Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και φαντασία (και έπεται συνέχεια…)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 12 Οκτωβρίου 2006.

  1. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Μέχρι που μπορεί να φτάσει η φαντασία μας σε μια σχέση τέτοια?
    Τι μπορούμε να μοιραστούμε, με την σκλάβα/ο μας, που δεν μπορούμε να το κάνουμε με άλλη σχέση?
    Μπορεί να την/ον θέλουμε, να την/ον γουστάρουμε, να την/ον επιθυμούμε, ίσως και να την/ον αγαπάμε, αλλά, κατά πόσο αφήνουμε το φαντασία μας ελεύθερη να επιβληθεί πάνω της/ου? Και πόση φαντασία έχουμε που μπορεί να ξεφύγει από τα καθιερωμένα αλλά και να είναι μέσα στα «όρια» της/ου?

    Παράδειγμα:
    Ένα βράδυ, με κάποια που είχε πολλή καλές σχέσεις με την ουρολαγνεία.
    Σπίτι, πίναμε το γνωστό ποτό μας. Εκείνη κίτρινη βότκα και εγώ το ουίσκι μου με ένα μόνο πάγο. Στην κατάψυξη, δύο παγοθήκες. Μια άσπρη και μια μπλε. Πάντα εκείνη σέρβιρε το ποτό μας και από την αρχή της είχα δώσει εντολή να βάζει παγάκια σε μένα από την άσπρη και σε εκείνη από την μπλε. Πίναμε όλο το βράδυ. Ολο το βράδυ μιλούσαμε, γελάγαμε, ακούγαμε μουσική και (ελάχιστες φορές) χορέψαμε. Μέχρι το πρωί που είχαμε γίνει λιώμα και κοιμηθήκαμε αγκαλιά.

    Την άλλη μέρα έμαθε πως την μπλε παγοθήκη την είχα γεμίσει με δικά μου κάτουρα και την είχα βάλει στην κατάψυξη να παγώσουν.

    (δεν έχει να κάνει με το sex ή το sex toy, με το sub ή το Dom, με το «είμαι» ή το τι «είσαι». Εχει να κάνει με το «εγώ» μας, το «εγώ» της άλλης/ου και κατά πόσο το μυαλό μας «δημιουργεί» καταστάσεις).
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Είναι το ποθούμενο κάθε υποτακτικής και σκλάβας πιστεύω να αφήνει ο Κύριός της την φαντασία του να "γράψει" πάνω της.

    Και να μπορεί να βγάλει την φαντασία του στην επιφάνεια και να την κάνει πραγματικότητα.

    Για μένα είναι μεγάλη ευχαρίστηση όταν βλέπω τον εαυτό μου, κάτι που Του είχα αναφέρει παλιότερα, κάτι που Του είχα εκμυστηρευτεί να γίνεται κομμάτι της φαντασίας Του και να μου επιστρέφεται σε μία τελείως διαφορετική μορφή ίσως από αυτήν που είχα στο νου μου εγώ και γι αυτόν τον λόγο πολύ πιό απολαυστική.

    Υ.Γ. Afentis_Epi8ymiwn, να μεταφέρω αυτό το νήμα στο BDSM Discussion;
     
    Last edited by a moderator: 12 Οκτωβρίου 2006
  3. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: BDSM και φαντασία (και έπεται συνέχεια…)

    βεβαίως
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δεν θα το σχολιάσω κύριε των επιθυμιών γιατί θα γίνω πολύυυυυυυυυυυυυυ
    κακιά, αλλά περί ορέξεως............παπαριές
     
  5. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Η φαντασία λένε δεν έχει όρια....<χ>

    Πίστευω κι εγώ πως το να μπορούμε να αφήνουμε την φαντασία μας ελέυθερη είναι το ποθούμενο όλων μας.
    Πιστεύω έχει να κάνει με το κατα πόσο νιώθουμε άνετα με τον άνθρωπο μας. Οπότε θέλει τον χρόνο του, να αφεθούμε, να νιώσουμε οτι μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα.....να εμπιστευτούμε κλπ.

    Δεν με βρίσκει σύμφωνη η αρνητική αντίδραση στο παράδειγμα του Afentis_Epi8ymiwn. Το οτι εμείς δεν είμαστε ουρολάγνοι οπότε δεν έχουμε καθόλου καλές σχέσεις με την ουραλαγνεία όπως η κοπέλα στο παράδειγμα δεν νομίζω να κάνει εκείνην λάθος και εμάς σωστούς. Ο καθένας όπως του αρέσει......

    Σε τέτοιου είδους σχέσεις νιώθω οτι μπορούμε να πετύχουμε την ελέυθερη έκφραση και πραγματοποίηση των φαντασιώσεών μας αφού μπαίνουμε με την συνθήκη οτι μιλάμε ειλικρινά και εκφράζουμε τα πάντα, που σε άλλες σχέσεις μπορεί και να φέρουν το τέλος κάνοντας τον άλλο να τρέχει μακρυαααααααά.
    Νιώθω οτι μιλάμε για μια πορεία του ζευγαριού η οποία με σύμμαχο τον χρόνο θα τους οδηγήσει σε απολαυστικά ταξίδια του νου και της καρδιάς.

    Ό,τι καλύτερο <χ>
     
  6. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM και φαντασία (και έπεται συνέχεια?)


    Mαρέσουν οι γυναίκες που δεν έχουν άποψη
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: BDSM και φαντασία (και έπεται συνέχεια?)

    Afentis_Epi8ymiwn πάντα έχω άποψη, αυτό να το ξέρεις.
    Μερικές φορές δεν θέλω να απαντώ γιατί σε μερικούς ακούγονται περίεργα αυτά που λέω.
    Και Afentis_Epi8ymiwn ένας Αφέντης πάντα έχει σαν σκοπό να κάνει το παιχνίδι του και να καταλήξει να κάνει sex με την σκλάβα του.
    Εκεί είναι η διαφορά των αρσενικών Κυριάρχων με τις γυναίκες Κυρίαρχους.
    Εμείς δεν καταλήγουμε στο sex, μας αρκεί το εγκεφαλικό παιχνίδι.
    Όσο για τα ούρα σε μορφή παγάκια, ήταν αν μη τι άλλο πολύ φτηνό και πρόστυχο.
    Αυτή ήταν η άποψη μου και με προκάλεσες να στην πω.
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Η φαντασία είναι για να οργιάζει, να πλάθει νεά πράγματα, να προωθεί τη σχέση σε νέα μονοπάτια, ανεξερεύνητα και μαγικά, ναι, μπορεί να είναι ελεύθερη και συγχρόνως χρησιμοποιόντας τη λογική να είναι μέσα στα όρια που έχουν τεθεί στη σχέση, αλλά καλό είναι σιγά σιγά τα όρια αυτά να επεκτείνονται.
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απλά τέλειο...
    Αφέντη Επιθυμιών αν μου Επιτρεπετε, η πιθανότητα να το γνωρίζει κιόλας από την αρχή δεν παίζει?

    Αν ισχύει το πιο πάνω, μάλλον εγώ δεν είμαι σε σχέση Αφέντη/σκλάβας τότε γιατί δεν είναι το σεξ ούτε ο σκοπός ούτε το ζητούμενο πάντα.
     
  10. menti

    menti New Member

    Μια συμβουλή μονο αγαπητέ μου. Αν σκοπεύεις να την ταϊσεις και κανένα κατεψυγμένο μπιφτέκι ειδοποίησέ την πρώτα. Πέρα από πλάκα πάντως, σε ορισμένα θέματα, όπως αυτά της υγειηνής και της υγείας ίσως πρέπει να είμαστε λίγο προσεκτικοί-ες. Βέβαια μπορεί ο Afentis_Epi8ymiwn να είχει κάνει τις εξετάσεις του πριν και όντας σίγουρος πως τα ούρα του είναι εντάξει, την έκανε την έκπληξη, οπότε και με δεδομένη την επιθυμία της σκλάβας, πάω πάσο.
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM και φαντασία (και έπεται συνέχεια…)

    Το έμαθε μετά…..γιατί κάτι δεν μου κάθετε καλά σε αυτό…και θα ήθελα να το ξεκαθαρίσω, στην ουσία ήταν ένα παιχνίδι που το έπαιζες μόνος σου σε άγνοια της πως ένιωθες εσύ καθώς την έβλεπες να το πίνει ενώ δεν ήξερε τι πίνει;
    Ερώτηση= γιατί δεν τις το είπες την ίδια μέρα και της το είπες την επόμενη;
    Πως ένιωθες εσύ με αυτό; Και τι σκεφτόσουν; Θα ήθελες να κάνεις μια ανάλυση;
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Η θέση μου ξεκινά έχοντας ως δεδομένο ότι ο Κυρίαρχος γνωρίζει τα όρια της υποτακτικής Του. Αν αυτό δεν ισχύει, τότε να δει, να ακούσει και να νιώσει τα όριά της πριν αφήσει την αχαλήνωτη φαντασία Του ελεύθερη αν όντως τον ενδιαφέρει η υπό Του και θέλει να επιτύχει το (κατ' Εκείνον) επιθυμητό.
    Η φαντασία Κάποιου εξιτάρεται από το πόσο εμπνέεται από το αντικείμενο του πόθου Του. Όσο βαθύτερα εισχωρεί στο μυαλό Του η εικόνα της, τόσο εντονότερη θα είναι και η καινούρια, μετασχηματισμένη εικόνα της μέσα Του. Εικόνες; Άπειρες. Δυνατότητες; Ανάλογα με το βεληνεκές της φαντασίας Του. Η τελική κρίση και απόφαση του αν θα γίνει η φαντασίωσή Του (όχι απαραίτητα σεξουαλικού περιεχομένου) πραγματικότητα εξαρτάται αποκλειστικά από την γνώση Του ως προς τα ψυχικά αποθέματα της υπό και την προσωπική Του βούληση του πόσο μακριά θέλει να την οδηγήσει, όπως και η κρίση Του για την καταλληλότητα του timing.
    Συμφωνώ απόλυτα!