Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM dreams...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DreamMaster, στις 20 Οκτωβρίου 2005.

  1. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Τα όνειρα με ενδιαφέρουν πάρα πολύ, χωρίς να ασπάζομαι κάποια συγκεκριμένη θεωρία ερμηνείας ή λειτουργίας τους.

    Οι επιστήμονες λένε ότι είναι κάτι που συμβαίνει στον καθένα μας κάθε βράδυ, κρατάει το πολύ 4 λεπτά -κι ας μοιάζει αιώνιο- αλλά μόνο λίγες φορές τυγχαίνει να τα θυμόμαστε την επόμενη. Δεν μπορούν να δικαιολογήσουν βιολογικά τον ύπνο στο ανθρώπινο είδος, πόσο μάλλον τα όνειρα.

    Έχω μιλήσει με πολλούς ανθρώπους στο χώρο για τα όνειρά τους και είναι πολύ σπάνια η περίπτωση να θυμούνται BDSM όνειρα.

    Θα ήθελα λοιπόν να παρακαλέσω αν κάποιος/α από σας έχει να θυμάται τέτοια όνειρα, BDSM και μόνο, είτε ως πρωταγωνιστής είτε ως παρατηρητής να τα μοιραστεί - prv για τους πιο ντροπαλούς.

    Αν και δεν θα 'πρεπε να φοβάστε να εμπιστευθείτε τα όνειρά σας σε έναν Dream Master, σωστά;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

    Dream

    -------------------------------------
    "Ονομάζουμε φυσιολογικούς τους νευρωτικούς εκείνους που φαίνεται να έχουν ένα μόνο σύμπτωμα: βλέπουν όνειρα" Σ. Φρόιντ
     
  2. ioanna

    ioanna Regular Member

    Δεν βλέπω όνειρα ή μάλλον βλέπω, αλλά το πρωί δεν τα θυμάμαι τα ξεχνάω ίσως φταίει που ονειρεύομαι ξύπνια, αλλά πιστεύω δεν είμαι η μόνη.
    Αν έβλεπα όμως Κύριε σίγουρα θα τα εμπιστευόμουν σε ένα Dream Master με μόνο φόβο να μην προκύψει ονειροκρίτης.
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Προσωπικα Dream Master δεν εχω δει BDSM ονειρα..ξερω οτι ειναι αρνητικη απαντηση απλα το καταθετω...
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    εμενα τα ονειρα εχουν παντα πολους ανθρωπους μεσα
    το πλεον περιεργο ειναι η σπειρα (συμβολο του χαους ,νομιζω) ακομα το ψαχνω να το καταλαβω
    και ναι ισως φαινετε πεζο αλλα εχω ονειρευτει δυναμικεσ γυναικες αλλα οχι αμαζονες και Αφεντρες
    αυτα ειναι τα δικα μου ονειρα (που αρκετα ειναι και σεναρια επιστημονικης φαντασιας.. )
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Κοιμάμαι λίγο...μα ονειρεύομαι πολύ...

    Σχεδόν πάντα έγχρωμα, πολύπλοκες σύνθετες καταστάσεις. Συχνά ξυπνάω και τα αναλογίζομαι λίγο πριν ξαναβυθιστώ στον ύπνο μου... Έχει τύχει να θυμάμαι μέχρι και 3 διαφορετικά όνειρα σε μια νύχτα...

    Με Bdsm περιεχόμενο, μερικά...
    Ένα απ΄ αυτά, τόσο έντονο που ξυπνώντας λυπήθηκα που ξύπνησα…

    Το καταθέτω λοιπόν Στον Dream Master  

    Στεκόμουν έξω απ΄την πόρτα Του Κυρίου μου, φορώντας μαύρα ρούχα. Θυμάμαι πόση εντύπωση μου έκαναν τα μαλλιά μου, πολύ έντονα κόκκινα!

    Κτύπησα την πόρτα Του. μου άνοιξε μια κοπέλα. Την κοίταξα για μια στιγμή στα μάτια...κάτι με ρωτούσε...
    την αγνόησα και την προσπέρασα. εκείνη μ΄ακολουθούσε λέγοντας κάτι Στον Κύριο μου, που καθόταν σε μια πολυθρόνα, χαλαρά.

    Εκείνος σήκωσε το χέρι λέγοντας της να σκάσει και δείχνοντας της το πάτωμα μπροστά Του.
    Με Κοιτούσε που πλησίαζα...Τον κοιτούσα στα μάτια...

    Περπατούσα αποφασιστικά, με σταθερά βήματα. Πλησιάζοντας πολύ κοντά, συνεχίζοντας να Τον κοιτώ στα μάτια, γονάτισα.
    Στα γόνατα πλησίασα την πολυθρόνα Του στο κέντρο.
    Η κοπέλα στα πόδια Του, μετακινήθηκε προς τα αριστερά.

    έσκυψα το κεφάλι, έριξα το σώμα μου χαμηλά και φίλησα τις μπότες Του.
    έμεινα εκεί χαμηλά χωρίς να λέω τίποτα.
    Μέσα μου υπήρχε λύπη...και πόνος.

    η κοπέλα κάτι είπε, την Χαστούκισε και της επανέλαβε να σκάσει.

    Με 'σπρωξε με την μπότα Του προς τα πίσω και σηκώθηκε.
    Με πήρε απ τα μαλλιά και με σήκωσε. Βύθισε το βλέμμα Του μες το δικό μου κι ένιωθα τόσο φόβο, τόση λύπη.....άρχισαν να κυλάνε δάκρυα...ήρεμα απλά να κυλάνε...
    Ήταν τόσο κοντά μου που ένιωθα τη ζέστη του σώματός Του, Τον μύριζα... Έβλεπα την ένταση στο πρόσωπό Του.

    Με έσυρε μέχρι τη μπάρα και με Διέταξε να γδυθώ. Θυμάμαι πόσο ντρεπόμουν ενώ υπάκουα.

    Με έδεσε, μου έκλεισε τα μάτια...και σε λίγο άκουσα την πόρτα να κλείνει κι έμεινα μόνη μέσα σε απέραντη ησυχία.

    έκλαιγα...έκλαιγα τόσο πολύ...

    Σε λίγο η πόρτα ξανάκλεισε...άκουσα βήματα να με πλησιάζουν...Έβγαλε το μαντήλι απ΄τα μάτια μου και με κοίταξε...χαμήλωσα τα μάτια...

    Πήγε πίσω μου και ένιωσα το δέρμα μου να σκίζεται και ούρλιαξα. Και ξαναούρλιαξα...μέχρι που δεν μπορούσα να ουρλιάξω....μέχρι που πέθανα....
    ………………………………………………………………………………

    Άπλετο λευκό φως πλημμύρισε το χώρο.
    Στεκόμουν στη μέση του σαλονιού ντυμένη στα λευκά με το γυμνό μου σώμα να διαγράφεται, νιώθοντας απόλυτα γυμνή, αλλά χωρίς ντροπή γι΄ αυτό, νιώθοντας ελεύθερη, ανάλαφρη…

    Χαμογελούσα νιώθοντας απέραντη χαρά και ευτυχία…

    Τα μάτια μου κοίταξαν γύρω και είδα Εκείνον να με κοιτάζει. Το πρόσωπο Του χαλαρό, μ΄ένα χαμόγελο ζεστό.

    Μου Πρόταξε το χέρι κι εγώ το πήρα απαλά φιλώντας το μ’ ευγνωμοσύνη.

    Και ξύπνησα….  
     
  6. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Λενε πως τα ονειρα ειναι σκεψεις που δεν μπορουμε να πραγματωσουμε.

    Σκεψεις που επιθυμουμε αλλα ποτε δεν βγαζουμε στην επιφανεια και να τις κανουμε θελω μας και κατ επεκταση πραξη.

    Επισης λενε πως οι ανθρωποι που δεν βλεπουν ονειρα ειναι αυτοι που κανουν πραξη τα θελω τους η παλευουν να τα κανουν.
    και την χαρακτηριστικοτερη φραση για αυτο την εδωσε η ioanna λεγοντας `` Δεν βλέπω όνειρα ή μάλλον βλέπω, αλλά το πρωί δεν τα θυμάμαι τα ξεχνάω ίσως φταίει που ονειρεύομαι ξύπνια, αλλά πιστεύω δεν είμαι η μόνη``

    Ονειρα ειναι τα καθημερινα μας θελω οι καθημερινες επιθυμιες που καλο ειναι να μην μενουν στα δευτερολεπτα που διαρκουν αλλα να γινονται διαδικασια μεσα στην καθημερινοτητα μας.
    Δεν νομιζω να υπαρχει πιο χαρακτηριστικη υπογραφη καποιου για να δειχνει ποσο επιθυμει και ποσο θελει κοινως ποσο ονειρευεται  
     
  7. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Ουτε κι εγω εχω δει bdsm ονειρα. Τα δικα μου ειναι τοσο ασυναρτητα και ανοητα (οταν τα θυμαμαι δλδ) που φοβαμαι πως κατι δεν παει καλα...
     
  8. paroinia

    paroinia Regular Member

    χαχα και εμένα έτσι είναι.. κάτι μωρά που μπουσουλάνε στα ταβάνια βλέπω, κάτι συντριβάνια που καταπίνουν ανθρώπους στα έγκατα της γης και λοιπά ακαταλαβήστικα
     
  9. doulos

    doulos Regular Member

    Ονειρεύτικα μια φορά πως ήμουν ολόγυμνος και αλυσοδεμένος και πίσω της με έσερνε τραβώντας με από ένα λουρί η γυναίκα που παράφορα και ανολοκλήρωτα αγαπούσα. Ξύπνησα κλαίγοντας από συγκίνηση.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: BDSM dreams...

    Πόσο σε καταλαβαίνω!
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εγώ θα τα αποκαλούσα άκρως ενδιαφέροντα paroinia <s>
     
  12. paroinia

    paroinia Regular Member

    Λες ε? Τις περισσότερες φορές έτσι κι αλλιώς τα ξεχνώ. Αλλά κατά καιρούς κάποια μου καρφώνονται στο μυαλό. Αλλά είναι άσχετο μιας και το θέμα είναι τα όνειρα bdsm