Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM World

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος DARETOSIN, στις 11 Απριλίου 2010.

  1. DARETOSIN

    DARETOSIN New Member

    Tο BDSM δεν αποσκοπεί απλά στην ικανοποίηση σεξουαλικών επιθυμιών ή στην προσφορά στιγμών ευχαρίστησης. Το BDSM είναι τρόπος και φιλοσοφία ζωής . Στο BDSM , ως σκλάβος νοείται κάποιος που αφιερώνει τη ζωή του στην ευτυχία και την καλοπέραση της Κυρίας του. Σκλαβιά σημαίνει απόλυτη και χωρίς όρια υποταγή στην Αφέντρα, ψυχικά, σωματικά και εγκεφαλικά, και ο σκλάβος είναι ένα αντικείμενο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί με οποιοδήποτε τρόπο για την ευχαρίστηση της Αφέντρας του . Ο σκλάβος αποτελεί περιουσιακό στοιχείο της Αφέντρας του,επομένως η ζωή του ανήκει σε εκείνη, και μπορεί εκείνη να την κάνει ότι θέλει. Μοναδικός στόχος του σκλάβου είναι να ικανοποιεί την Αφέντρα του. Ένας πραγματικός σκλάβος είναι πραγματικά ευτυχισμένος μόνο όταν κάνει ευτυχισμένη την Αφέντρα του.
     
  2. Για στρειτ αφέντης ξέρεις πολλά για στραιτ σκλάβους.
    Το αντίθετο φίλε μου. Νομίζω ότι ακριβώς εκεί αποσκοπεί.
    Από αλτρουισμο η επειδή αυτό τον καβλωνει;
    Νομίζω ότι αυτό που ονομάζουμε BDSM είναι καθαρά σκλαβοκενρικο «σπορ»
    Περιουσιακό στοιχείο ο σκλάβος δεν είναι απλά βιώνει την φαντασίωση του η οποία
    λέει ότι είναι περιουσιακό στοιχείο κάποιας αφέντρας που και αυτή μπορεί να βιώνει την φαντασίωση της η οποία λέει ότι έχει ως περιουσιακό στοιχείο ένα άνθρωπο.
    Αν ο σκλάβος ήταν πραγματικό περιουσιακό στοιχείο θα έπρεπε να δηλωθεί στο Ε9.
    Μοναδικός στόχος του BDSM σκλάβου είναι να ικανοποιεί τις δικές του καυλες και τις δικές του φαντασιώσεις πρωτίστως.(οπως και κάθε αλλος άνθρωπος) Τώρα…αν μαζί με τον εαυτό του ικανοποιεί και κάποιον άλλον ακόμα καλύτερα. Αυτό άλλωστε είναι μια βασική πτυχή της ερωτικής σχέσης.
    Αν ήταν όπως τα λες οι BDSMικοι σκλάβοι-ες δεν θα μπορούσαν να διαλέξουν αφέντρα-η. Δεν θα ήταν σε θέση να διαλέξουν ούτε το φύλο, ούτε την ηλικία, ούτε την εμφάνιση, ουτε το χαρακτήρα του αφέντη-ας τους. Δεν θα μπορούσαν να φύγουν όποτε ήθελαν…δεν …δεν …δεν……
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM World

    Mα όλα αυτά που γράφεις πάρα κάτω ικανοποίηση επιθυμιών δεν είναι;
     
  4. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: BDSM World

    Πάρα πολύ καλή ιδέα!.
    Να δηλωθεί και να αποτελεί τεκμήριο.

    Αμάν πια με τους αφέντες φοροφυγάδες.  

     
     
  5. DARETOSIN

    DARETOSIN New Member

    Απάντηση: BDSM World

    προς Αγαπητό Κορνήλιο!
    =======================
    Tο BDSM δεν αποσκοπεί απλά στην ικανοποίηση σεξουαλικών επιθυμιών ή στην προσφορά στιγμών ευχαρίστησης.
    <Το αντίθετο φίλε μου. Νομίζω ότι ακριβώς εκεί αποσκοπεί.>
    'Εχεις δίκιο εκέι αποσκοπεί ... όταν σου λείπουν Εμπειρία...Πεποίηθηση κ Σωστή φιλοσοφία!!
    <Για στρειτ αφέντης ξέρεις πολλά για στραιτ σκλάβους.>
    ΑΝ σαν Αφέντης δε γνωρίζεις τους σκλάβους σου..τότε..πως θες να γνωρίζεις τον ευατό σου??
    Αφέντες. ...κ Σκλάβοι ..υπάρχουν πολλοί κ για διαφορους λόγους!
    ξεπερνώντας τα στάδιο της αγαμίας κ της παράκρουσης... [ οχι προσωπικα!!]
    μπορεις να δεις οτι το BDSM..eιναι σωστα!!! αυτό που λες....
    αλλά κ κάτι άλλο που ισως ακόμα να μην έχεις δει!!
    Εχεις ακουσει για το συνδρομο της Στοκχόλμης???


    Αρχικό μήνυμα απο DARETOSIN Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στο BDSM , ως σκλάβος νοείται κάποιος που αφιερώνει τη ζωή του στην ευτυχία και την καλοπέραση της Κυρίας του.

    Από αλτρουισμο η επειδή αυτό τον καβλωνει;
    είναι απλά τι θες!!!
    αυτό φίλε μου δεν έχει να κάνει με τον Αφέντη..αλλά με το σκλάβο!!
    ο σκλάβος βαζει τις βασεις..ο Αφέντης τα ΄΄ορια///

    Ο σκλάβος αποτελεί περιουσιακό στοιχείο της Αφέντρας του,επομένως η ζωή του ανήκει σε εκείνη

    <Νομίζω ότι αυτό που ονομάζουμε BDSM είναι καθαρά σκλαβοκενρικο «σπορ»
    Περιουσιακό στοιχείο ο σκλάβος δεν είναι απλά βιώνει την φαντασίωση του η οποία
    λέει ότι είναι περιουσιακό στοιχείο κάποιας αφέντρας που και αυτή μπορεί να βιώνει την φαντασίωση της η οποία λέει ότι έχει ως περιουσιακό στοιχείο ένα άνθρωπο.
    Αν ο σκλάβος ήταν πραγματικό περιουσιακό στοιχείο θα έπρεπε να δηλωθεί στο Ε9. >//
    θα σου απάντησω απλα!!
    γιατι θα θύμωνες αν η κοπέλα σου η γυναίκα σου πήγαινε με καποιον άλλον??
    Είναι περουσιακό σου στοιχειο??
    Τοτε ελπίζω να το έχεις δηλώσει ήδη φιλε μου!!!!
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: BDSM World


    Φίλε κατ' αρχάς μιά παράκληση: Κάνε αν μπορείς χρήση του κουμπιού "quote" που υπάρχει κάτω δεξιά στο κάθε ποστ όταν θέλεις να μεταφέρεις τα λόγια κάποιου, γιά όταν προσπαθείς να δώσεις απαντήσεις, πολλαπλές μάλιστα, σε σχόλια, παρεμβάλλοντας νέα λόγια δικά σου, πολύ δύσκολα βγαίνει άκρη...

    Τώρα θα ήθελα να σε ρωτήσω γι' αυτό το "φιλοσοφία ζωής", που σημείωσα πιό πάνω. Μπορώ να καταλάβω πώς το bdsm μπορεί να είναι τρόπος ζωής, αλλά "φιλοσοφία"; Έχεις την καλοσύνη να εκθέσεις και να αναλύσεις κάπως, αυτή τη "φιλοσοφία" του bdsm;



     
  7. Μια στιγμή να τα βάλω σε μια σειρά γιατί τα έκανες λίγο σαλάτα. Λοιπόν εγώ έγραψα αυτό:
    Και εσύ απάντησες με αυτό:
    Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου και πως την τοποθετείς σε σχέση με την τοποθέτηση μου η με τους ρόλους στο bdsm.
    Ναι , έχω ακούσει. Είναι ψυχιατρικό σύνδρομο ταύτισης θύτη και θύματος το οποίο μερικές φορές παρατηρείται σε θύματα απαγωγής η σε καταστάσεις ομηρίας. Πάλι δεν αντιλαμβάνομαι πως το συνδέεις με μια bdsm σχέση.