Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm Cafe.Γιατί όχι και στην Ελλάδα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος eros_hermes, στις 8 Ιανουαρίου 2006.

  1. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: Bdsm Cafe.Γιατί όχι και στην Ελλάδα;

    Προφανως μιλάς ισπανικά zustin_de 

    Δε βρηκα κουμπάκι για αγγλικά εκτος από μια συνοπτική περιγραφή.
    Ετσι ειναι οι Καταλανοί.
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Έχει αγγλικά και γερμανικά σε τόπικς όχι στην κεντρική σελίδα(!!!!). Περίεργοι όντως. Καλό σάιτ πάντως. Αν έρθει στην Αθήνα λέτε να το κάνει στην οδό Αθηνάς; Απέναντι από το Δημαρχείο; πλάκα έχει!...
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Πολύ καλή ιδέα, την έχω σκεφτεί κι εγώ εδώ και πάρα πολύ καιρό και μάλιστα πριν μπει αυτό το thread το είχαμε συζητήσει με τον φίλτατο ΚύριοG. Δυστύχως όμως για να γίνει στην Ελλάδα ένα καφέ με τα πρότυπα του εξωτερικού, δεν δίνονται άδειες. Ένα απλό καφέ για να μαζευόμαστε οι φίλοι του bdsm και να έχουμε έναν δικό μας χώρο ίσως θα ήταν μια καλή αρχή.
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εδώ δεν μαζευόμαστε σε μια απλή συνάντηση, πως θα φτιάξουμε ένα ολόκληρο μαγαζί; Αυτό απαιτεί ένα σωρό ευθύνες (εφορία, ΤΕΒΕ, ΙΚΑ κ.λπ.) και αν ναυαγήσει κάποιος (ο υπεύθυνος) θα μας βλέπει μέσα από τα σίδερα στης φυλακής. Για να είμαστε πιο ρεαλιστές θα ήταν μια πρώτη κίνηση να κάνουμε ένα στέκι (ένα καφέ που αρέσει στην πλειοψηφία και βολεύει η πρόσβαση σε αυτό) και συν τω χρόνω θα έρθει και η ιδέα για ένα καφέ εξειδικευμένου. Να υπενθυμίσω το παράδειγμα για τη συζήτησή μας , το καφέ στη Βιένη, δεν δέχεται μόνο λάτρεις του BDSM. Εγώ κάνω αυτή την πρόταση: Να ορίσουμε ένα στέκι στην Αθήνα και ένα στη Θεσσαλονίκη που να μαζευόμαστε, να είναι γνωστά και Θεσσαλονικείς και στους Αθηναίους έτσι ώστε μια μετακίνηση στην μια ή στην άλλη πόλη να μπορεί να συνεπάγεται μια επίσκεψη σε αυτό. Επίσης να οριστεί μια μέρα για συγκέντρωση της παρέας. Δεν ξέρω αν συμφωνείται; Αναμένω απόψεις σας.
     
  5. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    RE: RE: Bdsm Cafe.Γιατί όχι και στην Ελλάδα;

    Δεν είναι κακή ιδέα και στο κάτω κάτω απο τη πλήρη απραξία και ατέρμονες συζητήσεις και θεωρίες ας γίνει μία αρχή να μπούνε κάποιες βάσεις γιά την ανάπτυξη.
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Αφού eros hermes λες ότι δεν είναι κακή ιδέα, ας βάλουμε λίγο το χέρι μας να μαζευτούμε, να δώσουμε ένα ραντεβού σε ένα κοντινό χρονικό διάστημα από τώρα και να κάνουμε την πρώτη αρχή, μετά βλέπουμε, έτσι ή αλλιώς θα γίνει από όλους, άρα ας ακούσουμε τις προτάσεις τους εκεί. Τι λες;
     
  7. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Το βλέπω θετικό και θα πρότεινα να καθιερωθεί π.χ. κάθε τελευταία Παρασκευή του μήνα μία σύναξη σε bar που θα επιλεγεί και κάθε πρώτη Κυριακή πρωί η μεσημεράκι σύναξη σε καφέ.Ας πέσουν προτάσεις.
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό Μaster Pier, καθώς το ηθών θα ήταν το δεύτερο που θα ερχόταν στο καφέ του BDSM αν γινόταν... Το πρώτο θα ήταν όλες αυτές οι εκπομπές κουτσουμπολίστικου και μη χαρακτήρα, καθώς και όλοι αυτοί οι περίεργοι δημοσιογράφοι...
     
  9. Newby

    Newby New Member

    Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Ελβετία?
     
  10. Eγώ θα πρότεινα να γίνει ένα απλό διακριτικό καφέ-μπάρ με ανάλογη διακόσμηση γεμάτο artbooks κόμικς και λοιπά εξαρτήματα (μαστίγια κλπ) σε τοίχους, καλλιτεχνικές φωτός (όχι κραυγαλέες ίσως) κλπ, όπου όσοι ενδιαφέρονται να έρχονται σε επαφή με το χώρο (ίσως και με την εκμάθηση κάποιων μη-κραυγαλέων τεχνικών πχ bondage Πάνω από το ρουχισμό κλπ. Έτσι νομίζω δεν κινδυνεύει κανείς. Τώρα για πιο hard πράματα ο καθείς στο προσωπικό του χώρο.
    Μακάρι να βρεθεί κάποιος που να έχει το κεφάλαιο (εγώ αν είχα θα το επιχειρούσα)
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    τα τελευταία σου λόγια τα πιστεύω Seirios_79 ...
     
  12. ψεματούρη (γέλια)