Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM=μειονεκτημα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος astrologman, στις 21 Ιανουαρίου 2006.

  1. astrologman

    astrologman Regular Member

    Θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε κατι.
    Η επιδιωξη ο αναζητουμενος συντροφος να συμμεριζεται BDSM προτιμησεις δεν αποκλειει ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων
    που κατα τα αλλα μπορει να ειναι απολυτως ερωτευσιμα με αποτελεσμα να νιωθετε οτι εχετε πολυ λιγοτερες ευκαιριες και τελικα πιθανοτητα να βρειτε το καταλληλο ατομο? Δεν σας κανει αυτο να αισθανεστε λιγο μειονεκτικα?
     
  2. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Μειονεκτικά όχι αλλά, ότι είναι ζόρι, είναι. (εκπροσωπώ εμένα ε 
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Εγώ την ερώτηση αυτή την ταυτίζω σε άλλο επίπεδο,με άλλη κατάσταση..

    Οποιαδήποτε αναζήτηση της διαφορετικότητας astrologman,είτε σε προκαλεί,είτε σε καταθλίβει..Παίζει ρόλο κατα πόσο "είναι στο πετσί σου"
    το όποιο διαφορετικό σε αντιπροσωπεύει , κατα πόσο είσαι συνειδητοποιημενος και απενεχοποιημένος(πολύ σημαντικότερο-τι να την κάνεις τη συνεισητοποίηση της κατάστασης,αν δεν την έχεις απενεχοποιήσει) είσαι και κατα πόσο είσαι αποφασισμένος να διεκδικήσεις τα όποια "θέλω" και "είμαι" σου ,με αποφασιστικότητα και τσαμπουκά σε αυτήν τη str8(εδώ μπαίνει η δικιά μου διάσταση του θέματος ) ή vanilla κοινωνία που πολύ συχνά ξενίζεται,πολύ συχνά κατηγορεί και αποξενώνει και ακόμα πιο συχνά αλωνίζει στα χωράφια σου..
    Προσωπικά εγώ μειονεκτικά δε νιώθω ..
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: BDSM=μειονεκτημα?

    Ανεξατήτως φύλου,όμως,σε σχέση με κάποιον-α που ψάχνει ένα-μία vanilla σύντροφο ,συνηθισμένης εμφάνισης,μόρφωσης,οικονομικής κατάστασης(όπως προκύπτει στους-στις περισσότερους-ες-με όλες τις πιθανές αυξομειώσεις...).....υπάρχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες επιτυχίας στην αναζήτηση.,...
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: BDSM=μειονεκτημα?

    Όταν αυτός ο περιχαρακωμένος χώρος είναι διάσπαρτος με μικρά περιθώρια ναγνώρισης ,τι γίνεται ?
     
  6. astrologman

    astrologman Regular Member

    incomplete μειονεκτημα εννοω μονο αυτο που λες και εσυ: ".....υπάρχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες επιτυχίας στην αναζήτηση...." οποτε η Αφροδιτη βοηθεια μας!
     
  7. alkis_sub

    alkis_sub New Member

    Η επιλογη της αποδοχης της οποιας διαφορετικοτητας δεν μπορει παρα να εχει συνεπειες. Αν αυτες σε προβληματιζουν, δεν εχεις παρα να ακολουθησεις το δρομο των πολλων. Προσωπικα αντιμετωπιζω με καχυποψια οτιδηποτε θεωρειται αποδεκτο απο τη μαζα, συνεπως δεν εχω κανενα προβλημα να αισθανθω περιθωριακος ή κοινωνικα δυσλειτουργικος. Το προβλημα θα υπηρχε αν ημουν μονος μου...
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα εγώ τι να πω που νιώθω πως έχω μάλλον πλεονέκτημα, παρά μειονέκτημα απέναντι στους άλλους? lol
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: BDSM=μειονεκτημα?


    Εμείς lara μου όπως και πολλοί άλλοι έχουμε βρει τον άνθρωπο μας και μιλάμε εκ του ασφαλούς. Υπάρχουν όμως τόσοι άνθρωποι μόνοι που ψάχνουν να βρουν το ταίρι τους...και οι καιροί είναι δύσκολοι...

    Αστάρτη
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: BDSM=μειονεκτημα?

    Συμφωνοι, δεν αντιλέγω σ΄ αυτό, Απλά πάντοτε ένιωθα διαφορετική, πάντοτε τα θέλω μου ήταν αλλιώτικα από τους πολλούς και ήμουν περισσότερο καιρό μόνη από ότι οι περισσότεροι, γιατί δεν συμβιβαζόμουν, κι αυτά πολύ πριν ανακαλύψω το bdsm ή Τον Αφέντη μου.
    Και σίγουρα υπήρχαν στιγμές που ένιωθα πως αν ήμουν διαφορετική τα πράγματα θα ήταν ίσως ευκολότερα, αλλά ήμουν αλλιώς κι αυτό δεν άλλαζε, εκείνο που δεν δέχομαι ειναι να νιώθω πως μειονεκτώ σε σχέση με τους άλλους, επειδή δεν είμαι σαν κι αυτούς, αν έχω αποδεχτεί αυτό που είμαι.
    Αν δεν το έχω αποδεχτεί και το θεωρώ μειονέκτημα, τότε καλά θα κάνω να προσπαθήσω να το αλλάξω, ή να το μετατρέψω σε κάτι θετικό.

    Δεν κουράζομαι να επαναλαμβάνω αυτό που Είπε Ο DreamMaster. BDSM πρέπει να κάνουν, μόνο όσοι δεν μπορούν να το αποφύγουν.
    Εγώ δεν μπορώ να το αποφύγω, αυτή είμαι, γι΄ αυτό και δεν το θεωρώ μειονέκτημα, με τον ίδιο τρόπο που ένας λαγός δεν θεωρεί μειονέκτημα το ότι είναι λαγός και όχι αλεπού ή λύκος.
    Αν όμως το θεωρούσα κατι που μου κάνει κακό σε οποιοδήποτε σημείο, θα το απέφευγα, όπως αποφεύγω τα ναρκωτικά, ή το λαδερό φαγητό!  
     
  11. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Ισως το θεμα να εγκυτε στο κατα ποσο θα μπορεσεις να τον/την κρατησεις , οταν βρεις αυτο που ψαχνεις .Θεωρο οτι ολοι και ολες ειναι ερωτευσιμοι και εδω και εξω απο εδω.Αρα το θεμα ειναι πωσ θα κρατησεις αυτο που εχεις.
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: RE: BDSM=μειονεκτημα?

    Το να αποδεχόμαστε αυτό που είμαστε είναι μέγα προσόν lara και συμφωνώ μαζί σου.
    Τι γίνεται όμως όταν αυτό που εμείς έχουμε αποδεχθεί είναι αντικειμενικά μειονέκτημα;...και νομίζω πως εκεί έγκειται το ερώτημα του thread. Εξηγώ με ένα παράδειγμα για να μην παρεξηγηθώ.
    Μου αρέσουν οι άντρες χωρίς μουστάκι, μελαχροινοί, ψηλοί και η λίστα συνεχίζεται...(χαχααχα!) και όσο συνεχίζεται τόσο πιο δύσκολο είναι να βρω αυτόν που ψάχνω.
    Έτσι και εδώ λοιπόν προβληματιζόμαστε...αν θέλουμε τον σύντροφο μας και μελαχροινό και ψηλό και να ασχολείται με το BDSM, ε όσο να'ναι χάνουμε τους ξανθούς κοντούς και vanilla  

    Αστάρτη