Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm στην σχεση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Sendom, στις 7 Δεκεμβρίου 2017.

  1. Sendom

    Sendom New Member

    Ανεκαθεν απο την εφηβικη μου ηλικια μεχρι και πλεον στη ενηλικη υπηρξα ιδιαιτερα σεξουαλικα ενεργος ισως και ωριμος. Τον τελευταιο καιρο (παρολο που η σχεση μου ποτε δεν υπηρξε vanilla) ενδιαφερθηκα και ψαχτηκα με το bdsm. Ετσι ανακαλυψα οτι ασυνειδητα η σχεση μου ειχε την μορφη μιας σχεσης bdsm και πλεον θα ηθελα να το αναπτυξω. Στην τελευταια σεξουαλικη επαφη οντας απειρος χρησιμοποιησα καποιες απο της τεχνικες που διαβασα στο forum με καλο αποτελεσμα εφοσον στην partener μου αρεσαν επισης. Ο προβληματισμος μου ομως ειναι σε αλλο κομματι. Με την σχεση μου ειμαστε μαζι σχεδον 3 χρονια (αν και μικρος σε ηλικια) και ποτε δεν ειχαμε καθορισει την σχεση μας ως D/s σχεση και η ερωτηση μου ειναι η εξης...συμφωνα με τους κανονες του community ειμαι υποχρεωμενος να το ορισω η εφοσον γουσταρει και υπαρχει και συναινεση μπορω να κανω manipulate (που με καβλωνει) την κατασταση και να της το περασω ασυνειδητα;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  3. Sendom

    Sendom New Member

  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Καταρχάς γτ να μανιπιουλάρεις τη σχέση αυτή που έχετε, και κατά δεύτερον εφόσον της αρέσει, δε νομίζω ότι είναι δύσκολο να τις μιλήσεις ανοιχτά για το D/s.
     
  5. Sendom

    Sendom New Member

    Πιστευω οτι θα παρεξηγηθει η ολη φαση του bdsm αλλα νομιζω πως εχεις δικιο. Ομως πιστευω πως θα ειναι ιδιαιτερα δυσκολη η διαδικασια να εξηγησω περι τινος προκειται και φοβαμαι οτι θα απορριψει την κατασταση λογο "κακου ονοματος".
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε καταλαβαίνω, μπορείς να το εξηγήσεις;
     
  7. Sendom

    Sendom New Member

    Πιστευω πως θα παρει το bdsm σαν κατι κακο. Οσοι δεν εχουν ασχοληθει δεν ξερουν περι τινος προκειτε και φοβαμαι οτι αυτη η προκαταληψη θα επηρεασει την σχεση μου.
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Θες να μου πεις ότι το ζείτε, εν μέρει, αλλά φοβάσαι να της πεις "αγάπη μου, αυτό που κάνουμε ανήκει στο φάσμα του bdsm" γιατί το όνομα είναι παρεξηγημένο;
    Νομίζεις ότι μπορεί έτσι να πάψει να της αρέσει ότι της άρεσε;
    Χλωμό το βλέπω.
     
  9. Sendom

    Sendom New Member

    Αυτο ακριβως που λες.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αν δε το γνωρίζει πως είναι "παρεξηγημένο" ;
     
  11. Sendom

    Sendom New Member

    Πιστευω οτι εχει λανθασμενη αποψη ως προς το bdsm και οτι αυτο μπορει να επιρεασει αρνητικα την σχεση μου.
     
  12. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    εισαι σιγουρα 18; χαχαχχαχα

    αστο να κυλησει οπως ειναι... διαβαζε τεχνικες να το αναπτυξεις αν θες αλλα μην βαζεις ταμπελες. κοινως φολοου γιορ χαρτ και εντζοι γιορ μομεντς.