Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm κ αναπηρια!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος sexonwheels, στις 6 Ιανουαρίου 2018.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Έχουν υπάρξει και υπάρχουν, άτομα με αναπηρίες, Κυριαρχικά, υποτακτικά και switch.
     
  2. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Καλώς ήρθες καλή διαδρομή κ ηδονηηηη κη εξερεύνηση.....
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    @cursed
    θεωρητικά, δεν υπάρχει κανένα ζήτημα σχετικά με την αναπηρία σου και τις διαπροσωπικές ή σεξουαλικές σχέσεις σου.

    Πρακτικά, ναι. Αντιμετωπίζεις "θέμα". Κυρίως επειδή αναφέρεσαι σε σχέση και όχι σε σέσσιον.

    Αρχικά, σου προτείνω να επιτρέψεις στο άτομο που σε ενδιαφέρει να μάθει πως αντιδρά το σώμα σου. Ξεκαθάρισε ότι χρειάζεσαι ερωτικό σύντροφο κι όχι προσωπικό βοηθό - ακόμα κι αν το υ εκτελεί τέτοιου τύπου φροντίδα. Για το υ σου δεν θα είσαι ασθενής μα ο Κύριός του κι αυτό είναι κάτι που εσύ θα δουλέψεις και θα τοποθετήσεις ώστε έτσι να λειτουργεί. Σαφώς χρειαζεται το άλλο άτομο να είναι δεκτικό σε αυτό και να προσπεράσει τα όποια πρακτικά -κυρίως - ζητήματα υπάρξουν.
    Δεν είναι εύκολο και κατανοώ τον προβληματισμό σου. Που, πάντως, δεν οφείλεται στο status σου. Κι ένα υ το ίδιο με εσένα θα προβληματιζόταν.
     
  4. Femme31

    Femme31 Το κορίτσι του Κτηνοτρόφου

    Το έχω σκεφτεί πολύ διεξοδικά στο παρελθόν, μετά από γνωριμία μου (σε φιλικό μόνο επίπεδο) με άτομο σε αμαξίδιο.
    Δεν θα είχε καμία διαφορά για μένα. Ίσα-ίσα που θα με εξίταρε πολύ περισσότερο. Αν μου έκανε το κλικ άτομο σε αμαξίδιο, θα αφοσιωνόμουν ολοκληρωτικά, θα το είχα Θεό μου..
    Μη μασάς, εξερεύνησε και προχώρα!
     
  5. vautrin

    vautrin Contributor

  6. sexonwheels

    sexonwheels New Member

    αρχικα να σου πω κ εγω πως ακομα δν εχω βρει καποιο ατομο που θα μου κεντρισει κ θα του κεντρισω το ενδιαφερον ωστε να φτασουμε στο σημειο να μιλησουμε για το σωμα μου κ τις επιθυμιες μου...κατα ταλλα συμφωνω με οσα εγραψες!
     
  7. sexonwheels

    sexonwheels New Member

    ισως επειδη οι εμπειριες μου ειναι μηδαμινες κ σε επιπεδο βανιλα μονο,εμαθα να ζω τον κοσμο αυτο αρχικα μεσω διαφορων βιντεο κ μετα απο την φαντασια μ που οργιαζει!λογο ααναπηριας μπαινεις στην διαδικασια να φερεις διαφορες τεχνικες στα μετρα σου,εχω σκεφτει διαφορα αλλα απο την στιγμη που δν εχω γνωρισει ατομα απο τον χωρο ωστε να γινουν πραξη τοτε ολη αυτη η φαντασια μαζευεται κ καταληγει να γινετε απωθημενο...κ ενα εχω να σας πω..κακο πραγμα τα απωθημενα
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Πέρα από τις τοποθετήσεις των μελών, μου έχει προκύψει ένας προβληματισμός και μιας και σε έχω εύκαιρο θα το εκτιμούσα αν μου απαντούσες...
    Εσύ έχεις υπάρξει με κοπέλα που βρισκόταν κι εκείνη σε αναπηρικό αμαξίδιο ή είχε κάποιου άλλου είδους αναπηρία; Αν όχι, θεωρείς ότι θα μπορούσε να προκύψει;
     
  9. sexonwheels

    sexonwheels New Member

    πολυ ωραιο το ερωτημα σου!εγω δν εχω υπαρξει με καποια κοπελα γτ δν ετυχε θεωρω!ολα μπορουν να προκυψουν αλλα θα ηταν λιγο δυσκολο στα πρακτικα θεματα πιστευω οπως το σεξ,σε καλυψα?
     
  10. sexonwheels

    sexonwheels New Member

    να με βοηθησει να ανακαλυψω τον αυταρχικο εαυτο μου μεσα απο διαφορα sessions
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι, στο περίπου με κάλυψες.
    Ευχαριστώ.
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εφόσον ο τίτλος αναφέρεται γενικά σε αναπηρία και δεν περιορίζεται σε κινησιολογική δυσχέρεια, θα ήθελα να σου πω ότι όταν χρειάστηκε να περάσω από επιτροπή ΚΕΠΑ, ανέθεσα στο petαρίδι μου όλη τη γραφειοκρατική λάτζα. Καταλαβαίνεις, λοιπόν, ότι το petαρίδι συνέχισε απρόσκοπτα τις υπηρεσίες του.

    Να είσαι καλά