Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm στις διαφημισεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 30 Ιουνίου 2005.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Τώρα θα μου πείτε που το βρήκα και το ξέθαψα αυτό το νήμα!!!
    και σας απαντώ:
    - Αυτά παθαίνει ο άνθρωπος όταν έχει αυπνίες 
    Μια διαφήμιση με χροιά και χωρίς καθόλου υπονοούμενα σας πληροφορώ.. 

    Όλοι γνωρίζετε φαντάζομαι τον τυπάκο της TIM!!!
    λέει λοιπόν σε μία ατάκα του:

    "Ναι...γειά σας (διστακτικός) για το μαστίγιο σας πέρνω
    ....εεε, όταν λέτε ελαφρώς χρησιμοποιημένο...τι ακριβώς εννοείτε;
    ...αααααααα (χαμογελάκι συνομωτικό)

    Κάθε φορά που την ωλεπω γελάω μαζί του!!! 
     
  2. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: bdsm στις διαφημισεις

    Εγώ να δεις!!!! Μια απο τα ίδια χαχαχαχα
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και εγω θα ηθελα να το κουβεντιασω αυτο ... πολυ καλο θεμα ... κριμα που στο εξωτερικο ειναι πολυ ποιο "ανοιχτα" σε τετοιες διαφημισεις .. εχω αρκετες στο αρχειο ... πριν απο καιρα ειχα σχολιασει για μια γιγαντοαφισσα της Mastercard που εγραφε μονο και με μεγαλα γραμματα : YES MASTER
    και δεν θα συμφωνησω με την διακωμωδιση , δεν θα πιστευα ποτε οτι την εχει στον νου του ο διαφημιστης .....
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Καθομαι και διαβαζω το θεμα που ανοιξατε, και αναρωτιεμε αληθεια ποσο αναγκη το εχουμε να δουμε το bdsm να διαδιδετε και παρα εξω,κανοντας σαν μικρα παιδια που τους δινουν ενα δωρο, τραβοντας εστω μικρες τσουριτσες χαρας βλεποντας να διαφημιζετε λιγο και ο χορος του bdsm, αληθεια ποσο δυναμη εχει η καυλα του εγκεφαλικου ερωτα απο την καυλα του απλου σωματικου ερωτα?
     
  5. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Δείτε και δυό ξένες σχετικές διαφημίσεις:

    [nomedia]www.youtube.com/watch?v=PSogTExug6E[/nomedia]

    www.ps260.com/editors/hein_dominatrix.html

    Πιθανά για να δείτε την δεύτερη πρέπει να εγκαταστήσετε το apple quicktime.
     
    Last edited: 17 Φεβρουαρίου 2007
  6. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Masterperris η καύλα του εγκεφαλικού έρωτα δεν παίζεται. Απλά είναι μπροστά . Θεωρητικά λάτρεις του BDSM κάνουμε εγκεφαλικό έρωτα και όχι σωματικό σεξ, κάνουμε έρωτα αισθήσεων, εγκεφάλου και τέλος σωματικό. Συντελούν 3 αισθήσεις και μια ακόμα είναι και η φαντασία που κάποιοι είναι προικισμένοι και κάποιοι όχι!!

    Παραέξω κάθε μέρα αν προσέξεις βλέπεις bdsm στοιχεία.

    Από την Lara croft του 2005 μέχρι τις αθάνατες ταινίες του
    Χαρρυ κλιν (ατάκα , να φοράει ζαρτιέρες και να λέει στην αυταρχική του γυναίκα «κάνε με κύβους» )κτλ

    Από το τραγούδι του πετρέλη ( χτύπα κι άλλο θα το αντέξω) μέχρι τρομερά άσματα σαν το lady d’arbanville από cat stevens

    Παντού

    Πολλοί είναι!!!

    Που να είχατε πάει πέρσι να δείτε στο ΒΟΤΑΝΙΚΟ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ
    Έκανε BDSM play ενώ τραγούδαγε!!

    Παντού

    Θεωρώ πως δεν είστε λίγοι!!

    Λίγοι όμως το παραδεχόμαστε

    Με εκτίμηση

    hermis
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    χαχαχαχχαχα
    πολύ καλή η πρώτη Photographer 
    τη δευτερη δυστυχώς δεν μπόρεσα να τη δω 
     
  8. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Ισως το κανουν για να ερεθισουν το μυαλο εκεινων που ξερουν αλλα και να τραβηξουν το ενδιαφερον των υπολοιπων.Αν μη τι αλλο ειναι ερωτικο (δεν εχω δει κανενα sex shop να κλεινει, αντιθετως).Δεν ξερουμε σε ποσους αρεσει το bdsm, ισως ειμαστε περισσοτεροι απ οτι φανταζομαστε αλλα πολλοι δεν το παραδεχονται.
     
  9. Raven

    Raven New Member

    Σίγουρα είμαστε περισσότεροι από ό,τι φανταζόμαστε. Πολλοί είναι αυτοί που δεν το παραδέχονται και επίσης πολλοί εκείνοι που αν και κάνουν bdsm ως κάποιο μικρό βαθμό δεν το συνειδητοποιούν λόγω άγνοιας. Πολλοί είναι αυτοί, για παράδειγμα, που σε μία doggy style θέση, αρέσκονται να τραβούν τα μαλλιά της συντρόφου τους. Θα μου πείτε τώρα και είναι αυτό bdsm; Εντάξει, δε θα το έθετα έτσι, αλλά σίγουρα υποδηλώνει μια τάση αυτών των ανθρώπων.

    Τώρα όσο για την εμφάνιση του θέματος στις διαφημίσεις έχω να παρατηρήσω ότι είναι πιο συχνή τα τελευταία χρόνια. Ίσως ο πολύς κόσμος τώρα το ανακαλύπτει, ίσως έρχεται το πλήρωμα του χρόνου που κάποιοι ψευτοηθικοί φραγμοί υποχωρούν, ίσως πάλι και να επιχειρούν κάποιοι να το κάνουν μόδα για δικό τους όφελος.

    Είχα δει μια γιγαντοαφίσα πριν 2 χρόνια περίπου και θέλω να κάνω μια σχετική αναφορά γιατί βρήκα πως είχε αισθητική αξία. Ήταν διαφήμιση ρολογιών και απεικόνιζε το πρόσωπο μιας γυναίκας σε προφιλ να φοράει ένα ρολόι χειρός σαν gag-ball.
     
  10. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: bdsm στις διαφημισεις

    Παλιά είχαμε το σλόγκαν: Φοριέται και σαν κόσμημα...
    Πλέον θα έχουμε το σλόγκαν: Το δοκιμάσατε σα gag-ball?
     
  11. voula

    voula New Member

    Hmmm isws to bdsm na xrisimopiite emesa se polles diafimiseis,den mporw omws na thymithw kapoia pou na yparxei amesh anafora se ayto
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014