Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σοδομισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 7 Ιανουαρίου 2015.

Tags:
  1. espimain

    espimain Contributor

    Ακόμα πιο χαριτωμένη η απάντηση σου.
    Αν μια κοπέλα είναι 20 χρονών και δηλώνει ότι έχει σχετιστεί με Κυριαρχικούς, (σημαντική η χρίση πληθυντικού) αυτό μπορεί να αναλυθεί με κάποιους τρόπους, οι οποίοι όμως γεννούν κι ερωτήματα.

    1. Τι σημαίνει σχετίζομαι με Κυριαρχικούς; "έκανα χειραψία", "βρέθηκα στο ίδιο χώρο μαζί τους", "μου μίλησαν στο Internet;", "παρακολούθησα μια διάλεξη που έδωσε κάποιος" "Συνήψα σχέση D/s μαζί τους", "έκανα κάποιο T/b session με κάποιους".

    2. Γιατί δεν συνέχισε ή συσχέτιση με αυτούς τους Κυριαρχικούς; Αφού είσαι μόλις 20 χρονών και ο αριθμός των Κυριάρχων, είναι πληθυντικός, υπονοείς ότι είναι παραπάνω από ένας οι Κυριαρχικοί της BDSMικής σου διαδρομής, τουλάχιστον δύο. Για να λες ότι έχεις βιώσει και σχέση Κυριαρχίας υποταγής μάλλον θα είχε διάρκεια μεγαλύτερη από ένα Σαββατοκύριακο. Γιατί διεκόπησαν οι σχέσεις αυτές;
    Μήπως γιατί δεν σεβάστηκαν οι Κυριαρχικοί τα όρια σου;
    Μήπως δεν ικανοποιήθηκαν οι εν λόγω Κυριαρχικοί από αυτό που βρήκαν σε ένα εικοσάχρονο, σαν τα κρύα τα νερά, κοριτσάκι;

    3. Μια και αναφέρεσαι σε Κυριάρχικούς τους οποίους διαχωρίζεις σαφώς από τους μαλάκες, που δεν σέβονται τα όρια σου και έχεις βιώσει τουλάχιστον μια σχέση Κυριαρχίας υποταγής, συμπεραίνεται εύκολα, ότι βρήκες τουλάχιστον ένα Κυρίαρχο που σεβάστηκε τα όρια σου και γι αυτό ήταν Κυρίαρχος και όχι μαλάκας.
    Πού είναι αυτός τώρα;

    Και όλα αυτά στα δυόμιση χρόνια της ενήλικης ζωής σου;
     
    Last edited: 31 Οκτωβρίου 2016
  2. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Το σκάλωμα με την ηλικία μου δεν το καταλαβαίνω. Εκτός αν θες να πεις ότι λόγω ηλικίας δε μετράει η γνώμη μου.
    Εσύ πρώτος χρησιμοποίησες πληθυντικό αναφορικά με την οποιαδήποτε σχέση που θεώρησες ότι δεν είχα με Κυριαρχικά άτομα.

    1. Δεν ξέρω τι εννοούσες εσύ όταν το πρωτοανέφερες. Εγώ κατάλαβα ότι σημαίνει τουλάχιστον "έχω συζητήσει μαζί Τους" ή "έκανα σχέση μαζί Τους".
    2. Χμ. Δεν σε αφορά.
    3. Ξανά, δεν σε αφορά.

    Και αυτό το patronizing ύφος, σε παρακαλώ πολύ να το κόψεις. Καταντάει πολύ εκνευριστικό.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Ωραία καταλάβαμε.
    Καταπληκτικό. Μου αρέσει που κάποια άτομα θέτουν όρια και μέσα στις φαντασιώσεις τους.
    Καλή συνέχεια. Οταν συσχετιστείς, πραγματικά με Κυριαρχικό, τότε θα καταλάβεις.
    Μέχρι τότε άκου διάβαζε και μάθαινε.

     
     
  4. lexy

    lexy .ti.va.

    "...της BDSMικής σου σταδιοδρομίας..."

    Ωωωωω! καριέρα στο BDSM!!!!
     
  5. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Ναι, όταν συσχετιστώ με πραγματικό Κυριαρχικό και σταματήσω να συνομιλώ με άτομα σαν εσένα, πιθανώς θα μάθω πολλά πράγματα.
    Δυστυχώς, άτομα σαν εσένα, που πιστεύουν ότι ξέρουν τα πάντα και βρίσκουν πολύ εύκολο να κατακρίνουν γούστα και απόψεις άλλων, δε μαθαίνουν τίποτα, όσα χρόνια, όσες σχέσεις και να περάσουν.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Καλά τώρα με πρόσβαλες.      
    Σου εύχομαι τα καλύτερα.
     
  7. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Δεν είχα καμία πρόθεση να προσβάλλω κανέναν.
    Αντίθετα με σένα.  
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Eιλικρινής ερώτηση. Πως συνδυάζονται οι παραπάνω διατυπώσεις με την ακόλουθη:
    Αλλιώς: τι νόημα έχει η λέξη "συναίνεση" κάτω από το πρίσμα των προηγούμενων δηλώσεων;
     
  9. astarti

    astarti Love beyond Reason

    !!!!!!!!
    Πώς έμεινε αυτό ασχολίαστο ????
     
  10. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Ελα ντε. Μαλλον δεν το πηραν χαμπαρι. Και νομιζα οτι δεχομαι συντονισμένη επιθεση λογω των ιδεων μου.
     
  11. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Ειναι απλο. Συνενεις στο να εισαι υπο και δεχεσαι τον έλεγχο του Κ.
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Με ποια βάση τη δέχομαι; Χωρίς όρια; Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε υποτακτικό άτομο και σκλάβο τότε;