Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σεξ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 18 Απριλίου 2008.

?

Χωρά το σεξ στις D/s και M/s σχέσεις;

  1. Ναι (male, top)

    8 vote(s)
    20,0%
  2. Ναι (male, bottom)

    10 vote(s)
    25,0%
  3. Ναι (male, vanilla)

    4 vote(s)
    10,0%
  4. Ναι (female, top)

    3 vote(s)
    7,5%
  5. Ναι (female, bottom)

    11 vote(s)
    27,5%
  6. Ναι (female, vanilla)

    3 vote(s)
    7,5%
  7. Όχι (male, top)

    0 vote(s)
    0,0%
  8. Όχι (male, bottom)

    1 vote(s)
    2,5%
  9. Όχι (male, vanilla)

    0 vote(s)
    0,0%
  10. Όχι (female, top)

    0 vote(s)
    0,0%
  11. Όχι (female, bottom)

    0 vote(s)
    0,0%
  12. Όχι (female, vanilla)

    0 vote(s)
    0,0%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Οι D/s και M/s σχέσεις είναι σχέσεις που αφορούν (και) στο σεξ; Δεν ρωτώ αν το σεξ είναι ο θεματικός πυρήνας της συσχέτισης, συνεπώς και το βασικό κίνητρο δημιουργίας της, αλλά κατά πόσο συνιστά μέρος της. Η ερώτηση απευθύνεται και σε μη έχοντας εμπειρίες τέτοιων σχέσεων. Παρακαλώ απαντήστε με μόνο κριτήριο το τι σας αρέσει (ή τι θα σας άρεσε).

    Σημείωση: Επιλέξτε την απάντηση (Ναι/Όχι) που αντιστοιχεί στο status σας, το οποίο εμφανίζεται παρένθετα στις επιλογές.
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Μόνο σε top/bottom/vanilla απευθύνεται το poll;
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Είναι αδύνατη η ανάρτηση πάρα πολλών δυνατών απαντήσεων, συνεπώς προσπάθησα να συμπτήξω τα status. Αν κάποιος δεν ρέπει ούτε προς το υποτακτικό, ούτε προς το κυριαρχικό,ή αν αμφιταλαντεύεται μπορεί να επιλέξει vanilla.

    Δεν ξέρω αν βοηθάει η παρακάτω πρόταση απεικόνισης του vanilla για τις ανάγκες αυτού του poll:
    [ΝΟΤ(D OR s] OR [D AND s]
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ψήφισα "Ναι" γιατί για εμένα το σεξ είναι βασικό σε φτάνει σε μια ολοκλήρωση, ανεξάρτητα πότε θα έρθει...
     
  5. submissive

    submissive New Member

    Σιγουρα ναι,αλλα ακομη πιο σιγουρα δεν ειναι διολου απαραιτητο.
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Μπορεί να υπάρξει ερωτική σχέση χωρίς sex;
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Κατά τη γνώμη μου κατηγορηματικά όχι. Το νήμα επιχειρεί να θέσει το ερώτημα του κατά πόσο μία D/s ή M/s σχέση είναι ερωτική σχέση.
     
  8. Enya

    Enya Regular Member

    Οι D/s ή M/s είναι ερωτικές, σε σωματικό ή μόνο εγκεφαλικό επίπεδο. Και τα δύο είναι υπέροχες - και αυτές οι σχέσεις χωρίς σεξ είναι πολλές φορές ακόμα πιο intriguing & συναρπαστικές!
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM και σεξ.

    Προσπαθώ να πείσω τον οπωροπώλη μου, τον κύριο Στέφανο, να έχουμε μια D/s σχέση με άμεση διαγραφή του χρέους μου, αλλά δεν θέλει χωρίς σεξ, κι ας είναι υποτακτικός.
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Μια σχεση Μ/s or D/s κατά την δική μου θεώρηση είναι σαφώς ερωτική σχέση και βεβαίως σε μια ερωτική σχέση δεν μπορεί παρα να ειναι απαραίτητη και η σεξουαλική της εκφραση, η οποία δεν ειναι μόνο το σεξ αλλα είναι ΚΑΙ το σεξ ως αναπόσπαστο κομμάτι της.
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM και σεξ.

    συνυπογράφω
     
  12. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Συμπλέω απόλυτα με τις απόψεις που εκφράστηκαν, οπότε και ψηφίζω σαφώς ναι στην αναπόσπαστη ύπαρξη του σεξ σε οποιαδήποτε ερωτική σχέση