Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM dreams...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DreamMaster, στις 20 Οκτωβρίου 2005.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    RE: RE: BDSM dreams...

    δεν εχει συμπερασμα.. απλα σκορπιες σκεψεις εκανα, παιρνοντας σαν αφορμη τη τσαντα του ονειρου σου..εξαλλου ο κυριος DreamMaster τα πε πολυ καλυτερα απο εμενα αν και με φοβησε λιγακι εκει που εγραψε πως παιρνει κι εξαφανιζει την τσαντα ετσι ωστε να μη τη βρει ουτε και τυχαια.. Αυτο μ εβαλε σε πολλες σκεψεις, αναλογιζομενη ποσο ευαλωτη και χαμενη μπορει να νοιωσει καποια οταν της στερουν αυτο που νοιωθει σαν κομματι του εαυτου της...
     
  2. potty65

    potty65 Regular Member

    Στην προσωπική μου περίπτωση επιβεβαιώνεται η θεωρία ότι με τα όνειρα αναδύεται το ασυνείδητο, μύχειες σκέψεις, φόβοι, ανασφάλειες που κλειδώνουμε καλά την μέρα, εξωτερικεύονται το βράδυ, μας πιάνουν κυριολεκτικά στον ύπνο. Ερωτικά όνειρα έχω πολλά, τα περισσότερα τα ξεχνάω. Τους τελευταίους μήνες έχω ένα επαναλαμβανόμενο όνειρο, που σχεδόν συνειδητά με το που θα πέσω στο κρεβάτι προκαλώ ο ίδιος και έχει στερεοτυπικά την ίδια εξέλιξη, εκδήλωση ενός άκρατου μαζοχισμού ίσως. Και εξηγούμαι:

    Τα τελευταία δύο χρόνια έχω μία σχέση, - κατόπιν αμοιβαίας συμφωνίας - καθαρά γαμηστική, χωρίς δεσμεύσεις και αποκλειστικότητες. Αυτή ήταν συμφωνία take it or leave it, και εγώ την δέχτηκα. Κατά την διάρκεια αυτής της σχέσης η φίλη μου, χωρίς να μου το κρύψει πήγε δύο φορές με άλλους άντρες, χωρίς να δώσει συνέχεια, ούτε που τους ξαναείδε. Φαινομενικά όλα ήταν καλά και όλα ωραία.

    Ολους όμως αυτούς του μήνες βλέπω συνεχώς αυτό το όνειρο με κάποιες παραλλαγές ότι πηγαίνω σπίτι της, χτυπάω το κουδούνι και αντί να μου ανοίξει αυτή, μου ανοίγει ο γκόμενος με την ρόμπα. Το όνειρο επαναλαμβάνεται με νομοτελειακή ακρίβεια καθημερινά, - όπως είπα το προκαλώ εγώ συνειδητά - και μου προκαλεί αφάνταστο πόνο, σαν το μαρτύριο του Σισύφου. Παρόλο που ξυπνάω συντετριμμένος το επαναφέρω με μία μαζοχιστική εμμονή και δεν μπορώ με τίποτα να απαλλαγώ.

    Σε άλλα όνειρα βλέπω ότι βιάζω, ή εξαναγκάζω γυναίκες να υποστούν απίστευτες ταπεινώσεις παρά την θέληση τους. Κοινός τόπος και στα δύο η βία, στην πρώτη την εισπράττω και στην δεύτερη την ανταποδίδω. Σε άλλα όνειρα έχω δει την κηδεία μου και τις αντιδράσεις των προσφιλών μου προσώπων, ενώ υπάρχουν και άλλα εντελώς ακατάληπτα που με κάνουν να πιστεύω ότι χρήζω βοηθείας...
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: BDSM dreams...

    Κάποιες συνηδητά παραδίδουν πολλά που νιώθουν σαν κομμάτια του εαυτού τους, το σκεφτηκες αυτό?  
     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Κάποιες φορες ονειρεύομουν ότι πετάω άλλοτε με το φόβο της πτώσης κι άλλοτε συνεπαρμένη απ την ικανοποίηση της αφ υψηλού υπεροχής...εδώ και λίγο καιρό που διαβάζω και ασχολούμαι σχετικά με το χώρο του bdsm συνέβη κάτι θαυμαστό στο όνειρο μου, που είχα να το ζήσω σχεδόν από έφηβη.

    Στο μεσοδιάστημα ύπνου και ξύπνιου, τη στιγμη εκείνη που είναι όλα τόσο ρευστά και πιθανά, βίωσα μια κατάσταση απίστευτης δύναμης...αρχικά σκοτείνιασαν τα πάντα μέσα στο δωμάτιο που ήμουν σαν μια προειδοποίηση ότι κάτι διαφορετικό συμβαίνει τώρα... τότε ένιωσα κατι ισχυρό να πάλλεται μέσα μου σαν χείμαρρος που ζητούσε διέξοδο, εκφενδονιζόταν με τόση ορμή προς τα έξω που η έκρηξη, η σύγκρουση ήταν θέμα δευτερολέπτων.
    Τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω αν μπορώ να το χαρακτηρίσω bdsm dream αλλά σίγουρα ήταν η πηγή έμπνευσης που με οδηγεί...to dream a little dream of me.
     
  5. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Περίπου μια φορά το δύμηνο βλέπω κανα μπι-ντι-εσ-εμ ντριμ-άκι... χεχεχε.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δοκιμάστε το εξής . Κοιμηθείτε με ένα μπλοκάκι και ένα μολύβι δίπλα σας . Αν ξυπνήστε κατά την διάρκεια της νύχτας γράψτε ότι θυμάστε και διαβάστε το το επόμενο πρωινό . Φυσικά δεν θα το καταφέρετε με την πρώτη .
    Επίσης πως θα σαν φαινόταν η εμπειρία να σας κοιμήσουν δεμμένους και γυμνούς ; Τι λέτε για τα όνειρα που θα σας αγκαλιάσουν τότε ;
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    RE: RE: BDSM dreams...

    Άσχετο με τη θεματική ενότητα αλλά σχετικό με το post του blindfold. Το σύμβολο του χάους είναι ο κύκλος με τα 8 βέλη ο οποίος συμβολίζει τις άπειρες δυνατότητες. Είναι περίπου σαν αυτόν που έχω ως Avatar μου
     
  8. Απάντηση: BDSM dreams...

    Χθες το βράδυ για πρώτη φορά είδα σχετικό με το bdsm όνειρο.
    Ήμουν γυμνή και φορούσα μόνο δερμάτινες χειροπέδες, από τις οποίες ξεκινούσαν αλυσίδες που κατέληγαν στο ταβάνι, πολύ ψηλό ταβάνι, και στους ώμους φορούσα κάτι περίεργες δερμάτινες λωρίδες, που έμοιαζαν με χαλινάρια κι ενώνονταν στη βάση του λαιμού μου.
    Υπήρχαν πολλοί μέσα στο χώρο, κι ενώ δεν έβλεπα (δεν ξέρω αν ήταν δεμένα και τα μάτια, ή τα κρατούσα εγώ κλειστά), αγχωνόμουν γιατί άκουγα τις φωνές και τα γέλια πολύ κοντινών μου φιλικών προσώπων. Κι ενώ δεν καταλάβαινα τί έλεγαν, ήμουν σίγουρη ότι γελούν μ' εμένα. Τα πόδια μου ακουμπούσαν στις μύτες, ήμουν τεντωμένη, λόγω των αλυσίδων στα χέρια, αλλά ένιωθα και πίεση από τα "χαλινάρια" στους ώμους μου, προς τα κάτω. Μόλις ένιωσα τα χέρια των φίλων μου να με αγγίζουν, ξύπνησα. Περίεργη αίσθηση, άγχος κι ερεθισμός.
     
  9. SiberianWolf

    SiberianWolf New Member

    Απάντηση: BDSM dreams...

    Μαλλον το συγκεκριμενο ονειρο που ειδες ισως μεταφραζετε και ως μια φαντασιωση που ειχες και εχεις και την ειχες στην σκεψη σου κατα την διαρκεια του υπνου σου.Γι' αυτο και οι εικονες που εφτιαξε το μυαλο σου στο ονειρο σου
     
  10. MisstressAmaranth

    MisstressAmaranth Regular Member

    Απάντηση: BDSM dreams...

    Προσωπικά δε βλέπω πολύ συχνά όνειρα, αλλά αρκετά από αυτά έχουν bdsm χαρακτήρα ή λεπτομέρειες. Καταγράφω με λεπτομέρεια τα όνειρα μου μιας και πιστεύω ότι είναι η απόλυτη δημιουργική κατάσταση του μυαλού (οχι δεν ειδα πολυ Inception  ), και συνήθως προσπαθώ να τα ερμηνεύω  
     
  11. atasai

    atasai Regular Member

    Οπ, λίγο μπαγιάτεψε από το 2005 αλλά μου φαίνεται πάντα διασκεδαστικό σαν θέμα (οσο μου φαίνεται και η αστρολογία, δεν θεωρώ ότι μπορούμε να εξάγουμε κανένα πιο σοβαρό συμπέρασμα για την πραγματικότητα).

    Βλέπω πάντα όνειρα, τα θυμάμαι πάντα, συνήθως στους εφιαλτές καταλαβαίνω ότι είναι όνειρο και ο εφιαλτης είναι οτι δεν μπορώ να φύγω από το όνειρο και πλέον έχω αναπτύξει τεχνικές να με ξυπνάω, αν και δεν πιάνουν πάντα. (Αν θυμάμαι καλά σε ένα παρόμοιο θέμ ατου Fanshawe η elfcat είχε πει επίσης ότι είναι lucid dreamer).

    Τα μη σεξουαλικά σαδιστικά όνειρα τα μετράμε ως βδσμ; Αν ναι έχω δει πάρα πολλά. Ένα από τα πιο ευφάνταστα ήταν ένα όνειρο στο οποίο σκότωνα διαννοούμενους επειδή έκανα κάποια συλλογή σε ένα διάφανο τεράστιο δοχείο. Δεν ήταν εφιάλτης, ημουν πολύ ευτυχισμένη για το κατόρθωμά μου. Ξύπνησα ευχάριστα και με φοβερή ανακούφιση όταν κοίταξα το δοχείο μου από την κάτω μεριά και είδα τον Wittgenstein πασαλειμένο με αίματα και ζουλιγμένο στον πάτο του.

    Δεν θα το ανέφερα αν δεν είχε ήδη σχολιαστεί στο νήμα το δοχείο ως γυναικείος κόλπος. Ήταν η κρυφή μου επιθυμία να σκοτώσω τους ψευτοκουλτουριάρηδες εραστές μου;;;; 

    Έχω παρατηρήσει ότι βλέπω εφιάλτες όταν περνάω καλές περιόδους και πολύ γλυκά όνειρα όταν είμαι πιεσμένη/θλιμμένη. Μπορεί να είναι ένας μηχανισμός εξισορρόπησης της μανιοκατάθλιψης. λολ

    Τελικά βγήκε κανένα συμπέρασμα από το 2005 να το μάθουμε και εμείς;