Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm....πραγματικότητα ή απλά θέατρο ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Kleidokratoras, στις 16 Μαϊου 2014.

  1. whisperer

    whisperer Regular Member

    απλα να σου πω οτι την ιδιοκτησια σου τη φροντιζεις,τη προσεχεις και τη σεβεσαι αλλιως θα τη χασεις
     
  2. Elda

    Elda New Member

    δε μπορώ να τον καταλάβω..
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Ο σύντροφός σου όχι πως κατάλαβε κάτι λάθος.
    Μάλλον δεν έχει καταλάβει τίποτε.
     
  4. katerina

    katerina Regular Member

    τετοιες απαντησεις μονο απο 'Κ' που το εχουν 'ζησει" πισω απο πληκτρολογιο και στη φαντασια τους θα ακουγα ...
     
  5. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Ειλικρινά το ρωτάω από καθαρή περιέργεια:
    Κάποιος έχει υπάρξει, κάποτε, με κάποια, Master, αλλά μετά έκανε vanilo-σχέση τεσσάρων ετών?? Πώς είναι δυνατόν κάτι τέτοιο??
    Δεν ξέρω, αλλά η κοσμοθεωρία μου λέει ότι εάν κάποιος περάσει την "γραμμή" δεν έχει γυρισμό. Και αν γυρίσει σε κάτι βανίλα, θα είναι απλά κάτι παροδικό ..
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2017
  6. libra

    libra Regular Member

    Ακουσον μεν παταξον δε.
    Το σκεπτικο του δεν το γνωριζεις.
    Αφορισμος λεγεται.
     
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Άλλος ένας αφορισμός λοιπόν.
    Είναι εμφανές ότι κάποιος παραμυθιάζει κάποια.

    "Πατάσσω" γιατί πρώτα άκουσα το εξωφρενικό:

    Και το άκουσα πολύ προσεκτικά!
     
  8. libra

    libra Regular Member

    Το καταλαβα. Σκεψου ομως να μεταφερω εγω καποια λογια δικα σου. Εισαι σιγουρος οτι μεταφερω κ το σκεπτικο σου;
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Και ο "πόλεμος" του ποιος την έχει μεγαλύτερη/αληθινή, την γνώση/εμπειρία ντε, καλά κρατεί.
    Εύχομαι όσοι "χτυπιέστε", να κερδίζετε κάτι το χειροπιαστό.
    Το λοιπόν, σχετικά με όσα ανέφερε η @Elda για τον σύντροφο της, που ούτε γνωρίζω, ούτε ποτέ μου θα τον γνωρίσω ( σας λέει κάτι το γεγονός, ότι ούτε σεις τον γνωρίζετε? Μπα, και πως θα γίνει τζέρτζελος? ). Ο μύθος ( ή η πραγματικότητα ) του βουδουσουμιάρη, που δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, μάλλον δεν ισχύει για όλους/ες. Δηλαδή, αποκλείεται κάποιος ή :
    1) Το βουδουσουμού να το ακούμπησε ( λιγότερο ή περισσότερο ) και ή να το βαρέθηκε ή να το σιχάθηκε?
    2) Αποκλείεται κάποιος, επειδή θα γνώριζε στ' αλήθεια και περισσότερο απ' τον/την παρτενέρ του/της κάποια πράγματα, να μην ήθελε να διακινδυνεύσει την όποια σχέση τους?
    3) Αποκλείεται κάποιος, να είχε και παράλληλη σχέση ( λέγε με sessionάκια ) με κάποιον/α άλλο/η? Πείτε μου ότι είναι λίγοι/ες εδώ μέσα που δεν θα είχαν βανιλοσχέση/βανιλογάμο και που δεν θα έψαχναν/έκαναν τα "διαφορετικά και δύσκολα" γούστα τους, με κάποιον/α τρίτο/η?

    Τουτέστιν, απ' την στιγμή που δεν γνωρίζετε το παραμικρό για την ζωή κάποιου/ας, αν μη τι άλλο να προσπαθείτε να συγκρατήστε τα δαχτυλάκια σας, μάλλον θα έδινε άλλο βάρος στα λόγια σας. Γιατί τα "κραξίματα/κρωξίματα" ούτε στον συνομιλητή σας δίνουν κάτι. Ούτε ωραιοποιούν την όποια φιγούρα σας, τουναντίον θα έλεγα. Κλείνοντας, όλοι/ες εδώ μιλάμε και ίσως πλασάρουμε κάτι, απ' την στιγμή που ελάχιστοι/ες ως κανείς/καμία από δω μας ξέρει αληθινά, αυτά που γράφουμε θα μπορούσαν κάλλιστα, να είναι μπαλαφάρες, όλοι/ες μας.

    Άρα, ας κοιτάμε που και που την καμπούρα μας, όχι γιατί κάποιος άγνωστος θα ζοριζόταν απ' την όποια κρίση μας. Αλλά γιατί έτσι θ' αποφεύγαμε να γίνουμε γραφικοί. Για την πάρτη μας δηλαδή θα το κάναμε, για κανέναν άλλο.

    Το θέατρο κάποιου παίζει και να είναι η πραγματικότητα κάποιου άλλου, με γειά και χαρά και του μεν και του δε.
    Τεσπα, ίσως και αυτή μου η παρέμβαση ν' αφαιρεθεί. Καλή Κυριακή να έχουμε όλοι μας και μην ξεχνάμε ότι κρίνοντας εξ ιδίων τ' αλλότρια, μάλλον κάνουμε λάθος εκτίμηση.  
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2017
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ούτε θα τον καταλάβεις ούτε αυτός εσένα, όπως ακριβώς δεν έχει καταλάβει κάτι γενικώς κι αορίστως.
    Μια χαρά... Πού είναι το θέμα...?
    Το κενό κατανόησης συνιστά κατανόηση από μόνο του...
    Και για να έχει λίγο γούστο συνήθως γεμίζεται με διάφορα φιρφιρίκια, άσχετα μεν, αλλά πολύ διασκεδαστικά...
    (Πχ: Αφού τα σουπερ μάρκετ δεν πουλάνε αεροπλάνα, γιατί όλοι λένε πως εκεί τα βρίσκεις όλα? Σωστή παρατήρηση μεν, αλλά ποτέ και εξ ορισμού τα σουπερ μαρκετ δεν πουλούσαν αεροπλάνα. Ξέρεις πόσο πολλοί από μια τέτοια παρατήρηση θα μείνουν με το στόμα ανοιχτό για το πόσο ...σοφή είναι)?
    Μην σού φαίνεται σκληρό ή υποτιμητικό το σχόλιο, απλά είναι το ίδιο ειλικρινές όσο και ο προβληματισμός σου.
    Ισχύει συντριπτικά στις πιο πολλές περιπτώσεις.
    Τα φιρφιρίκια διαφέρουν...
    Ζόρικα τα πράματα (ακόμα και για το νεαρόν της ηλικίας σου -αν δεν κάνω λάθος)...
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ο περί ου ο λόγος, αποκλείεται απολύτως το οτιδήποτε απ΄ 'ο,τι ανέφερες..!
     
  12. Bess

    Bess .....

    @Elda
    Το ότι έχετε τόσα χρόνια σχέση.. Κ δεν μπαίνει στον κόπο να σου εξηγήσει κάπως το σκεπτικό του ώστε να καταλάβεις, μιας κ φαίνεται ότι είναι κάτι που σε απασχολεί τόσο... Είναι από μόνο του αρκετά περίεργο. (η γνώμη μου μονο)
    Wellcome..