα γραφόμενά μας δεν ειναι κομμάτι του παιχνιδιού και ουσιαστικά του θεμιττού;
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αρκούντως διευκρινιστικό  
     
  10. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Παραμένω τυφλός από τις διευκρινήσεις..

    Χειμώνα ο καθένας έχει την εμπειρία
    του που τείνει μετά από κάποια στιγμή
    να γίνεται στατιστική είτε κανονικής καμπάνας είτε μη..
    Εγώ την εξέφρασα.. Άλλους δε βλέπω..