Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"BDSM Selling Points"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος kinkynik, στις 12 Ιουνίου 2017.

  1. kinkynik

    kinkynik Guest

    Ας ανοίξω ένα θέμα με το παραπάνω subject. Ποιά είναι τα selling points σας στο BDSM.

    π.χ.

    - αντέχω μαστίγιο με τις ώρες
    - αντέχω να μαστιγώνω με τις ώρες...

    (εντάξει τα πιο πάνω είναι χιουμοριστικά - ή όχι? - )

    Αλλά τι είναι αυτό που σας κάνει καλούς στο BDSM (όχι γενικά).
    Μπορεί να είναι απο σωματικά προσώντα μέχρι και προσόντα χαρακτήρα (υπομονή, επιμονή κλπ.)
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπομονή

    Ειλικρίνεια

    Ρεαλισμό

    ανοιχτό μυαλό
     
  3. François Frédéric

    François Frédéric Regular Member

    Marketing θυμιζει ολο αυτο, γιατι να διαλέξεις εμένα .............. πιο ειναι το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα κλπ
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    έτσι πάει, δεν το μάθατε από μένα.  
     
  5. Θράσος
    Αντίδραση
    Αθυροστομία
    Ανυπακοή
    Μέτρια έως μηδενική ανοχή στον πόνο
    Απροθυμία να δοκιμάσω νέα πράγματα αν πιστεύω δεν θα μου αρέσουν
    Δεν ανέχομαι διαταγές εντολές , κατευθύνσεις
    Δεν εκτελώ αν δεν θέλω
    Απαγορεύω να μου λερώσει μούτρα και μαλλιά (ειδικά στα μαλλιά θα τον πάρουν σηκωτο)
    Δεν ανέχομαι humiliation πρακτικές
    Από την Γενική λίστα των φετίχ περίπου το 1/100 μου αρέσει , τα υπόλοιπα είναι στα κόκκινα .
    Ειρωνεία, σαρκασμός και διαολεμενο χιούμορ είναι στο καθημερινό πρόγραμμα
    Ζηλιαρα και κτητική (edit της τελευταίας στιγμής για να ολοκληρωθεί το προφίλ μου )

    είμαι ιδανική για βδσμ ! Τι Όχι ?
     
    Last edited: 12 Ιουνίου 2017
  6. kinkynik

    kinkynik Guest

    @sokolata είσαι είσαι, ως πρόκληση.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εσένα @kinkynik ποια είναι τα '' selling points '' - κριτήρια μιας και άνοιξες το νήμα;   
     
  8. Πρόκληση εγκεφαλικου εννοείς σε κάποιον δόλιο κ ?! ! ! !
     
  9. kinkynik

    kinkynik Guest

    @Μαντλίν μιας και ρώτησες, θα σου πω...

    - Self control και ανεπτυγμένη αντίσταση σε πειρασμούς
    - αυτοπεποίθηση και γνώση
    - ικανότητα εκτίμησης και λατρείας της γυναικείας φύσης
    - ικανότητα για εξουθενωτικό φλέρτ
    - εγκάρδιος υποστηρικτής του κινήματος SBILM (slow and brain intruding love making)
     
  10. kinkynik

    kinkynik Guest

    Πρόκληση ως σοκολάτα και ως @sokolata.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κανένα selling point αφού απλούστατα δεν μπήκα ποτέ σε "βιτρίνες", ούτε μ' έθεσα προς sale.
    Κάποια καλά σίγουρα θα τα είχα, πολλά άσχημα επίσης. Αν και όταν τύχαινε, η όποια άλλη έβλεπε την αληθινή/ανεπιτήδευτη μου "μούρη" και αν έκρινε ότι της έκανε, είχε καλώς.
    Βέβαια, έπρεπε να κάνει και σε μένα η δική της. Αν περίμενε να συμμετάσχω για χάρη της σε "δημοπρασίες" ή να της "πουλήσω πραμάτεια", μάλλον απογοητευόταν.
    Ένιγουεϊ, ήμουν και μάλλον θα παραμείνω - γέρικο σκυλί σαν εμένα και νέα κόλπα, no no - κατά κάθε είδους "πωλήσεως" στις διαπροσωπικές σχέσεις.
    Και πλέον είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι βιδιεσεμικώς θα ήμουν σκράπας. Ή ότι το βιδιεσέμ θα ήταν σκράπα για μένα. Αλλ' αυτή θα ήταν δική μου σπαζοκεφαλιά προς επίλυση.

    Όπως πάντα, καλή συνέχεια στο θρεντάκι σου και σ' ευχαριστώ για την φιλοξενία.  
     
  12. katerina

    katerina Regular Member

    εγω εχω εξαιρετικες αντονες (με τις ωρες) στη μασαζοπιπα ... πιανει!?