Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Blood play

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 22 Φεβρουαρίου 2006.

Tags:
  1. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο BDSM είναι το blood play τόσο που με έχουν κατα καιρούς αποκαλέσει vampiraki. lol

    Βρίσκω πως το αίμα έχει μια μεθυστική γοητεία και πως είναι άκρως ερωτικό.
    Όταν με ρωτάνε τι του βρίσκω απαντάω... μου αρέσουν όλα.

    Το χρώμα, η υφή, η πυκνότητα και πάνω απ'όλα η αντίθεση που κάνει καθώς κυλάει πάνω στο δέρμα.

    Μην φανταστείται πως μιλάω για λουτρά αίματος. Αυτό θα το έβρισκα μάλλον ανησυχητικό. Μερικές σταγόνες όμως ή μια μικρή ροή από ένα ελαφρύ κόψιμο ή τρύπημα με απογειώνουν. Την στιγμή που βλέπεις την βελόνα ή το ξυράφι να σε πλησιάζουν είναι επίσης φοβερά διεγερτικές. Η αδρεναλίνη χτυπάει κόκκινο.  

    Φυσικά πρέπει να επισημάνω την προσοχή που πρέπει να έχουμε με τέτοια παιχνίδια. Το βασικό είναι να μην κόβουμε ως χασάπιδες παραμονή της Λαμπρής και μάλιστα όπου νά'ναι, και πολύ βασικό είναι να χρησιμοποιούμαι μέσα αποστειρωμένα και μιας χρήσης.

    Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω τις απόψεις των μελών για το blood play. Αν και πόσο Σ/σας αρέσει, που, πως με τι, κάποιες συμβουλές κλπ.
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Ένας …φίλος , μου είχε πει μια ιστορία για το πώς σημάδευε την σάρκα μιας ,ας πούμε , ερωμένης του . Δεν θυμάμαι αν μου είχε πει ότι του άρεσε αλλά θυμάμαι πόσο ( μου έλεγε ) άρεσε στην ,ας πούμε, ερωμένη του η θέα , η οσμή , η γεύση αλλά κυρίως η θερμοκρασία του αίματος στο κορμί της .

    Την έκοβε μου είχε πει με τα αγκάθια ενός τριαντάφυλλου ( σιχαινόταν το μέταλλο ).
    Θυμάμαι ( μου έλεγε ) ότι την ώρα που σημάδευε την ,ας πούμε, ερωμένη του μουρμούριζε «…το αίμα ρόδο να γεννά, το δάκρυ ανεμώνα…» ( επιτάφιος του Άδωνη ) .

    Και όμως , ο φίλος μου μοιάζει αθώος μπροστά στους αληθινούς blood players . Κι ας μην προτιμούν όπως εκείνος τις γυναίκες ωμές , με το αίμα τους.
     
  3. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Θα ηθελες να συγκεκριμενοποιησεις λιγο περισσοτερο τις ερωτησεις σου?
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Επειδή η εμπειρία μου είναι σαφώς περιορισμένη κάποιες ερωτήσεις ενδεικτικά είναι....

    Πού = μέρη σώματος ή και χώροι (εχω ακούσει για ένα κόψιμο κατά λάθος στο πέος με ξυράφι την ώρα του play, που αν και επιφανειακό, λόγω μεγάλης αιμάτωσης του σημείου δυσκολεύτηκαν να σταματήσουν την αιμοραγία και επίσης χάρηκαν που είχαν προτιμήσει την μπανιέρα ως χώρο)

    Πως, με τι = ξυράφια, λεπίδες, μαχαίρια, βελόνες, αγκάθια από τριαντάφυλλα (   )....

    Συμβουλές = Τι να προσέχουμε που φαντάζομαι πως αφορά διάφορα πράγματα, από ασθένειες έως απολύμανση, after care κ.ο.κ.
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Βρηκα δύο ενδιαφέροντα links ..σχετικά που περιέχουν ομως και γενικότερες πληροφορίες. Οι γνωρίζοντες αγγλικά μπορείτε να τους ριξετε μια ματιά.

    http://www.iron-rose.com/IR/docs/playing_with_blood.htm

    http://www.frugaldomme.com/dangers/default.htm#blood
     
  6. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Σκοπευω να γραψω ενα μεγαλυτερο ποστ οπου θα αναφερομαι αναλυτικοτερα στα θεματα που θετει η carissa[L_T].
    Προς το παρον ομως, να τονισω οτι τα bloodsports δεν "μαθαινονται" διαβαζοντας ενα κειμενο και οτι οποιαδηποτε προσπαθεια εφαρμογης τους πρεπει να συνοδευεται απο επιτηρηση απο καποιον εμπειρο top που γνωριζει τι κανει και μπορει να εκπαιδευσει τον top που μαθαινει το συγκεκριμενο skill.
     
  7. konos

    konos New Member

    Από τις πιο αισθησιακές εμπειρίες μας ήταν όταν κάναμε έρωτα με τριαντάφυλλα κάτω από την πλάτη της.
    Τραβώντας μάλιστα τα τριαντάφυλλα ενώ η sub είναι ξαπλωμένη ανάσκελα, δημιουγούνται όμορφα σημάδια στην πλάτη, κάποια από τα οποία καταλήγουν σε κατακόκκινες χαρακίες. Θυμάμαι ότι η θέα του αίματος από τα αγκάθια μας είχε ενθουσιάσει...
     
    Last edited: 2 Νοεμβρίου 2006
  8. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Χαίρομαι που εμφανίζεται ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα.
    Πριν προχωρήσουμε όμως στα ενδότερα κάποια σημεία πρέπει να τονσιτούν ιδιαίτερα όπως και παραπάνω:
    Εξαιρετική σημασία στην χρήση αποστειρωμένων αντικειμένων.
    Πολύ καλή γνώση της ανατομίας και της χρήσης των αντικειμένων, κυρίως σε σημεία έντονης αιμάτωσης, όπως και χρήση ξυραφιού.
    Πολύ καλή φροντίδα των σημείων που δέχτηκαν τις "περιποιήσεις"
    Προσοχή λοιπόν νέοι και νέες, εδώ οι πειραματισμοί δεν χωράνε, απαιτείται προτίστως γνώση και εμπερία.
    Περισσότερα για blood play τις επόμενες ώρες.
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αγαπητή μου carissa[L_T]

    Μόνο που διάβασα το νήμα αυτό ανατρίχιασα.
    Δεν θέλω να ξέρω, δεν ασχολούμαι, δεν θέλω να μάθω.
    Η θέα και μόνο του αίματος μου προξενεί λιποθυμικές τάσεις.
    Παίξε αφού σου αρέσει, αλλά εγώ δεν μπορώ να συμμετάσχω σε αυτό το νήμα  
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θα ήθελα να διαβάσω . Οπότε περιμένω...
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Η κοπή του δέρματος δεν με ερεθίζει, ούτε και το αίμα σαν σωματικό υγρό, οπότε δεν το επιδιώκω. Η σχέση μου με το αίμα δεν ταιριάζει καθόλου στον όρο "play". Το μόνο που έχω βιώσει είναι αυτό για το οποίο ανησυχείς.
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Blood play

    Με κάλυψε η Dame.