Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σεξ (What's in it for you?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 9 Φεβρουαρίου 2008.

  1. brenda

    brenda FU very much

    εγώ!ξέρω!πως!το!bdsm!γίνεται!και!χωρίς!σεξ! 
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Tο BDSM είναι η απόδειξη ότι το σεξ δε γίνεται με έναν τρόπο  
     
  3. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    εμένα αυτονόητο μου φαίνεται. πρώτο και κύριο δεν συνάπτεις κανενός είδους ερωτική σχέση δίχως να υπάρχει καύλα. άμα δεν υπάρχει καύλα τότε μιλάμε για κάτι άλλο, είτε συντροφική ρομαντική σχέση είτε καθαρά φιλική.
     
  4. Yπαρχει και ο Πλατωνικος Ερως αλλα δεν τον εχω συνδυασει ποτε με μαστιγωμα και δεσιμο για καποιο λογο
     
  5. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    ο πλατωνικός έρωτας κατά τη γνώμη μου απαιτεί τη μη σωματική σχέση. είναι μια εγκεφαλική επαφή. άρα δεν θα τον έλεγα και έρωτα στην ουσία. μόνο για καθηγητή μου το έχω νιώσει και θεωρώ πως ταιριάζει στις πιο μικρές ηλικίες.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Κάποτε είχα πάρε-δώσε με έναν Κ που έλεγε "αν δεν πέσει ξύλο εγώ δεν καυλώνω".

    Παπαριές.

    Σε λιγότερο από 6 μήνες διαπίστωσα πως μια χαρά καύλωνε και χωρίς κανένα s/m στοιχείο.
    Απλά το προτιμούσε.

    Κι εγώ τον θέλω τον άντρα, ας πούμε, αψηλό, λεβέντη και πρασινομάτη, αλλά δεν το κάνω και θέμα άμα του λείπει κάτι.

    Την καλύτερη bdsmική χημεία την είχα με άτομα που γνώρισα εκτός "χώρου" και που η σχέση οδηγήθηκε προς τα εκεί με έναν μαγικό τρόπο, σαν από μόνη της, ένα τέτοιο πράγμα.
    Το πλαίσιο, συχνά, ορίζεται από αυτά που αντιλαμβανόμαστε ως "ανάγκες" μας, αλλά συχνά είναι μία προκάτ προβολή του κερατά!

    Κι έρχεται η πραγματικότητα να μας προσγειώσει ή να μας εκπλήξει, πέρα από κάθε προσδοκία.

    Πωπω, μάλλον με έχουν πιάσει τα υπαρξιακά μου. Τι κάθομαι και σκέφτομαι...
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Yes, indeed.