Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM MARKETING

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος slave4ever, στις 3 Νοεμβρίου 2005.

Tags:
  1. slave4ever

    slave4ever New Member

    Χέρετε, είμαι ένα άτομο υποτακτικού χαρακτήρα και εδώ και δύο με τρία χρόνια ασχολούμε με το BDSM - θεωριτικά - Ποτέ δεν είχα την εμπειρία . Ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα , τόσο καιρό τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει GREEK BDSM COMMUNITY , μήπως χρειάζεται να εφαρμόσουμε λίγο μάρκετινγκ, δεν χρειάζεται να πουλήσουμε κάτι σε κάποιον , απλά πρέπει να φανεί και όποιος ενδιαφέρετε θα έρθει . Πρέπει να παρουσιαστεί και σωστά γιατί πολύ φοβούνται τον κοινωνικό περίγυρω . Ας ταρακουνήσουμε λίγο τα νερά ! Τι λέτε?
     
  2. slave4ever

    slave4ever New Member

    Μιά ιδέα! Δεν γνωρίζω αν έχουν γίνει προσπάθειες στο παρελθόν , αλλά γιατί τα μέλη που έχουν την γνώση πάνω στο BDSM να μην γράψουν ένα άρθρο , γενικό , πχ με θέμα BDSM εκφραστείται ελεύθερα , BDSM στην Ελλάδα , BDSM:ζουν ανάμεσα μας. όπου θα προβάλει την γενική ιδέα , θα διαφημίζει την ελεύθερη έκφραση των ανθρώπων και θα καλεί νέα μέλη να βρουν αυτό που ψάχνουν μέσα από το φόρουμ.
    Να σταλούν σε περιοδικά που το περιεχόμενο τους μπορεί να τα συμπεριελάβει. Πχ NITRO , FHM ,ή ακόμα BHMAGAZINO και Ε όπου κατα καιρούς τολμάνε να πάνε ένα βήμα παραπέρα.
     
  3. slave4ever

    slave4ever New Member

    Θα ήθελα άν γινόταν , να σχολιαστούν τα παραπάνω από κάποιους που έχουν γνώση της Ελληνικής πραγματικότητας , ώστε να καταλάβω και εγώ τι παίζει και να συνεχίσω στο ίδιο πεδίο σκέψης ή αντιθέτως να κόψω τις μαλακίες .
    Ευχαριστώ!
     
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Για να είμαι ειλικρινής, δεν βρίσκω κάποιον ιδιαίτερο λόγο να προσκαλέσουμε άτομα στο φόρουμ. Είμαι της άποψης ότι όποιος ψάχνει βρίσκει και είναι καλύτερο να μπαίνουν άτομα μέσα που έχουν κάποιο ενδιαφέρον για το θέμα, παρά να γεμίσουμε "περίεργους" που επειδή πήρε το μάτι τους λίγη βία και λίγη υποταγή ενθουσιάστηκαν.
     
  5. slave4ever

    slave4ever New Member

    Δηλαδή είσαι ευχαρηστημένη από το πλήθος των μελών του φόρουμ. Όταν λέω ευχαριστημένη εννοώ ως προς τον αριθμό τους και δεν κρίνω τα άτομα μην παρεξηγηθούμε. Έτσι και αλλιώς από ότι έχω δει το φόρουμ έχει την δικιά του αυτοάμυνα όσο αναφορά τους "περίεργους" , το να το γνωστοποιήσουμε με οποιοδήποτε τρόπο , από την στιγμή που δεν είναι παράνομο , πιστεύω πως θα ήταν κάτι θετικό.
    Δέν ξέρω πόσο καιρό υπάρχει αυτό το φόρουμ , αλλά εγώ έψαχνα δύο χρόνια και το βρήκα τυχαία.
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Αγαπητοί φίλοι, το bdsm είναι προσωπική επιλογή και κλίση. Δεν είναι κοινωνικό κίνημα με τάσεις μαζικοποίησης και προσηλυτισμού. Εχει ανάγκη από αυτοοργάνωση για την αλληλογνωριμία, προστασία, και αλληλοεκπαίδευση των ανθρώπων που το ζουν ή που θελουν να το ζήσουν. Εχει ανάγκη από συντονισμένες προσπάθειες, όπως αυτές των ομοφυλοφiλων, για τη ελεύθερη κατά το δυνατόν έκφραση του τρόπου ζωής. Δεν εχει όμως αναγκη (ειναι και επικίνδυνο και χωρίς νόημα) να "βγεί προς τα έξω" και να "διαφημιστεί" ή, χειρότερα, να προταθεί ως τρόπος ζωής άλλων ανθρώπων αδιακρίτως.
     
  7. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Δεν θέλει μεγάλες και απότομες κινήσεις. Όσοι έχετε προφίλ αλλού βάλτε ένα λίνκ σε αυτό το σαϊτ στο προφίλ σας. Αυτοί που θέλουν να ασχοληθούν θα το κάνουν. Αν ανοιχτείς θα δείξεις αδυναμία, ανεπάρκεια, και σύνδρομο στέρησης προσοχής.
     
  8. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    επειδη τυχαινει να δουλευα στο nitro και ξερω πως λειτουργουν τα πραγματα, δε νομιζω οτι ειναι καταλληλο και σοβαρό περιοδικό για να μπεί το community εκει, καθότι θα ειπωθούν πολλές ανακρίβειες, πολλές μ....κιες και όλ'αυτά θα γίνουν με μόνο σκοπό το εμπορικό κερδος ώστε να πουλήσει η σελίδα του community. Ο μόνος τρόπος ειναι μεσω διαφήμισης [επι πληρωμή] σε καποιο penthouse ή καποιο free ή καποιο αλλο του ειδους.
     
  9. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Συγνωμη αλλα το Νιτρο ειναι ενα τιποτα. Αν πιστευεις αυτο που γραφεις τοτε σε προκαλω δημοσιως να μου εξηγησεις τι σημαινει οτι καταλαβαινεις κατι παραπανω επειδη εχεις συνεργαστει με το περιοδικο. Και το νιτρο τι ειναι; Εχει καποια σχεση με την κοινοτητα αυτη;
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Το NITRO (και ακόμα περισσότερο το προγενέστερο αυτού ΚΛΙΚ που στις μέρες του είχε καταφέρει και είχε βάλει λουκέτο στον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ) είναι ένα lifestyle περιοδικό που είχε επηρεάσει πολύ κόσμο, μίας συγκεκριμένης ηλικίας και αντίληψης, από άποψη τρόπου σκέψης, αισθητικής αλλά και τρόπου ζωής.
    (Παρακαλώ Δ/δώστε προσοχή στον υπερσυντέλικο που χρησιμοποίησα).

    Όσοι ειναι νεώτεροι από 35 εδώ στο φόρουμ, δεν ξέρω κατά πόσο έχουν ζήσει τις καλές ημέρες του κεντρικου προσώπου του περιοδικού, ίσως ο πιό ταλαντούχος προπαγανδιστής που είχαμε ποτέ στην Ελλάδα. Γύρω στο 97 άρχισε να ξεφουσκώνει φανερά.

    Αν αυτός ο συγκεκριμένος άνθρωπος, για κάποιους λόγους, ήθελε να πείσει ότι κάποια εξωτερικά στοιχεία του BDSM lifestyle είναι κατάλληλα για μαζική κατανάλωση, να Ε/είστε βέβαιοι ότι θα το έκανε.

    Από κει και πέρα έχω κάθε λόγο να συμφωνήσω με την επαγγελματική και πραγματιστική προσέγγιση του James Bondage.
     
  11. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Καταρχάς ωφείλω εδω ενα ΣΥΓΝΩΜΗ στον James. Διάβασα γρήγορα το πόστ του, και κατάλαβα λάθος. Οπότε άκυρο αυτό που έγραψα παραπάνω.
     
  12. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Το marketing απο μονο του σημαινει διαφημιση που εχει σκοπο την εμπορικοτητα καποιου ειδους μιας καταστασης...

    Δηλαδη αγορα πωληση.... ποιος πουλαει τι πουλαει ποιος αγοραζει τι αγοραζει

    Νομιζω πως καλο ειναι να μεινει εκτος marketing το ολο θεμα... και ειδικα με το <<μητρικο>> τροπο marketing.....