Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και υπνωτισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crmaria, στις 26 Φεβρουαρίου 2018.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Σε ένα φόρουμ εναλλακτικού ερωτισμού, μετά από παραμονή πενήντα ημερών, καταλήγεις στο συμπέρασμα, ότι υπάρχουν κάποια μέλη που δεν δέχονται την διαφορετικότητα;
    Σε ποια όμως διαφορετικότητα εντόπισες το πρόβλημα, έτσι γενικά κι αόριστα το λες ή έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου;
    Εσύ δέχεσαι την διαφορετικότητα;
     
  2. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Ο καθενας μπορει να γράψει την γνώμη του ... Ειναι απολυτα λογικό.. Και κανένας δεν μπορεί να φιμώσει κανέναν .. Απλά είναι άδικο και μη ορθό να αποκλειουμε κάτι... Οπως η Διαβάτη αυτή η ηθοποιος όταν ο Ρουβας επαιξε Θέατρο έκανε σαν τρελή.. Άσε τον Ρουβα να παίξει σε οσα θεατρα θέλει ...και αυτή να λέει δεν έχει σχέση ο τραγουδιστης με Το θέατρο .τι να κανουμε ομως που έγινε αυτή δεν μπορεί να το δεχτεί..
    Εγώ δέχομαι την διαφορετικοτητα την διαφορετηκοτητα παντα που αφορα την συναίνεση και τοποθετείται στα όρια του λογικού ή μη βλαβερό. μπορώ να σου απαριθμήσω εκατοντάδες παράδειγματα τα οποία εζησα αλλα δεν είναι το θέμα αυτο. Αυτό που με προβληματισε ήταν στο συγκεκριμένο νημα και έγραψα ότι μου ηρθε εκείνη την στιγμή αυτό που πιστεύω.. Γιατί μου φαίνεται παράλογο το να μην μπορεί να συμβεί κάτι τόσο απλο που αν το θέλει το ζευγάρι είναι ακόμα πιο απλό...
    Περα απο τις βασικές τεχνικές και λοιπά πατρόν ,θεωρώ πως οτιδηποτε έχει και αυτό μια bdsm λογική ακομα και αν είναι το πιο παραξενο πράγμα δεν παύει να ειναι bdsm.. Με τα μέλη της ομάδας ολα τέλεια..
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    @Dimonius γράφεις :
    και πριν λίγο γράφεις:
    Μάλλον βρίσκεσαι σε σύγχυση σχετικά με το είναι BDSM. Αναμασάς διάφορα που διάβασες, χωρίς να καταλάβεις και απλά σου φαίνονται "πιασάρικα" και μετά διεκδικείς το δικαίωμα να ονομάσεις εσύ όπως θέλεις, ότι σου κατέβει.

    Το ωραίο είναι ότι στα 25 σου γράφεις και το καταπληκτικό επιχείρημα για να στηρίξεις την απουσία άποψης.
    Σε παρακαλώ γράψε, δυο τρεια παραδείγματα, από αυτές τις εκατοντάδες που αναφέρεις, ώστε σχηματίσουμε κι εμείς οι αδαείς μιαν εικόνα του τι είναι κατά την γνώμη σου το BDSM.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    κατανοητό

    γιατί οτιδήποτε κάνει ένα ζευγάρι, είναι βδσμ; το στιφάδο είναι; το τάβλι είναι βδσμ; ο καφές στη βεράντα είναι βδσμ; υπάρχει κάτι έξω απ' το βδσμ;

    εκτός κι έχει διαφορετική γνώμη που σας φαίνεται άδικη (!), οπότε καλό είναι να μην την γράφει.

    αρκεί να μην είναι διαφορετική

     
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στην "Φάρμα των ζώων" ο Όργουελ γράφει πως "όλα τα ζώα είναι ίσα, αλλά μερικά ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα" (all animals are equal, but some animals are more equal than others).
    H αποδοχή της διαφορετικότητας απαιτεί κάτι προφανές, να υπάρχει το διαφορετικό.
    Καταλαβαίνουμε όλοι πως εξ αντικειμένου δεν μπορεί να υπάρχει κάτι "διαφορετικό" από την στιγμή που είναι των ανθρώπων και του κόσμου τούτου, δεδομένου όμως πως η κοινωνία μας είναι ατελέστατη, φυσικά και υπάρχει.
    Διαφορετικό ορίζεται κάτι που εναντιώνεται/αντιτίθεται στις κρατούσες συνήθειες/οπτικές/συνθήκες του κόσμου τούτου.
    Για να γίνεται αντιληπτό ώς τέτοιο, πα να πει πως "ξεβολεύει" αυτούς που εκφράζουν/φέρουν τις κρατούσες συνήθειες/οπτικές/συνθήκες.
    Δηλαδή να υπάρχει κάποιο σαφώς ορισμένο διακύβευμα.
    Γι' αυτό και οι εκφραστές του διαφορετικού έχουν "αρχίδια μέχρι το πάτωμα", μεταφορικώς μιλώντας.
    Ορίζουν το διακύβευμα, το αποδέχονται, μπορούν και ξέρουν να το υποστηρίξουν, γνωρίζουν και δέχονται τις όποιες συνέπειες αυτού που υποστηρίζουν.
    Κι αυτό από μόνο του είναι "διαφορετικό".
    Αν δεν μπορεί να οριστεί το διακύβευμα δεν υπάρχει διαφορετικότητα, υπάρχει το "δεν μ' αρέσουν οι ...φακές, γιατί έτσι".
    Κι αυτό κάνει μεγάλο κακό στο διαφορετικό.
    Μα πιο πολύ στους "γιατί έτσι"...
    Τούς κάνει από διαφορετικούς με τα όλα τους, γραφικούς και μειονοτικούς.
    Το διαφορετικό θέλει μυαλό, πα να πει...

    ___________________________________
    Φυσικά και είναι αναμενόμενο στις αντιλήψεις κάποιων, το παραπάνω να θεωρηθεί "εκ του πονηρού", "απολογητικό", "αποκλεισμός", "πλάγια επιβολή", "σεχταριστικό", "αφ' υψηλού" κλπ κλπ...
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2018
  6. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Για μενα Και όποιον θέλει να δει καθαρά είναι Bdsm και ο υπνωτισμος όταν μπορεί να συνυπάρξει με τα θελω του πομπού και αποδεχτη.. Για μενα είναι bdsm καθε εντολή του κυρίαρχου που σέβεται την ακεραιότητα του σωματους της Υπό του το ίδιο όσον αφορα και το μυαλο.. Για μενα είναι Bdsm η γυμνή βόλτα της Υπό στο τετράγωνο τα μαστιγια ραπίσματα οι αλλαγές Στην Εμφάνιση δεσιματα καθε ειδών Παιχνίδια που αφορούν την αποδοχή της Υπό σε αυτα και προσπάθεια της όσο καλυτερης υλοποίησης ..Το να βασανίζεις η να τιμωρησεις Η να εφαρμόσεις τεχνικές σε μια Υπό δεν χρειάζεται να σου πει κάποιος πως να το κανεις ουτε να αντιγραψεις συγκεκριμένες κοπιες τεχνικές όταν είσαι κάτι μέσα σου το ξέρετε όλοι καλά απλά σου βγαίνει.. Το πιστεύεις η όχι μέχρι τα 25 εχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες και 3 Υπο τα 25 η τα 35 θεωρώ πως Δεν αφορούν κάτι συγκεκριμένο.. Να μια πρώτη διαφορετικοτητα που δεν κατανοείς αναφέρεις το 25 σαν να σου φαίνεται δύσκολο να συμβεί κάτι όσον αφορα το Bdsm και ακόμα πιο δύσκολο να έχω εμπειριες.. Εχω καταφέρει ακομα και τις δύο Υπό να συνυπάρξουν μαζί μου στο ίδιο σπίτι Υπακούοντας με σε οτιδήποτε θελω.. Δέσιμο με χειροπέδες απο το ένα χέρι από την μερια του κρεβατιού και να τις αφήνω μόνες στο σπίτι για ώρες στα σκυλοπιατα να υπάρχει φαγητό και νερό γατοκροκετες η σκυλοκροκετες.. Μου έρχονται εκατοντάδες παραδείγματα στο μυαλό δεν θα τα αναφέρω εδώ ούτε θελω να αποδείξω σε καν έναν τι ειμαι και πως εφαρμόζω την δική μου bsdmικη χαρακτήρα.. Αναφέρομαι στο ότι μπορούν να υπαρξουν διαφορετικές τεχνικες πέρα από τις είδη υπάρχουσες και μπορεί τοσο απλά κάποιος να τις εφαρμοζει... Δεύτερον όσον αφορα την διαφορετικότητα εννοώ και την ζωή γενικά περα από το Bdsm.. Καθημερινα γνωρίζω ανθρωπους ειτε εδώ ειτε οπουδηποτε εκει έξω που δεν μπορούν να δεχτούν ότι το διαφορετικο.. ο Ρουβας τραγουδαει (κατ η την γνώμη μου δεν ακούγεται) δεν με νοιαζει αν είναι καλος τραγούδιστης έπαιξε και θέατρο το έκανε κριθηκε και θα κριθει οποιος βλέπει ο καθαρά ξέρει πως η Διαβάτη η αυτή πως την λένε έχει αδικο ποιος θα μας πει τι είναι θεατρο και ποιος θα παίξει; δεύτερον θα εχεις συναντήσει παρα πολλους η ισως όχι η ισως έχεις απλά καποτε ακούσει τους gay να τους μειωνουν είναι λουγκρες είναι το ενα είναι το άλλο πιστεψε λόγω της υπηρεσίας μου και επειδη συγκατοικω Χρόνια γενικά μου έχει τύχει πολλοί από μας του straight να είναι πιο λουγκρες Από τους gay με εκατοντάδες και εδώ παράδειγμα τα.. Είναι με μια γυναίκα 45 χωρισμένη με παιδιά επειδή ειμαι 25 οι δικοί της και οι δικοί μου δεν μπορούν να το δεχτούν σου έχει τύχει να σε πολεμούν να σε απειλούν να μην σε αφήνουν η να μην θέλουν να ζήσεις ουτε μια μερα ηρεμα; να μην δέχονται απλά το φυσιολογικό ότι μπορεί να συνυπάρξει το 25 με το 45 τοσο απλό και ότι μπορεί να υπάρχουν χιλιάδες πραγματα που δεν καταλαβαινουν.
    Το ότι φοράει κάποια μίνι η ντύνεται οπως ντύνεται δεν σημαίνει πως είναι πουτανα.. Η καποιος που φοράει ενα σκουλαρίκι στο αυτί πως είναι gay. Δεν σημαινει πως αν κάνω παρεα με Τούρκους δεν αγαπώ την χωρα μου η αυτοί την δική τους (κάνω παρέα εξαιρετικα παιδιά ) δεν σημαίνει όταν κάποιος ντύνεται διαφορετικά πως είναι και κακός ή δεν τον αποδεχόμαστε.. Υπάρχουν και άλλες χώρες εξισου όμορφες οπως ή Ελλάδα.. Υπάρχουν κουζίνες πιο νόστιμες από την ελληνικη. Ταξιδευω εξισου καλά με τις φθηνες αεροπορικές Ryanair.. Τι είναι ποίηση τι είναι ζωγραφική τι είναι τέχνη ; τι μπορεί να μου πεις γιαυατα; σίγουρα δεν μπορείς να μου τα καλουπιασεις η να υα κοπιαρεις και να τα βάλεις σε συγκεκριμένα όρια... Ο καθενας μπορει να ζωγραφίσει και να γράψει τωρα αν είναι όμορφο άσχημο έξυπνο η χαζό είναι ενα άλλο θέμα... Υγ επειδή είναι δουλειά τώρα και τρέχω στα μαύρα και επειδή δεν χρειάζεται να το συνεχισεις για να το ληξουνε εδω το θεμα αφορα τον Υπνωτισμο και το bdsm με αυτή την ιδεα η Υπό μου τρελάθηκε και θα το κάνουμε για μας είναι bdsm και θα είναι τωρα αν εσύ δεν θες να το δεχτείς γνώμη σου εμείς θα περνά με καλά σε προσκαλώ να ερθεις .. Καλή συνεχεια
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2018
  7. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Φίλε μου δεν έχω να πω κάτι άλλο ... Οταν γράφω ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει
    Κατανοεις τι θέλω να πω αλλά θες να πιαστείς από τις λέξεις δεν πειράζει καλη συνεχεια!
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    κατανόησα οτι «όποιος θέλει να δει καθαρά», δηλαδή να δει το ίδιο με σένα, επιτρέπεται να εκφέρει γνώμη. όποιος βλέπει θολά, δηλαδη διαφορετικά από σένα, δεν είναι αρκετά ίδιος με το διαφορετικό ώστε να μπορεί να γράφει «ό,τι του ήρθε εκείνη τη στιγμή» βαφτίζοντάς το γνώμη.

    πολλοί μπερδεύονται με τις λέξεις, πολλοί μπερδεύονται με τις σκέψεις. όλα μιά χαρά.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Το κείμενο σου είναι κουραστικό και όταν είδα να χρησιμοποιείς εκφράσεις όπως "λούγκρες", να ανακατεύεις ζωγραφική, μαγειρική και Ρουβά, λυπάμαι αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να το διαβάσω.
    Εύχομαι να είσαι γερός και μετά από δεκαπέντε χρόνια, να μπεις και να ξαναδιαβάσεις αυτά που γράφεις.
    Πιθανόν τότε να καταλάβεις τι λες ή να μην καταλάβεις τι λες .
    Καλή συνέχεια και σ' εσένα.
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Επίσης, μου έφερες στο μυαλό το "τέσσερα πόδια καλό, δύο πόδια κακό", που σημαίνει πως δεν εξετάζεις να δεις το ποιόν του Ναπολέοντα, παρά λες πως αφού είναι τετράποδο είναι καλό, αλλά και την στρέβλωση, γιατί μια επανάσταση ξεκινά με σκοπό να απελευθερώσει και καταλήγει σε στυγνότερη ολιγαρχία και καταπίεση.
    Οι όποιοι παραλληλισμοί δικοί σας.
    Τροτσκιστές-Λενινιστές, σημειώσατε 1, αν και οι ψυχολόγοι λένε πως δεν θα άλλαζε η ροή της ιστορίας ουσιαστικά, ακόμη κι αν τα πράγματα είχαν εξελιχθεί διαφορετικά.
    Υπάρχει και κάτι με το λιοντάρι που ηγείται μιας αγέλης προβάτων vs ενός πρόβατος που ηγείται μίας αγέλης λεόντων, αλλά αυτό και πάλι έχει σχέση με το ποιος εμπνέει.

    Εδώ στα δικά μας, τα ζώα δεν είναι μόνο δύο ειδών, αν εξαιρέσουμε τους κολλημένους με την μπάλα, aka τα πάντα όλα Κ-υ, και δεν υπάρχει και ανάγκη ηγεσίας.

    Μόνο πως θα συμβιώσουμε στη "Φάρμα", χωρίς τα γουρούνια πάνω απ´το κεφάλι μας.
    Οι συνειρμοί με την ύπνωση και άλλα θέματα, ελεύθεροι!
     
  11. periandros_

    periandros_ Regular Member

    Μια παγωμενη νυχτα, μια ομαδα ακανθοχοιρων , πλησιαζει ο ενας τον αλλο , προκειμενου να ζεσταθουν.

    Αναποφευκτα ωστοσο, οταν πλησιαζουν, τραυματιζουν ο ενας τον αλλο , με τα αγκαθια τους.

    Συνεπως , πρεπει παλι να απομακρυνθουν...

    Τεκμαιρεται λοιπον, πως η εγγυτητα συχνακις επιφερει βλαβη κ αυτο οδηγει στον φοβο συναψης σχεσεων ή σε σχεσεις ρηχες !

    Θελει αρετη κ τολμη, η ουσιαστικη σχεση. Κ ορθολογισμο, για να υπολογισεις τη σωστη αποσταση !
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ότι να ναι.