Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM vs μισογυνισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 30 Ιουλίου 2017.

  1. δεν σου ανήκει, αγαπητή μου.
    όπως δε μας ανήκει τίποτε από όσα
    παραθέτουμε σε τέτοιου είδους τοπικς
     
  2. μη το εκλάβετε ως μισανδρικο σχόλιο μα
    θα το εκτιμούσαμε αν το κάνατε λιγότερο συχνά
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Σ΄αυτό διαφωνώ. Τα συναισθήματά μας ανήκουν σε μάς. Και ως ευθύνη και ως copyright. Μπορώ και να το τεκμηριώσω αν θέλεις.
     
  4. rosenrot

    rosenrot Regular Member

    Όσο για τη μισανδρια:
    Πολλές υ ύστερα από αποτυχημένες D/s σχέσεις γεμίζουν απογοήτευση κ αισθήματα μισανδριας. Αυτό συμβαίνει επειδή νιώθουν πληγωμένες απ τον Κ αφού δεν ήταν απ την αρχή μοναδικες για εκείνον(κάτι που τελικά αποδείχθηκε μη διαχειρίσιμο από εκείνες) ή ανακάλυψαν αργότερα πως υπήρχαν κ αλλες υ .
    Παρ όλα αυτά είναι λάθος να αφοριζουμε ενα ολόκληρο φύλο για συμπεριφορές μέρους αυτού.
    (Προσωπική άποψη: Όσο κ αν με πληγωναν vanilla σχέσεις μου στο παρελθόν,πάντα πίστευα πως αφού υπάρχει ο μπαμπάς μου που είναι απίστευτος , σίγουρα κάπου θα υπάρχουν κ άλλοι άντρες αξιόλογοι -πέρα δλδ απ τους μαλακες που γνώριζα- )
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Φυσικά κ δεν μου ανήκει, απλά εγώ το άνοιξα και επειδή αναφέρθηκε ως μισογυνικο το νηματάκι κτλ κτλ απάντησα με χιούμορ.
     
  6. τότε μου ανήκουν όλα τα Ποιήματα του Γκορπα (μου);;
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    προσωπικα το σχολιο σου δεν το βρισκω μισανδρικο αλλα δεν το βρισκω και σωστο ολοι εχουν δικαιωμα να λενε την γνωμη τους οποια στιγμη νομιζουν οτι ειναι σωστο να την εκφερουν
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Τα ποιήματα του Γκόρπα, ανήκουν στον Γκόρπα και τους κληρονόμους του, η πνευματική σου ιδιοκτησία όμως, αν τυχόν υπάρχει τέτοια που να έχει κατατεθεί εδώ, ανήκει πέραν πάσης αμφιβολίας σε σένα, ηθικώς και νομικώς.
    Καμία σχέση με το θέμα μας βέβαια.
     
    Last edited: 1 Αυγούστου 2017
  9. δεν με εννοησες εξαρχής
    και η διαφωνία σου ήταν περιττή
     
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Όποιος όμως λέει μαλακίες, θα είναι έτοιμος και για αντίλογο. Δεν ξέρω πόσο σωστό είναι να λες μαλακίες και να καταναλώνεται μόνιμα ενέργεια, προκειμένου να σού ''αποδείξουν'' οι άλλοι πόσο μαλακίες είναι αυτά που λες, ή αντίστοιχα να πλακώσει και οπισθοφυλακή των ''προστάτων''. Καλά κάνουν και την εκφέρουν όλοι την γνώμη τους, καλά κάνουμε εμείς και την πετάμε στα σκουπίδια καμιά φορά. Όπως ελεύθεροι είναι και οι άλλοι να το κάνουν αυτό με την δική μας, αντίστοιχα, άμα δεν τους κάνει.
    Λέγεται δημοκρατία αυτό, λένε...
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @brenda m εγω δεν καταλαβα γιατι καταναλωσες ενεργεια να μου απαντησεις τωρα  
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Γιατί πίνω καφέ και είμαι χαλαρή και πάντα οι απαντήσεις σε σένα είναι και εκπαιδευτικού χαρακτήρα. Εκτός αν σε χαλάει, να μού πεις να μην το κάνω.