Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 28 Οκτωβρίου 2016.

Tags:
  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ή sex & BDSM?!

    Τι είναι πιο ελκυστικό;

    Ίσως είναι αφελές το ερώτημά μου, πάρτε το όπως θέλετε απλά έκανα αυτές τις σκέψεις και ρωτώ:
    • Στην πραγματικότητα το BDSM δεν εμπεριέχει πολύ σεξ;
    • Υπάρχει μια τάση διαστροφής και τη βγάζουν στο σεξ κ μόνον;
    • Η καύλα είναι λόγος ύπαρξης και μετά το BDSM;
    • Είστε εδώ λόγω της καύλας ή για υποταγή ναι μεν αλλά, ή όχι μόνο;

    Thank You****
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πολύ ωραίο νήμα  

    -> Στην πραγματικότητα το BDSM δεν εμπεριέχει πολύ σεξ;
    Όχι. Στην πραγματικότητα το τι ειναι σεξ στο βδσμ, το ορίζει το Κ, αναλόγως και των δυνατοτήτων του υ.

    -> Υπάρχει μια τάση διαστροφής και τι βγάζουν στο σεξ κ μόνον
    Υπάρχει μια πολύ έντονη τάση διαστροφής.

    -> Η καύλα είναι λόγος ύπαρξης και μετά το BDSM;
    Ναι

    -> Είστε εδώ λόγω της καύλας ή για υποταγή ναι μεν αλλά, ή όχι μόνο;
    Για όλο το βδσμ πακέτο, στο μέτρο του διαθέσιμου χρόνου, των αντοχών και των δυνατοτήτων.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ωραίος ο σουρλελές  
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πολυ με καλοπιάνεις τώρα τελευταία και ανησυχώ   Κάτι θές εσυ... τα Κ τσάμπα δεν λένε τίποτα  
    Η δανεικά θες εσυ τώρα ή να πετσικάρω.. κανένα απείθαρχο υ σου  

    Κοιτα στο λέω απο τώρα. Δανεικα δεν, και αν το υ δεν ειναι άτριχο   , ούτε με σφαίρες δεν το ακουμπάω  
    χαχαχα
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έλα, μαζέψου.
     
  6. VicTor

    VicTor Regular Member

    Προσωπικά το βλέπω πιο πολύ ως χαβιάρι το bdsm.
    Διότι:
    1) Είναι acquired γεύση. Αν δεν μπορείς να απολαύσεις το σεξ λόγω θεμάτων με αυτοπεποίθηση, εμπιστοσύνη και ανοιχτό μυαλό το bdsm έχει σοβαρές πιθανότητες να σου ξυνίσει λόγω των παραπάνω (που για εμένα είναι βασικές προϋποθέσεις)
    2) To θέμα καύλα. Ως αγόρι το να αποσυνδέσω την νοητική καύλα απο την σωματική μου πήρε χρόνια να το καταφέρω. To θέμα διαστροφή υπάρχει κατ εμέ ως επέκταση της κάβλας. Υπάρχει καύλα χωρίς διατροφή, αλλά όχι διαστροφή χωρίς κάβλα, έστω και νοητική (Όχι νόμος, αλλά μου φαίνεται ελαφρώς παράδοξο)
    3)Καύλα ως λόγος ύπαρξης; Τραβηγμένο. Και οι asexual πως την παλεύουν;
    4) Εδώ το καταλαβαίνω ως refinery. Έχεις την πρώτη ύλη (εμπερία φαντασίωση κλπ) και έρχεσαι εδώ να την ραφινάρεις, αναλύσεις, γνωρίσεις καλύτερα.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αυτό που θέλω να πω, ας πούμε ότι είστε σε μια Ντι/ες σχέση, οι περισσότεροι τουλάχιστον ''φωνάζουν'' ενίοτε ότι το BDSM πρωτίστως είναι εγκεφαλικό, παρά σωματικό.
    Ναι ή όχι και γιατί;
     
  8. VicTor

    VicTor Regular Member

    A με συγχωρείς κατάλαβα λάθος.
    Τοτε:
    Autoerotic asphyxiation όντως ως διαδικασία, βιολογικά αυξάνει την ένταση του οργασμού.
    Insert bdsm-> breathplay με added value εγκεφαλικής καύλας.
    Αποχή απο οργασμό: Πιο έντονος οργασμός (volume/intensity wise) για τα αγοράκια.
    Insert bdsm-> orgasm control με added value εγκεφαλικής καύλας.
    κλπ.
    Οπότε είναι ασφαλές να πούμε ότι το bdsm ακόμα και σε απλά πράγματα βάζει μια διάσταση εγκεφαλικής διέγερσης.
    Δυστυχώς σε αποδόμηση αυτή η άποψη δεν αντέχει γιατί μπορεί να σου αρέσει το breathplay αλλα το autoerotic asphyxiation να μην σου κάνει τίποτα.
    Αλλά εμένα με βόλεψε  
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε κατάλαβες λάθος, σωστό και αυτό.
    Keep going. :- )
     
  10. Εγω ειμαι εδω γιατι θελω να βρω απευθειας αυτο που ψαχνω οχι βανιλωμα αλλα μπντσμ και αρκετες φορες το εχω βρει ... Εξω απο εδω ειναι πιο δυσκολο...
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     
  12. lotus

    lotus Silence

    Νομίζω ότι το bdsm ως σκέψη, πράξη, φαντασίωση είναι αυτό που προκαλεί τη διέγερση είτε για να παραχθεί το σεξ, είτε για να κορυφωθεί κι όχι ανάποδα.
    Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι χωρίς τις τεχνικές του, τη σκέψη του, τη φαντασίωση έστω που να εμπεριέχει κάτι από αυτό δεν μπορούν καν να τους κάνει κούκου.