Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

body piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Μου αρέσει το body piercing αλλά διστάζω γιατί δεν γνωρίζω και πολλά από άποψη ασφάλειας και περιποίησης. Θα ήθελα να μου πείτε αν έχει κάνεις/καμία και που, καθώς και τι γνωρίζεται για την αποτροπή μολύνσεων και την ασφάλεια γενικότερα.
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Στο στη8ος και στον αφαλο ειναι συνη8ισμενο. Εκει που 8ελει μεγαλη προσοχη ειναι στο αιδοιο. Εχει σημασια ποιος 8α στο κανει γιατι αλλιως ισως να υπαρξει προβλημα. Μια φιλη ειχε κανει στο φρυδι και δεν της το κανανε καλα και εγινε τουμπανο. Γι αυτο προσοχη και να στο κανει καποιος επαγγελματιας και να ακολουθησεις τις οδηγιες που θα σου δωσει
     
  3. hugger

    hugger Regular Member

    prin apo 5 meres mia filh mou me phre kai ekane to 3o ths piercing (exei afalo kai myth)sro katw xeilos. Tokane se gnwsto epaggelmatia tou kentrou, se 2 meres toxe ksexasei kiolas, ola kala, Etsi mour8e na pa na kanw kai gw ena alla eipa ase twra sta geramata  
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Θελω και εγωωωωωωωωωωωωωω.... αν και ειναι απαραδεκτη δηλωση για σκλαβα λολ
    Η αλήθεια ειναι πως θα έκανα στις ρόγες αλλά Ο Κυριος μου αποφάσισε πως έχει πρωτεραιότητα ένα άλλο σημείο (σημεία) του σώματος μου. Αυτό που δεν εχει αποφασίσει είναι αν θα είναι 2 ή 4. Με τις σωστές προφυλάξεις , φροντίδα και καθαριότητα το piercing θεωρώ πως αρκετά ασφαλές. Όπως και το τρύπημα των αυτιών.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αν ακολουθηθεί το "τυπικό" θα έπρεπε να ξεκινήσει από τις ρόγες και να καταλήξει στην κλειτορίδα carissa  .

    Ελπίζω πάντως κάποια στιγμή να δω μια proudly branded slave <s>
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ο Κύριος μου μάλλον στο θεμα του piercing προτιμά το δικό Του τυπικό λολ. Πάντως όπως και να γίνει, όπου και να γίνει να Είστε σίγουρος πως θα δείτε μια extremely proudly branded slave. Question is... Θα το έδειχνα με την ίδια ευκολία σε γνωστούς κατόπιν εντολής Του όπως έγινε με το tattoo μου? *giggles*
     
  7. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Mistress_4F_subs: Milas gia monimo piercing i play piercing? An gia to deftero mporo na sou po kapoia pragmata alla den einai kati pou prepei na kaneis horis na sou deiksei ke stin arhi na se epivlepsei kapoios\a pou kseri peri profilaksewn ke pithanwn epiplokwn.
     
  8. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Μιλάω για μόνιμο. Το ερωτικό τρύπημα και γενικότερα οι βελόνες δεν είναι κάτι που με ενθουσιάζει, τουλάχιστον μέχρι να μάθω τις ανάλογες τεχνικές. Πότε μα ποτέ δεν κάνω κάτι που μπορεί να βλάψει τον άλλο.
     
  9. AnDrAmElEx

    AnDrAmElEx Regular Member

    Προσωπικα δεν μ αρεσουν τα piercing,για πολλους και διαφορους λογους. Αλλα θελει την μεγιστη προσοχη στην επιλογη του κεντρου στο οποιο θα γινει (οπως και στην περιπτωση των Tatoo)για πιθανες μολυνσεις απο λανθασμενη αποστειρωση των εργαλειων,και γενικοτερα του χωρου.Καλο θα ειναι να επιλεγονται κεντρα που χρησημοποιουν εχαρτηματα μιας χρησης.Η μετεπειτα περιποιηση-καθαριοτητα της περιοχης εκεινης ειδικα ειναι αυτονοητη!
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Εμένα μ'αρέσει το piercing Ειδικά στον αφαλό η στην κλειτορίδα σε συνδιασμό με ένα λεπτό καλλίγραμμο σώμα. Το βρίσκω πολύ sexy
     
  11. Zaqqano

    Zaqqano New Member

    RE: RE: body piercing

    Υπάρχει τυπικό στο piercing?
    Δεν είναι καθαρά θέμα επιλογής;

    Πάντως έχω ακούσει για την κλειτορίδα ότι είναι επικίνδυνο. Είναι πιθανό να χαθεί και η σεξουαλική όρεξη.
    Συγκεκριμένα είδα σε forum να αναφέρει μια κοπέλα ότι για μια περίοδο είχε πολλούς οργασμούς που σιγά σιγά όμως άρχισαν να γίνονται ασθενείς. Βέβαια όταν το έβγαλε επανήρθε και η όρεξη  
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: RE: body piercing

    Κακό αυτό . Αν συμβεί κάτι άσχημο και δεν επανέλθει τι γίνεται ? Μπορεί να είναι απίθανο αλλά έστω και αν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψην