Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σαν ζωή bdsm σαν σεξ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 27 Μαρτίου 2007.

  1. zwg

    zwg Regular Member

    ti einai pio sosto ? na xrisimopoieis to bdsm mono sto sex? i genika stin zoh ? giati kapies sklabes i sklaboi sto sex stin zoh to paizoun dinates k afentres?
     
    Last edited by a moderator: 27 Μαρτίου 2007
  2. zwg

    zwg Regular Member

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    χμμ με συγχορήτε που έγραψα σε λατινικούς χαρακτήρες! έλεγα λοιπόν τι είναι πιο σωστό; να χρησιμοποιείς το bdsm μονο στο σεξ; ή γενικα στη ζωή; γιατι κάποιες σκλάβες ή κάπιοι σκλάβοι στο σεξ, στην ζωή το παίζουν δυνατοί και αφέντες ή αφέντρες;
     
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    Δε νομιζω να το παιζουν...Απ'ο,τι εχω καταλαβει(για τους subs και slaves) υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα οντως να ειναι δυναμικοι στη ζωη τους...και οσο για μενα,πιο ευγενικη φυσιογνωμια δυσκολα θα βρεις..ολα παιζουν,δε σημαινει ομως αυτο οτι "το παιζου-ν-με"
    Καλωσηρθες.
     
  4. zwg

    zwg Regular Member

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    χμμμ ας πούμε εγώ είμαι sub και όντως είμαι υσηχο παιδί... ειναι πολές κοπέλες που τουσ αρέσει να εχουν το κάτω χέρι και όμως φωνάζουν βρίζουν και γενικά φέροντε σαν αφέντρεσ
     
  5. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    Εννοεις κατι σαν "βαρα με","σκισε με","οχι ετσι","αντε κουνησου" κλπ κλπ?  ...δε νομιζω οτι κατατασσονται σε καποια κατηγορια του bdsm περα απο τη κατηγορια ακρως εκνευριστικων συμπεριφορων  ....ισως καποιος ειδικος ξερει καλυτερα μιας κι εγω ειμαι καινουριος στα λημερια.
     
  6. zwg

    zwg Regular Member

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    οκ ευχαριστώ που απάντησες πάντως  
     
  7. voula

    voula New Member

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    θεωρω πως το bdsm μονο ως τροπος ζωης μπορει καποιος να το εκλαβει,και οχι απλος ως μια x-treme πρακτικη sex
     
  8. slave_to_love

    slave_to_love Regular Member

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    Και εγώ συμφωνώ με την προλαλήσασα.. Το bdsm είναι τρόπος ζωής και όχι απλά ένας ρόλος που παίρνουμε σε συγκεκριμένη ερωτική στιγμή. Το αν κάποιος/κάποια στην "έξω" ζωή φέρεται διαφορετικά δεν μειώνει την σπουδαιότητα της ερωτικής της/του ταυτότητας.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?


    Για εμένα , για εσένα , για κάποιον , μπορεί να είναι τρόπος ζωής ...

    Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι απλά ο ρόλος που παίρνει εκείνη την στιγμή...

    Και αυτό στο Bdsm ανήκει...
     
  10. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?


    Το ενδεχόμενο να το βλέπει κάποιος σαν ερωτική έκφραση το σκεφτήκατε ποτέ;
     
  11. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    Από όσες παρακαμπτήριες κι αν περάσει... ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ.
     
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: bdsm san zoh i bdsm san sex?

    Προσωπικά το BDSM το βλέπω καθαρά ως τρόπο ζωής και όχι ως ένα άλλο παιχνίδι sex. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που το βλέπουν και ως ένα άλλο παιχνίδι sex και πολύ καλά κάνουν και το βλέπουν έτσι. Είναι δικαίωμα του καθενός να βλέπει όπως θέλει πολλά πράγματα (ένα απ'τα οποία είναι το BDSM).