Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και TeamViewer

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 19 Ιουλίου 2018.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Όταν εκ προοιμίου, το δεύτερο σκέλος της ερώτησης, είναι ο απαξιώτικός χαρακτηρισμός «μικρή αυτοπεποίθηση»
    Και χαρακτηρισμός υπάρχει και απαξίωση. (Ρητορικός μεν απαξιωτικός δε)

    Το να μην κατανοείτε την απάντηση μου, μάλλον δεν οφείλεται σε δική μου κακή προαίρεση, μπορεί να είναι δική μου αδυναμία έκφρασης ή δική σας αδυναμία κατανόησης.
    Υπάρχουν κι άλλα νήματα, δόξα τω Θεώ το φόρουμ έχει χιλιάδες.

    Όσο κι αν λυπάστε εσείς, το ίδιο ή και περισσότερο θα μπορούσαν να λυπούνται και οι άλλοι.
    Επ΄ευκαιρίας, κι εγώ λυπάμαι.
     
    Last edited: 31 Ιουλίου 2018
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Πιστεύω οτι οι απαντήσεις μου και οι ερωτησεις μου είναι απλές και κατανοητές .
    Ας το πάρουμε από την αρχή.
    Σχολίασα στο νήμα και επέλεξες να απαντήσεις εσύ.
    Αν πιστεύεις ότι δεν θέλεις δεν μπορείς η δυσκολεύεσαι να μου απαντήσεις η να έρθεις σε συζήτηση μαζί μου απλά μην το συνεχίζεις .
    Το αν θέλω η Όχι κάτι σίγουρα δεν σε ενδιαφέρει και σίγουρα δεν το ζήτησα από εσενα.
    Κάνω λαθος;
    Ξανατονιζω ότι είμαστε σε φόρουμ συζητήσεων και όχι σε φόρουμ εκπλήρωσης επιθυμιών .
    Δεν ζήτησα τπτ από απλές διευκρινήσεις για να κατανοήσω .
    Αν δεν μπορείς η δεν θες μην απαντάς.
    Η αγένεια και ο χλευασμός δεν σε κολακεύουν.
    Την Καλημέρα μου
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μη το λες!  

     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αληθεια;;;;
    Ε τότε η επιθυμία μου είναι παγκόσμια ειρήνη σε όλο τον κόσμο!!!!
     
     
  5. Sub Tolias

    Sub Tolias Regular Member

    Πολύ άσχημο ακούγεται....μακρια !!!!!
     
  6. skia

    skia Contributor

    Δεν έχει να κάνει με έλλειψη αυτοπεποίθησης, κυρίως έχει να κάνει με την ανάγκη ελέγχου. Γνωρίζω και ζευγάρια που η υπό έχει στο κινητό εγκατεστημένο και πρόγραμμα τύπου gps προκειμένου ο Κ να γνωρίζει που είναι το υπό του ανά πάσα ώρα και στιγμή. Σε κάποιον απέξω μπορεί να φαίνεται περίεργο αλλά δεν είναι τόσο. Τη στιγμή που το ζευγάρι έχει την ανάγκη αυτή, γιατί να μη το κάνει;
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα και πραγματικά η απάντηση ήταν ακριβώς όπως την περίμενα.
    Έτσι το αντιλαμβάνομαι κι εγώ.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ανασφάλεια λέγεται αυτό, όχι έλεγχος.  
     
  9. skia

    skia Contributor

    Κανόνισε να το διαβάσουν οι Κ του forum αυτό και να έχουμε συλλαλητήρια στη χώρα για να διασφαλίσουν τη χαμένη τους τιμή. Σε βλέπω στο σκάι να σου παίρνει συνέντευξη ο πορτοσάλε           
     
    Last edited: 31 Ιουλίου 2018
  10. brenda

    brenda FU very much

    Βάι, βάι, τι είχαν τα έρμα και ψοφούσαν?
    Με τον ήλιο τα' βαζα, με τον ήλιο τα βγαζα.

    Το κυριαρχιλίκι το μάρανε ένα τέτοιο Κ....
    Ούτε για τζομπάνη στα πρόβατα δεν τον έπαιρνα.
    Αι σαπέρα! 
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Καλή η εμπιστοσύνη, καλύτερος ο έλεγχος λένε ότι έλεγε ένα παλιό εβραικό ρητό και αυτό ίσως έχει να κάνει με υπαλληλική αναξιοπιστία και ανασφάλειες.

    Ωστόσο στο D/s, και ακόμη περισσότερο ενδεχομένως στο M/s, κάποια πράγματα δεν είναι θέμα ασφάλειας ή ανασφάλειας, μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να είναι θέμα αρχής ή θέμα επιθυμίας ή θέμα ανάγκης, τρεις καταστάσεις ίσως δικαιολογημένα παρεξηγημένες από το υπόλοιπο πιο χαλαρό bdsm.

    Αν όταν λέμε για συχνό έλεγχο αυτό που μας έρχεται στο μυαλό είναι ο/η καταπιεστικός/η σύζυγος που θα πάρει 10 τηλέφωνα την ώρα για να μάθει που είναι και τι κάνει το ταίρι του τότε μάλλον υπάρχει μία αντικειμενική δυσκολία να γίνει κατανοητό το γεγονός ότι υπάρχουν υποτακτικοί/ες που έχουν ανάγκη να δίνουν συνεχείς αναφορές, που αυτό είναι κάτι που τους/τις κάνει να αισθάνονται ασφάλεια και το κάνουν αβίαστα και ότι υπάρχουν κάποιοι κυριαρχικοί/ες που είτε τους αρέσει αυτή η διαδικασία είτε τους καυλώνει.

    Σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι το D/s ή το M/s έχει μονάχα αξία με την προϋπόθεση τέτοιας ποσότητας ελέγχου στην πράξη, αλλά σίγουρα τέτοιου είδους έλεγχος δεν είναι και σπάνιος σε αυτά τα πλαίσια.
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Μασάλια... έλεγε η γιαγιά μου.
    Και από τιμβιούερ ιδέαν δεν είχε.
    Μασάλια θα πω κι εγώ...