Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος periandros_, στις 16 Ιανουαρίου 2018.

  1. -Volt-

    -Volt- Contributor

    α) Όχι βέβαια, εκτός κι αν υποστηρίζουμε σα στάση το δράση - αντίδραση και την εκδικητικότητα. Όπου αυτό δεν πρέπει να έχει θέση σε καμία διαπροσωπική σχέση που προσβλέπει συνειδητά στο ''σχέση'' κι όχι στο να ''ζήσουμε το συναίσθημα και μόνο''. Μπορεί όμως να επηρεάσει την ψυχολογία και αυτό έγκειται στην ατομική ισορροπία όσο και στην εν γένει ισορροπία και ειλικρίνεια της σχέσης το που πατάμε, που υποστήριξε και ο Sado_M για να μην λειτουργεί ο ένας ως φερέφωνο των αντιδράσεων του άλλου.

    β) Ας υποθέσουμε για μια στιγμή πως πιστεύω ότι μπορεί να λειτουργήσει μια σχέση bdsm με διαφορά ηλικίας, εφ' όσον συνειδητά είναι σχέση bdsm γνήσια, δηλαδή εντός κι εκτός session ή κρεβατιού γενικά ( αναλόγως σκηνής και προτιμήσεων ). Απ' τη στιγμή που έχουν ήδη μπει εκεί και είναι σχέση πραγματικά και όχι ασύνειδα το ξέρουμε που πατάμε και προς τα που βαδίζουμε δεν επιτρέπει να φέρεσαι στη σαραντάρα διαφορετικά απ' τη μπεμπέκα. Εφ' όσον ήδη ακολουθεί, γιατί να την εξαιρούμε με τη συμπεριφορά μας, αποξενώνοντας τη, δεν έχει λογική. Ήδη υποτίθεται πως αποτελεί επιλογή μας.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δλδ;
     
  3. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    δεν νομιζω φιλε μου οτι ειναι κακο να φερεσαι στη σαρανταρα διαφορετικα απο τη μπεμπεκα.ισα ισα 
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    δεν της μιλάς στον πληθυντικό, για παράδειγμα, σαν να ήταν δύο μπεμπέκες.
       
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    ...μοιάζει τόσο τρομακτικό αυτό το "40".
    Τέρμα τα γλειφιτζούρια κι οι σοκολάτες;!
    ω  
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Θα λέμε ότι ειμαστε 25. Μην μου στενοχωριέσαι  
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τρομακτικό indeed! Είμαι 36 , σε τέσσερα χρόνια θα μου φτιάχνει τσαϊ ο γλυκούλης μου, γεράματα τι να πεις.  
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κάνεις ουά - ουά και στις 2.  
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αχου τα 
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Προσωπική άποψη: Από τη στιγμή που ενηλικιώθηκα το "μπεμπέκα" για εμένα έπαψε να υφίσταται. Όπως δεν μου άρεσε στα 18 μου να μου φέρονται σα να είμαι μωρό ακόμη περισσότερο ξενερώνω τώρα που μπαίνω στα 33 μου.
    Άσχετα εάν θεωρώ ότι είμαι ακόμη μικρή και περνάω από τις πιο δημιουργικές φάσεις της ζωής μου και δεν ντρέπομαι να το πω.

    Οπότε ναι, δεν ξέρω τι θα πει να σου "φέρονται σαν μπεμπέκα", έχει κάποιος ένα παράδειγμα για να με διαφωτίσει;
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Μου θυμίζεις απάντηση που έδωσα χθες βράδυ για τον εαυτό μου  
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ήμουν με μια 30άρα όταν ήμουν 32 και λίγο καιρό μετά με κάποια που ήταν 41. Δραστηριότητες που κάναμε με την 30άρα ποτέ δεν τις σκέφτηκα σαν κάτι απαγορευτικό με τη 41χρονη. Δεν έμπαινα σ' αυτή τη νοοτροπία, τύπου μεγαλύτερη ηλικία, άρα μικρότερη άνοχη ή αντοχή σε κάποια πράγματα. Τη στιγμή που έχεις ήδη μπει σε σχέση ε συγνώμη κιόλας σιγά μην έχεις μείνει με το κεφάλι κολλημένο στην ηλικία της. Προφανώς κάποια πράγματα σου δείχνουν ότι η 25άρα είναι 25άρα κι ότι η 44χρονη είναι 44χρονή, αλλά τίποτα δεν είναι αποτρεπτικό μέχρι να γίνει και μπορεί και να μην έχει καμιά σχέση με την ηλικία. Δε μπορείς να βαδίζεις με τη σκέψη α είναι 53χρονη δε θα της πω να τη σπανκάρω στην παραλία το χειμώνα ή δε θα της πω να πάμε στο αλλού ( γράφω ό,τι να 'ναι παραδείγματα προφανώς ε   ). Ξέρεις που πατάς υποτίθεται δεν κάθεσαι κάθε ώρα και στιγμή με την ταμπέλα της ηλικίας αγκαλιά, αφού ήδη έχεις μπει σε αυτό το κάτι μαζί με τη γυναίκα.