Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σημαδια αναγνωρισης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος saladin, στις 5 Νοεμβρίου 2005.

  1. saladin

    saladin Guest

    Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Πως μπορείς να πάρεις χαμπάρι αν κάποιος/α στην κανονική καθημερινή ζωη που ζούμε όλοι μας έχει BDSM τάσεις???
    Ξέρω ότι υπάρχουν πολλοί και πολλές, αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να τους διακρίνει κανείς???Μάγκες και μόρτισσες σας ακούω, ή πιο σωστά σας διαβάζω...
     
  2. ludwig

    ludwig Guest

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Μάγκα, αν πας στην 6η οικονομική εφορία και στηθείς με τις ώρες και δεν σου έρθει να τους αρχίσεις στις σφαλιάρες τότε είσαι γεννημένος μαζοχιστής.
     
  3. tom311

    tom311 New Member

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Δύσκολο πιστεύω να τους ξεχωρίσεις...Γιατί σχεδόν όλοι φοβόμαστε να δείξουμε ποιοί είμαστε..
     
  4. gaby

    gaby Guest

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Μάλλον δεν ξεχωρίζουν επειδή η καθημερινή ζωή γενικά δεν προσφέρει ευκαιρίες να αναδείξει κανείς τον ερωτισμό του, συχνά ούτε κάν να τον αισθανθεί.

    Πάντως αν πλησιάσεις έναν άνθρωπο, λίγο λίγο η φυσική του ροπή θα φανεί... και αν είστε και οι δύο ενήμεροι (τουλάχιστον) για το BDSM lifestyle και αυτό βγαίνει, με μικρά βήματα ίσως...

    Με το "καλημέρα σας" σίγουρα δεν καταλαβαίνεις κανέναν. Ακόμα και στο lifestyle να είναι Κ/κάποιος και να δηλώνει ότι είναι κάτι, και πάλι το "καλημέρα Σ/σας" δεν αρκει για να καταλάβεις πού βρίσκεται στα τόσα και τόσα σημεία του φάσματος και πώς αντιλαμβάνεται αυτό που δηλώνει.
     
  5. tapeinos

    tapeinos New Member

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    ludwiq εγραψες!!!
     
  6. Punisher

    Punisher Guest

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Με αυτα που μας κανει η κυβερνηση (και η καθε μια γενικως) και τα ανεχομαστε ολα (φορολογησεις, αυξησεις τιμων, κακα οικονομικα μεγεθη, κτλ), ειμαστε σαν λαος νομιζω ο πιο μαζοχας σε ολον τον πλανητη   Βαρατε μας και ας κλαιμε  
     
  7. potty65

    potty65 Regular Member

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Ξεχωρίζουν άνετα αγαπητέ saladin, οι γυναίκες dom ξεχωρίζουν γιατί κυκλοφορούν φορώντας ένα strap on, ορατό μέσα από την φούστα, οι άντρες sub ένα κολλάρο μέσα από το άσπρο πουκάμισο, επίσης ορατό, οι άντρες dom χιτλερικό κασκετάκι που κρύβει τεχνηέντως και την καράφλα, και πέτσινο μπουφάν, ενώ οι γυναίκες subs δεν χρειάζεται να ξεχωρίσουν γιατί αποτελούν το 99% του πληθυσμού!
     
  8. anasia

    anasia Contributor

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    ξεχωριζουν !

    αλλα τους ξεχωριζουν μονο αυτοι που μπορουν να ξεχωριζουν !
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    potty65 εκτος απο τις γυναικες σκλαβες ελπιζω να μην το εννοουσες για τις υπολοιπες κατηγοριες ....

    εχω προσεξει παντως (βλεποντας και απο τον εαυτο μου)το οτι εαν καποιοσ ειναι υποτακτικος στη σχεση του δεν ειναι αναγκη να ειναι και ετσι στη κοινωνια ισως ειναι και το ακριβως αντιθετο (ετσι δινει και αξια Στον/ην
    Κυριαρχο του που Εχει στην κατοχη Του/ης ενα τοσο αξιο σκλαβο/α )  
     
  10. latexduck

    latexduck Contributor

    RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    Εγώ προσωπικά στην καθημερινή μου ζωή και στις σχέσεις που κάνω δεν βγάζω κάτι.. όχι γιατι ντρέπομαι αλλα γιατί θεωρώ ότι είναι κάτι που μόνο όσοι ασχολόυνται θα καταλάβουν γιατί μου αρέσει και δεν θα το θεωρήσουν ανωμαλία κ.τ.λ
     
  11. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Θα ηθελα την εμπειρια του καθενος πανω στο πως μεσα σε εναν κατεξοχην vanilla κοσμο μπορουν δυο bdsm ανθρωποι να αναγνωριστουν. Προσωπικα κουβαλαω εμπειριες που ειτε εκδηλωθηκα αμεσως ειτε δεν εκδηλωθηκα ποτε. Φυσικα υφιστανται και ενδιαμεσες καταστασεις. Σε ολες τις περιπτωσεις οι αντιδρασεις και τα αποτελεσματα ποικιλουν.
     
  12. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    RE: RE: Ξεχωρίζουν τα BDSM άτομα στην καθημερινή ζωή?

    ΟΚ anasia φαινεται οτι εισαι πολυ πιο οξυδερκης απο εμενα και απο πολυ κοσμο. Προσωπικα δεν εχω καποιο κληρονομικοι χαρισμα ουτε λεγομαι ΟΛυμπια Καντουνη