Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM, ο προθάλαμος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 21 Μαρτίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ ξέρω ένα πράμα, είτε είσαι με τον Τάκη, Μάκη και δεν ξέρω γω ποιον δεν αλλάζει το BDSM, πας με τα Θέλω και τις επιθυμίες του εκάστοτε Κ, εάν θέλει προσαρμόζεται εάν όχι στο καλό, ποιος είπε ότι είναι ''δίκαιο'' όλο αυτό; Τπτ μα τπτ δεν είναι δεδομένο, αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το καταλάβουμε.
    Οι bdsμικές σχέσεις ζητάνε/απαιτούν συγκεκριμένα πράματα, δεν αλλάζουν/ούτε ''κόβονται'' κομμένα και ραμμένα πάνω στα υπό.
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Θες να μου πεις οτι τα πιστευω σου και τα θελω σου σαν ατομο ξεχωριστο που εισαι,αλλαζουνε με βαση το ποιον εισαι;Δηλαδη σημερα δηλωνεις χριστιανη επειδη εισαι με το μακη κι αυριο που θα σαι με το τακη θα δηλωνεις αθεη;ακομη και για βανιλοσχεσεις να μιλαμε,δεν ισχυει....εχεις συγκεκριμενα θελω σαν ανθρωπος οπως ο καθενας μας,δε μπορεις να εισαι μαρια με τον εναν και μαρινα με τον αλλον.Εισαι το ιδιο ατομο με τις ιδιες αναγκες και αυτες τις εκφραζεις στις προσωπικες σου σχεσεις,εκφραζεσαι,βγαζεις τον εαυτο σου που ειναι ενας....μπορει να εισαι πολυπλευρη αλλα εισαι μια πως να το κανουμε;δε μπορει να αλλαζεις κοσμοθεωρια αναλογα με το ποιον εισαι...το πως ομως θα εκφραστεις ειναι αλλη ιστορια.Η πηγη ομως παραμενει ιδια.
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    και για όποιον την κάνει με ελαφρά επειδή δεν γούσταρε άλλο λένε οτι φοβήθηκε η οτι δεν ήταν αρκετά συνειδητοποιημένος για να συναντήσει την πραγματική του φύση...
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    btw, όταν λες θέλουν και ζητούν τα ίδια εννοεις αυτό που θέλουν να πάρουν στο τέλος, προσαρμόζοντας τη διαδρομή? η οτι ακολουθουν ακριβώς την ιδια διαδρομή (εκπαίδευση) ?
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Αναλογίσου.
    Μήπως και η σκλαβιά θα μπορούσε να είναι για κάποιους κοσμοθεωρία;
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    @Μαντλίν Αν όλοι θέλουν τα ίδια, πάρε ενα υ/κ τυχαία. Ίδιοι είναι όλοι

    @vussinada τα πιστεύω μου και τα θέλω μου εξελίσσονται. Δεν είναι στάσιμα. Εξελίσσονται συνεχώς. Ακόμη και η κοσμοθεωρία στην οποία αναφέρεσαι, εξελίσσεται. Μόνο ο νεκρός είναι στάσιμος τα ξαναπαμε αυτα.

    Ξανα λέω όμως, αναφέρομαι στα θέλω εντος σχέσεων. Στα θέλω σε σχέση με τον απέναντι. Αν τα θέλω στις σχέσεις δεν περιλαμβάνουν τον απεναντι, είτε κ είτε υ, μιλας στον εαυτο σου.
     
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Φυσικα.Μπορω να καταλαβω σε επιπεδο σκλαβιας να μην εχεις "θελω", υποσυνειδητα δηλαδη να ενστερνιζεσαι τοσο πολυ τις αποψεις του αφεντη,που να μη ξεχωριζεις τις δικες του απο τις δικες σου.Να ταυτοποιεις δηλαδη τα θελω του με τα θελω σου αυτοματως,ετσι μονο μπορω να καταλαβω το να εισαι διαφορετικος αναλογως με ποιον εισαι.Να ταυτοποιεισαι με τον αφεντη σε τετοιο βαθμο.Αλλιως το να εχεις αλλα "θελω" κι αλλες αναγκες πως μπορει να ισχυει;για παραδειγμα να εισαι Κ που να θελει καποια συγκεκριμενα πραγματα και μολις προσεγγισει καποια αλλη να θελει άλλα,οπως να εισαι Υ δηλαδη;Καταλαβαινω την αλλαγη του τροπου εκφρασης γιατι παει αναλογως το ατομο που εχουμε απεναντι,δεν εχουμε την ιδια προσεγγιση σε ολους...αλλά μόνο ο τροπος εκφρασης διαφερει.Δε γινεται να αλλαξουν οι αναγκες και τα βασικα "θελω" του ατομου...
     
    Last edited: 7 Απριλίου 2017
  8. brenda

    brenda FU very much

    Η οποία βέβαια ετεροπροσδιορίζεται κατά το δοκούν αυτού που την ξέρει καλύτερα από σένα.
    Μερικούς (και μερικές) τους ζηλεύει ακόμη κι ο Ευγένιος Τριβιζάς.
    Αν αλληλεπίδραση σημαίνει, ο ένας να επιδρά μόνο πάνω στον άλλον, ο οποίος άλλος θα έχει μία στάνταρ συμπεριφορά και αντίδραση, το πάμε σε εργαστηριακό bdsm, απογυμνωμένο από συναίσθημα και πιθανότητες διαφοροποίησης.
    Κατηγορούνται πολλάκις τα υποτακτικά άτομα για επιθυμία σχέσεων a la carte και ναι, είναι χάλια όλο αυτό, παραγνωρίζει τον παράγοντα άνθρωπο-Κυρίαρχο/η και παραβιάζει τους όρους της γνήσιας αλληλεπίδρασης και των πιθανοτήτων εξέλιξης, αλλά και από την ανάποδη, δηλαδή υποτακτικότητα a la carte, δεν είναι ακριβώς το ίδιο;
    Αλλά και έτσι να είναι, ποιος ο λόγος να εναλάσσονται οι σχέσεις και οι άνθρωποι, αν όλοι είναι ίδιοι και αντιμετωπίζονται με πάγιες ''τακτικές'';
    Για όλους υπάρχουν οι συμβατοί και οι κατάλληλοι, αλλά δεν γίνεται όλοι να ταιριάζουν με όλους.
    Για μένα αυτό ανήκει στα αυτονόητα.
    Σε ένα σύμπαν άπειρων πιθανοτήτων, είναι τόσο πιθανό, όσο και απίθανο να βρεις αυτό που σου ταιριάζει και να ''κουμπώσεις'' πραγματικά με κάποιους ανθρώπους.
    Κάπου εκεί μπαίνει η ικανότητα διάκρισης και η συχρονικότητα.
    I rest my case, your honor!
    edit υστερόγραφο: ελπίζω να απάντησα και το άλλο σου ερώτημα. Αν όχι, επανέρχομαι. 
     
  9. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Σαφως κι εξελισσομαστε αλλα αν εσυ εχεις αναγκη απο ας πουμε προστασια,θα τη ψαχνεις σ ολες τις σχεσεις σου και ας μην ειναι με την ιδια μορφη.Καταλαβαινεις πως το παω;η προσσεγγιση η μορφη ο τροπος ολα αλλαζουν αλλα βασικες αναγκες σε καθε σχεση ειναι ιδιες.Αλλιως δε θα υπηρχανε καν κριτηρια για το τι ανθρωπο θα θελαμε διπλα μας.Ολοι μας εχουμε μια βαση και κινουμαστε αναλογως
     
  10. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Δεν κάνω σχέσεις για προστασία. Προσλαμβάνω σωματοφύλακα.
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Μεγάλη πληγή ξύνεις τώρα αγαπητέ Έσπι. Όχι μόνο ισχύει, αλλά είναι και πηγή πολλών στρεβλώσεων.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    "Αν θέλει προσαρμόζεται" λέτε, ποιος προσαρμόζεται το Κ ή το υ; δεν μου είναι σαφές.