Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και σατανισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος fallenangelus, στις 23 Δεκεμβρίου 2014.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και επειδή με τις παρθένες ισχύει ο κανόνας "είσαι ο πρώτος αλλά σπανίως ο τελευταίος", στις σατανικές τελετές φροντίζουν να πάρουν τα μέτρα τους.
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Α....και τα black, death κλπ metal συγκροτηματα
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Παιδιά εκτροχιάζεται το νήμα και χάνεται το νόημα ενώ υπάρχουν φλέγοντα ζητήματα που πρέπει να απαντηθούν...

    Τελικά συνδέεται όντως ο σατανισμός με το bdsm;
    Αν συνδέεται τότε τι σημαίνει αυτό και πως λειτουργεί;
    Θα πρέπει το άτομο να πετάξει τις γνωστές εικονίτσες πριν εμπλακεί σε bdsm καταστάσεις;
    Υπάρχει περίπτωση το κ άτομο να βάλει ως τιμωρία στο υ να πάει στην εκκλησία Κυριακάτικα;
    Το κολάρο θα πρέπει να έχει πεντάλφα πάνω;
    Γίνεται να θυσιαστεί το υ;
    Αν ναι,τότε τι γίνεται σε polyamorous περίπτωση; Ποιο υ θυσιάζεται πρώτο;
     
     
    Last edited: 5 Μαρτίου 2018
  4. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Πάντως όποιος είναι bdsmer και χριστιανός, ο εξομολόγος του θα βαρεθεί να τον βλέπει ( και θα βλέπει εφιάλτες απο αυτά που θα ακούει)...
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δε τα λες καλά,θα βάλει σε πειρασμό τον εξομολόγο στο τέλος.Αυτή θα είναι η κατάληξη 
     
  6. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    όλα μπορούν να συσχετιστούν και να έχουν κοινό σημείο επαφής.. πέρα από τους κανόνες τα φόρουμ τις παρέες την ημιμάθεια και κάθε λογής ασυναρμολόγητα σταυρόλεξα όλα τα ζητήματα αφορούν εκτός απο το αντικειμενικό ή επικρατέστερο και το υποκειμενικό .. Σε πολλά βήματα που αφορούν κάθε μικρή η μεγάλη ιστορία υπάρχει και ένα σημάδι που εφάπτει και το bdsm... Tώρα αν θα πρέπει να ονομαστεί αυθεντικό ψεύτικο παραμφερές ή αρχικό είναι ένα αλλο θεμα δεν είμαστε κριτιοι ούτε ιστορικοι με ειδίκευση bdsm και.. ωστοσο αφού συζητάμε θεωρώ πως μπορεί να υπάρχει σημείο επαφης bdsm και σατανισμο, φαντάζομαι για τους σατανιστες θα ειναι πιο φυσιολογικο να μιλησουν αλλα που τις βρισκεις σημερα θα μου πείτε.. εγω παντως με υπο εχω παιξει αυτο το παιχνιδι να την θυσιασω προς θεου η θυσια εγινε πανω σε φραουλες με κρεμα και μαστιγια ματωσαν οι φραουλες μονο.. αλλα φανταζομαι για να υιοθετησα μια φαντασιωση σαν αυτη καποιος θα ειναι ετσι..
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    θα καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου:
    συνάντησα κάποτε μιά σούμπα η οποία έβαζε φύλλα δάφνης στο στιφάδο. εξ' αρχής κατάλαβα οτι επρόκειτο για κάτι δαιμονικό, παρά τις ατεκμηρίωτες επιφυλάξεις του γυναικολόγου. μετά όμως από γόνιμη θεραπευτική δεισιδαιμονία, και υπό το φως του νήματος, όλα ξεκαθαρίστηκαν μέσα μου.
     
  8. Bdsm και διαγωνισμος γνώσεων, μόρφωσης, επιχειρηματων, τεκμηριωσης, εξυπνάδας και τρία πουλάκια καθόταν.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Μπορούσατε να την υπνωτίσετε και να της υποβάλλατε μέσω του υπνωτισμού, να βάζει δάφνη μόνο στις φακές. Θα πράττεται και στα πλαίσια των BDSMικών πρακτικών και προπαντός θα απείχατε από σχέσεις με διαόλια και τα τριβόλια. Ξέρετε οι φακές όση δάφνη και να έχουν, απομακρύνουν τελικά, τα κακά πνεύματα λόγω του απαραιτήτου σκόρδου σε ολόκληρες σκελίδες, που περιλαμβάνει κατά παράδοση η συνταγή. Βάλετε δεν βάλετε ντομάτα δεν έχει καμία σχέση με τα δαιμονικά.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    σατανική ιδέα. ευχαριστώ.
     
  11. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Σε ένα γενικόλογο επίπεδο , όλα συνδέονται. Σε αυτό της ατομικής αισθητικής τον λόγο έχει η προσωπική αναγκαιότητα. Συνειδητή ή ασυνείδητη.
     
  12. Το bdsm σε μεγαλο βαθμο ειναι αθεϊστικό ή αγνωστικιστικο. Δεν αποτελει θρησκευμα και δε βλεπω καμια συνδεση με τον σατανισμο αλλα ουτε και με καποια απο τις τρεις μονοθειστικες αβρααμικες θρησκειες....