Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM=μειονεκτημα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος astrologman, στις 21 Ιανουαρίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: RE: RE: BDSM=μειονεκτημα?

    Νομίζω πως η απάντηση μου βρίσκεται στο προηγούμενο μου ποστ.
    Και επεξηγώ. Για μένα σημαντικό είναι ο σύντροφός μου να Είναι Κυρίαρχος. Οπότε με αυτή τη λογική δεν είχα κανένα πρότυπο όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση π.χ. αλλά ήξερα πάνω κάτω τι επιθυμώ, τι προτιμώ αν θες να έχει ο μέλλοντας συντροφός μου. Και βάση αυτού, σε συνδιασμό με κάποια άλλα κριτήρια, έκανα την επιλογή μου. Τυχαία και εξωτερικά Ο Κύριος μου κάλυπτε τις αισθητικές μου απαιτήσεις, αλλά δεν ήταν αυτό το κύριο ζητούμενο. ΑΠλά υποθέτω φάνηκα τυχερή.

    Αλλά αν μη γένοιτο έπρεπε να επιλέξω άλλο Αφέντη, δεν θα Τον έψαχνα σε βανιλλα μπαράκια, ανάμεσα σε βανίλλα κόσμο, αυτό είναι βέβαιο. Γιατί για μένα, ένα είναι το πρώτο ζητούμενο, να Είναι Κυρίαρχος και να γνωρίζει το χώρο πολύ καλά, μια και δεν μπορώ να είμαι ευτυχισμένη αλλιώς. Όσο καλός κι αν είναι κάποιος, όσο έξυπνος, όμορφος, ερωτικός κ.ο.κ αν δεν Είναι Dom δεν μου κάνει. Πόσο πιο απόλυτος μπορεί να είναι κάποιος απ΄ αυτό? Κι όμως δεν το θεωρώ αυτό μειονέκτημα, αλλά επιλεκτικότητα, βάση των αναγκών μου.

    Κάποιος όμως που μπορεί, και για να θεωρεί αντικειμενικά μειονέκτημα το bdsm σημαίνει πως δεν το έχει απαραίτητα ανάγκη σαν τρόπο ζωής, μπορεί και να βρει ερωτεύσιμα άτομα βανίλλα, και να λειτουργήσει με κάποιο εκτός του χώρου.
     
  2. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απο τη στιγμή που θα γνωρίσω μια κοπέλλα που έχει τα προσόντα και με καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα δεν πρόκειτε να την απορρίψω επειδή είναι βανίλα.

    Άλλωστε πιστεύω ότι αν πραγματικά υπάρχει αγάπη και αφοσίωση τι και αν έχει μερικά κιλά παραπάνω η αρνείτε να υποταχτεί πλήρως, η αγάπη έχει μεγαλύτερη σημασία και σε αναγκάζει να αποδεχθείς κάποια πράγματα υποσυνείδητα.

    Το πόσα ακριβώς μπορεί κάποιος να αποδεχθεί είναι ανάλογα την ψυχοσύνθεση του.
    Στην πράξη το τέλειο και ιδανικό είναι μόνο στα όνειρα.
    Πάντως αν κανείς ξέρει καμιά Σουηδέζα με τάσεις υποταγής εδώ είμαστε  

    Βέβαια το ιδανικό για όλους πιστεύω θα ήταν μια/ένας σύντροφος το ιδανικό μοντέλο απο όλες τις πλευρές (εμφάνιση, λογική, συναίσθημα, και φυσικά ιδανικός μπιντιεσέμ σύντροφος) αλλά όλοι μας συμβιβαζόμαστε με τον ένα τρόπο η τον άλλο γιατί η πραγματικότητα αναγκαστικά μας προσγειώνει.

    Φυσικά εγώ το οφείλω στον εαυτό μου να προσπαθήσω να εκπαιδεύσω με διάφορους, πρώτα συναισθηματικούς μετά νοητικούς και τελευταία σωματικούς τρόπους υποταγής προκειμένου η ίδια να νιώσει βαθιά μέσα της την ανάγκη υποταγής και να με αποδεχθεί βαθμιαία και ίσως χωρίς στην αρχή να το καταλάβει ως τον κυρίαρχο.

    Με λίγα λόγια δεν αισθάνομαι μειονεκτικά αλλά αυτή η ιδιαιτερότητα δεν είναι κάτι που το αποκαλύπτεις εύκολα, εκτός φυσικά και βρεθείς σε περιββάλον του χώρου.