Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και υπνωτισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crmaria, στις 26 Φεβρουαρίου 2018.

  1. centcool

    centcool Guest

    Δεν πολυ-σχετίζεται το ένα με το άλλο νομίζω. Αντίστοιχα και άλλα θέματα, όπως BDSM και σατανισμός, BDSM και καλλωπισμός, BDSM και βελονισμός.
    Και θα πει κάποιος τώρα.. μα πως... αφου υπάρχει το needle play !!

    Με αυτή την λογική, όλα σχετίζονται με όλα τότε.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Επ' αυτού καλό είναι οι ψυχολόγοι να μη λένε κάτι δεδομένου πως η συντριπτική πλειοψηφία τους σε αυτά τα θέματα, όχι απλώς δεν έχουν εντρυφήσει, όχι δεν έχουν ακουμπήσει ούτε καν τη θάλασσα και τα λουλούδια, ακόμη κολυμπούν στην πρωταρχική σούπα και πνίγονται χωρίς σωσίβιο κι ας έχει άνωση μεγαλύτερη και από της Νεκράς Θάλασσας... Και λίγα λέω...
    Οι ελάχιστοι που κλπ κλπ, αντιμετωπίζονται από την επαγγελματική τους κοινότητα κάτι μεταξύ σε Ε.Τ και Άλιεν...

    Και τι θέμα βρήκες να πιάσεις..!
    Τροτσκιστές - Λενινιστές...
    Η μόνη τους διαφορά ήταν αν θα πάνε στην Τράπεζα με τα πόδια ή με φορτηγό...
    Άστα βρε παιδάκι μου, διαβάζουν και παιδιά και θα νομίσουν πως μιλάμε για τ' ανθρωπάκια του Γκιούλιβερ ή ξέρω γω για ποδόσφαιρο...
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2018
  3. brenda

    brenda FU very much

    Χαχαχαχαχα, δεν θα διαφωνήσω σε τίποτα παλιοΚαντ. 
    Και μου ´ρχονται στο μυαλό εικόνες από άτομα που διαβάζουν τα ποστ σαν υπνωτισμένα!
    Κανένα Κ που να τα στρώνει στο διάβασμα υπάρχει, ή όλοι είναι οπαδοί των σωματικοποιημένων μεθόδων; 
     
  4. SEBAX DOM

    SEBAX DOM Guest


    οτι:
    ό,τι [óti] αντων. αναφ. (άκλ.) : στις πτώσεις της ονομαστικής και της αιτιατικής. I1. σε θέση ουσιαστικού ουδέτερου γένους ενικού αριθμού· αυτό το οποίο / που: Πάρε ~ θέλεις. Έχει ~ χρειαζόμαστε. Kάνε ~ νομίζεις. ~ έχω, είναι δικό σας, όλα όσα έχω. Διάβα σε ~ έχεις να διαβάσεις και τηλεφώνησέ μου. (προφ.) Tι θα παραγ γείλεις; -~ κι εσύ, ό,τι παραγγείλεις κι εσύ. ΦΡ και εκφράσεις ~ έχω και δεν έχω, τα πάντα, όλη μου η περιουσία, καθετί που θεωρούμε πολύτιμο, αναντικατάστατο κτλ. ~ έγινε* έγινε. ας γίνει* ~ θέλει. ~ ~, όσα όσα, σε πολύ μεγάλη ή μικρή τιμή ανάλογα με τα συμφραζόμενα: Tου έδιναν ~ ~ αρκεί να τους βοηθούσε, όσα πολλά κι αν τους ζητούσε. ~ έγινε / γίνεται δεν ξεγίνεται*. ~ κι ~, σε αποφατική πρόταση, για να χαρακτηρίσει κτ. σημαντικό και σπουδαίο: Aυτό το χαλί δεν είναι ~ κι ~. ΠAΡ ΦΡ ~ φέρνει η ώρα δεν το φέρνει ο χρόνος*. 2. σε θέση επιθέτου με ουσιαστικό οποιουδήποτε γένους: ~ καιρό έχει εδώ έχει κι εκεί, όποιο. ~ ώρα τελειώσεις, έλα να μας δεις, οποιαδήποτε. Είπε ότι θα έρθει ~ ώρα μπορεί. ~ χρήματα χρειαστείς, θα τα έχεις, όλα όσα. ~ βιβλία σχετικά υπήρχαν τα συμβουλεύτηκε. || με επίθετο συγκριτικού βαθμού: ~ καλύτερο / ωραιότερο / εκλεκτότερο, αυτό το οποίο είναι το πιο καλό, ωραίο και εκλεκτό. Aυτό το βιβλίο είναι ~ πιο τελευταίο έχει γραφτεί γι΄ αυτό το θέμα. II. ~ και να / ~ κι αν, εισάγει αντίστοιχα δευτερεύουσες παραχωρητικές ή εναντιωματικές προτάσεις: ~ και να του πεις, δεν αλλάζει γνώμη. ~ και να κάνεις, ~ και να πεις, δεν πρόκειται να σε πιστέψουμε. ~ κι αν συμβεί, θα είμαστε μαζί σου. ~ δουλειά και να κάνει κανείς, η ξένη γλώσσα είναι απαραίτητη. Θα έρθουμε ~ καιρό κι αν έχει. (έκφρ.) ~ και να γίνει*.

    να:
    να
    [na] σύνδ.· παθαίνει έκθλιψη όταν η επόμενη λέξη αρχίζει από [a] · κανονική εκφορά με υποτακτική ενεστώτα ή αορίστου ή με οριστική παρελθοντικού χρόνου : με πολλαπλές λειτουργίες και σημασίες. I. εισάγει δευτερεύουσες προτάσεις: 1. τελικές· κανονικά ύστερα από ρήματα που δηλώνουν κίνηση ή απαιτούν κάποιο συμπλήρωμα που εκφράζει σκοπό· συνήθ. εναλλάσσεται με το για να (βλ. για να), με το οποίο ο ομιλητής μπορεί να εκφραστεί σαφέστερα ή και εντονότερα. α. με υποτακτική: Ήρ θε ~ μας δει. Έτρεχε ~ μη χάσει το τρένο, για να μη χάσει το τρένο. Έφυγαν (για) ~ τον συναντήσουν και ~ μάθουν απ΄ αυτόν την αλήθεια.

    ΄ναι :
    είναι
    το [íne] Ο (άκλ.) : I.(φιλοσ.) η ιδιότητα ενός αντικειμένου (υλικού ή νοητού) να υπάρχει στον κόσμο ή στη σκέψη μας: Tο ~ και το μη ~. Tο ~ και το γίγνεσθαι. II1. ο εσωτερικός κόσμος του ανθρώπου: Aναταράχτηκε όλο μου το ~. 2. για πρόσωπο που είναι ό,τι πολυτιμότερο έχει κάποιος στη ζωή του: Εσύ είσαι το ~ μου, η ζωή μου.

    το ότι να ΄ναι έχει σχέση με το bdsm, έκτος βεβαίως βεβαίως την υποτακτική του Ενεστώτα του συνδετικού να?
    ιδού η απορία?
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @brenda

    Η κατά συνθήκην μέτρηση του αναλφαβητισμού στση δυτικαί κενωνίαι, δηλαδής δεν μας ενδιαφέρει ρε παιδί μου αν είσαι πτυχιούχος νηπιαγωγείου ή δοκτορούχος (με κάτι απίθανα θέματα τύπου η διαμόρφωση του ανάγλυφου του αμμώδους θαλάσσιου πυθμένα εξ αιτίας της κίνησης της ουράς των αστακών κατά την μεταναστευτική τους περίοδο) είναι η ικανότητα ανάγνωσης και κατανόησης του εντύπου της φορολογικής δήλωσης.
    Η μέτρηση στην Ελλάδα έδωσε ένα ποσοστό 27,5% πρακτικώς αναλφαβήτων, νο γκούντ, πολλοί από αυτούς δε επαίρονται για διάφορα...
    Χου φακς δεμ..?
    Δεν φτάνει που τους κουβαλάμε στη πλάτη μας, σιγά μη τους κάνουμε και τη χάρη συνουσιαστικώς...
    Με λίγα λόγια άστα να παν σταδιάλα, δεν γίναμε και Φινλανδία, ένα πράμα, να πούμε...
    Φυσικά και ισχύει σε οποιαδήποτε τυχαία ομάδα πληθυσμού...
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.


    Μπα σε καλο σου, μ επνιξες.

    Το εκτυπωνω Δευτερα και το κορνιζαρω.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Kαι μιας και τόφερε η κουβέντα...

    Η μια καρφίτσα φωνάζει στην άλλη να βιαστεί νάρθει προς αυτήν.
    Η άλλη καρφιτσα της απαντά, πως κάπου σκουντούφλησε και δεν μπορεί να κινηθεί πιο γρήγορα...
    Εκείνη την στιγμή περνάει ένας σκατζόχοιρος.
    Η πρώτη καρφίτσα λέει στην δεύτερη:
    - Άργησες και χάσαμε το λεωφορείο μωρή!
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το πρόβλημα δεν είναι η σημαντικότητα του διδακτορικού, η γνώση δεν είναι άχρηστη και μη γελιόμαστε, δεν μπορούν όλα τα διδακτορικά να είναι σαν του Gauss ή του Shannon ή του Δασκαλάκη.

    Το πρόβλημα είναι να νομίζει ότι η γνώση του στη διαμόρφωση του ανάγλυφου του αμμώδους θαλάσσιου πυθμένα(...) να τον κάνει να πιστεύει ότι είναι expert στις ταλαντώσεις των τευκτονικών πλακών μετά από σεισμούς μεγαλύτερους των 7 ρίχτερ.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ω ρε, πώς δεν το σκέφτηκα... Αίσχος μου! Ασυγχώρητος..!
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ρε άσε το δούλεμα, ξέρεις πολύ καλά γιατί το έγραψα!
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μα γι' αυτό...
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Πολύ συχνό φαινόμενο, σε σημείο που δεν ξέρω αν έχει νόημα πλέον να το θέτουμε ως "πρόβλημα". Εξάλλου υπάρχει πάντα και το αντίτιμο σε αυτές τις περιπτώσεις. Αυτός που τα ξέρει όλα, δεν μπορεί να μάθει τίποτα.
     
    Last edited: 10 Μαρτίου 2018