Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος periandros_, στις 16 Ιανουαρίου 2018.

  1. periandros_

    periandros_ Regular Member

    Μα το δυσκολο, ειναι να γνωριζει κανεις τι ζητα,και τι προσφερει. Ως φρο'υ'δικος ωστοσο θα επισημανω πως ο ερωτας ειναι αμιγως ασυνειδητη διαδικασια. Καθοριζεται απο πρωιμες ανεπεξεργαστες παιδικες εντυπωσεις κ εμπειριες. Ερμαια του ασυνειδητου μας ειμαστε.
     
  2. periandros_

    periandros_ Regular Member

    θα ηταν εξαιρετικα ενδιαφερον να πουν τη γνωμη τους και ατομα τα οποια διατηρουν ή διατηρουσαν σχεση με ανθρωπους σημαντικα μεγαλυτερους ή μικροτερους τους.
     
  3. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Mπράβο ρε παιδιά! Αυτό το νήμα πραγματικά έλειπε!
    Φυσικά και η διαφορά ηλικίας δε παίζει κανέναν μα κανέναν απολύτως ρόλο, όταν μιλάμε για δύο ώριμους (οκ, τη συχαίνομαι αυτή τη λέξη) ενήλικες που ξέρουν τι θέλουν.
    Προσωπικά δεν κολλάω στα του στυλ "Βρήκε τον πιτσιρικά, θα κάνει νέο συκώτι" ή "Τί το θέλει το πιπίνι, το πουρό. Να τον γεροκομήσει?".
    Δύο άνθρωποι με διαφορά ηλικίας, μπορούν να νιώσουν έλξη ο ένας για τον άλλον, να πηδηχτούν, να αγαπηθούν, να ερωτευθούν... να τα κάνουν ΌΛΑ!
    Δεν αφήνουμε καλύτερα τα "δε ταιριάζουνε" και "τι του/της βρίσκει?". Σίγουρα για να υπάρχει αυτό... "κάπου ταιριάζουνε" και "κάτι του/της βρίσκει"!!

    Παραθέτω και εγώ μερικά.
    Ούτε τον χάλασε, τον Chris, η Elsa
     
    Ούτε τον Pique, η Shakira
     
    και πόσο μάλλον τον Αshton, η Demi (τα ανωτέρω ισχύουν και αντιστρόφως)
     

    Μάλλον καρφώθηκα, δε πειράζει!  
     
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Θα διαφωνισω κάθετα, έρμαιο, μοιρολάτρης ή γουατ εβερ μόνο συνειδητά γίνεται κάποιος, για τους υπολόλοιπους, έχει δουλειά!
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας στη ζωή του και τι μπορεί να υποστηρίξει.
    Η ηλικία δε παίζει ρόλο,παίζουν τα παραπάνω που ανέφερα.Αυτά κρίνουν και το αν θα υπάρξει πρόβλημα σε τέτοια επιλογή.
     
  6. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Με ποιον τρόπο μπορεί να κυριαρχήσει το μικρότερο μέρος στο μεγαλυτερο; δεν μιλάω για στερεότυπα, αλλά η πείρα, η γνώση, η καταστάλαξη, δεν θέλουν και χρόνο; και για να επανέλθω τι έχει να προσφέρει κυριαρχικά το μικρότερο σε μεγαλύτερο;
     
  7. Να πω πως απλά αυτό μου ήρθε στο μυαλό πρώτο πρώτο, από προσωπική εμπειρία, φυσικά όταν ήμουν νεότερος είχε συμβεί και το αντίθετο, η πρώτη μου αγάπη ήταν 15 χρόνια μεγαλύτερη...
    Το μόνο που έχει σημασία είναι είναι η ταύτιση που έχεις με κάποια/ον, ψυχολογικά και σωματικά, κάποιοι το ονομάζουν χημεία(δεν συμφωνώ)η επικοινωνία, οι κοινές αναζητήσεις κλπ....

    Επίσης να τονίσω πως είμαι το γερο τρολ και δεν πρέπει να με παίρνετε στα σοβαρά    
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μιλάτε με στερεότυπα και δεν είναι ωραίο. Η στενομυαλιά με πειράζει πολύ περισσότερο.

    Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός διαφέρουν κ διαφέρουν πολύ, ευτυχώς. ^.^
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Στο βαθμό που η διαφορά ηλικίας δεν υπονομεύει την μεταξύ τους επικοινωνία (χάσμα γενεών που λένε) τότε η διαφορά θεωρώ ότι δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο.
    Εγώ με την σχέση μου έχουμε 11 χρόνια διαφορά ηλικίας και είμαστε μιά χαρά.
    Τι να πω ! The heart wants what the heart wants  
     

  10. Ειδικά η Σακίρα ρε φίλε, ειδικά η Σακίρα...
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δηλαδή;