Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

body piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τι ειναι το pa piercing?
     
  2. gaby

    gaby Guest

    prince albert
     
  3. amira

    amira Regular Member

    Piercing….
    Προσωπικά αυτήν την στιγμή έχω δυο, παλιότερα τρία… αφαλό, μύτη και κάτω χείλη…
    Είναι μια δύσκολη διαδικασία, γιατί θέλει συνεχείς προσοχή.. πρέπει να προσεχείς πάντα τα κοσμήματα που φοράς και είναι απαραίτητο να είναι φτιαγμένα από το κατάλληλο υλικό, συνήθως χειρουργικό ατσάλι ή τιτάνιο…
    Τώρα σχετικά με τον τρόπο που πρέπει να γίνει, είμαι της άποψης ότι πρέπει όπως και να’χει να γίνει σε έναν εξειδικευμένο χώρο γιατί αλλιώς υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι. Από μολύνσεις μέχρι και αναπηρία..
    Είναι όμως κάτι πραγματικό υπέροχο και για αυτούς που το έχουν αλλά και για αυτούς που το θαυμάζουν…

    Υ.Γ. ότι και αν κάνουμε η υγιεινή είναι πάνω από όλα..
     
  4. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    H tender lilly μου ζήτησε να γράψω λίγα πράγματα για το Prince Albert piercing.
    Πρέπει να πω πρώτα απ'όλα οτι ο λόγος για τον οποίο ζήτησα από τον slave μου να κάνει piercing, ήταν για να φορέσει ένα 100% ασφαλές chastity device.
    Το πρώτο που έκανε ήταν frenum piercing. Εντελώς ανώδυνο με κάποια κρέμα που ο piercer του έβαλε στο πέος επί μιάμισυ ώρα πριν από το τρύπημα.
    Το frenum είναι η πέτσα που υπάρχει λίγο πιο κάτω από το κεφάλι του ΄πέους.
    Εκεί γίνεται το piercing και είναι καθαρά επιδερμικό.
    Το Prince Albert είναι εγκάρσιο piercing.Περνάει μέσα από την ουρήθρα.Σ'αυτήν την περίπτωση ο piercer έβαλε ξυλοκαίνη στην ουρήθρα γιατί αυτό είναι το σημείο που πρόκειται να πονέσει περισσότερο.
    Γνώμη μου είναι οτι το P.A piercing μόνιμο ενώ το frenum μπορεί να κοπεί.Άλλωστε όπως είπα είναι επιδερμικό.
    Ανεξάρτητα από το λόγο για τον οποίο ο slave μου έκανε P.A, και η χρηστικότητά του είναι καθαρά για λόγους chastity και κατ'επέκταση για orgasm denial, το σεξ με το κόσμημα που κρέμεται από το P.A είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ.
    Προτείνω σε όλες τις Κυρίες να απαιτήσουν από τους slave τους να κάνουν P.A.
    Είναι και ένας καλός τρόπος για να δουν πόσο αποφασιστικοί και αφοσιωμένοι είναι οι slaves τους. Σας πληροφορώ οτι θέλει πολλά κότσια από τη μεριά του slave για να πάρει μία τέτοια απόφαση και είμαι ιδιαίτερα υπερήφανη για τον δικό μου ο οποίος απέδειξε οτι έχει κότσια και με το παραπάνω.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Συμφωνώ απολύτως ότι είναι εμπειρία ζωής το σεξ με κάποιον που έχει κάνει prince albert και ότι θέλει κότσια για να το κάνει κανείς. Δεν το έχουν μόνο σκλάβοι άντρες. Το κάνουν και μερικοί πολύ αισθησιακοί.

    Από τον άντρα της βασίλισσας Βικτωρίας προέρχεται η ονομασία. Φυσικό pa σε μορφή κρεατοελιάς λέγεται ότι είχε ο Ρασπούτιν, εξου, λέγεται, η τεράστια επιτυχία του στις γυναίκες.
     
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Διαφωνώ κάθετα! 'Εχω piercing στο συγκεκριμένο σημείο εδώ και 3.5 χρόνια και κάθε άλλο παρά ασθενείς οργασμούς έχω.. Δεν έχει να κάνει ο οργασμός με το piercing.. Τον πρώτο καιρό είναι αλήθεια πως αισθάνεσαι υπερδιέγερση..ένα συνεχή ερεθισμό,αλλά αφού το συνηθίσεις όλα κυλούν ομαλά!  Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει με μένα!

    Συνεχίζοντας να πω πως έχω στο στήθος..στον αφαλό..στη μύτη.. Παλαιότερα είχα στο κάτω χείλος (που μάλλον θα το ξανακάνω) και στο φρύδι.. Τι τα θες..σε μερικούς αρέσει πολύ να τρυπιούνται..  

    Να συμπληρωσω κάτι που έχει ήδη αναφερθεί..Προσοχή στις μολυνσεις.. Φροντίστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να σας το κάνει κάποιος ειδικός..Φυσικά να προτιμήσετε το κοσμημα να είναι από χειρουργικό ατσάλι.Είναι τα πλέον ασφαλή!  
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Χωρις να θελω να προσβαλλω αλλα πιστευω οτι ειναι λιγο "βαρβαρο".Δεν νομιζω οτι φαινεται η αφοσιωση ενος υποτακτικου απο τετοια πραγματα.Θα ηθελα πραγματικα να ακοθσω τις αποψεις και τψν υποτακτικων ατομων του forum.
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    προσωπικά θα σε συμβούλευα για ένα ταξιδάκι ,κατά προτίμιση Λος Άντζελες, για ένα suspension με κρίκους στο κορμί ...  
     
  9. aggelos-gr

    aggelos-gr New Member

    Μου αρέσει να κοσμεί η γυναίκα το σώμα της με tatoo και piercing. Πάντα όμως σε μικρές δόσεις, διακριτικά και χωρίς υπερβολές. και ποτέ στο πρόσωπο.
    Προσωπικά αισθάνομαι πως μιά γυναίκα με περασμένο ένα μεγάλο χαλκά στη μύτη δεν είναι όμορφη ή σέξυ. Μοιάζει με αρκούδα που ξέφυγε από το λουρί του αρκουδιάρι. Λίγο καλό γούστο δεν βλάπτει.
     
  10. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Λόγω ευαισθησίας της περιοχής, θα ήταν χρήσιμο να αναφέρεις μεθόδους απολύμανσης και φροντίδας, ιδίως τις πρώτες ημέρες του piercing, ώστε να αποφευχθεί το ενδεχόμενο μόλυνσης.
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor




    Φυσικά..  

    1. Όπως προανέφερα πιο πάνω,ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να απευθυνθεί σε επαγγελματία και σε εξειδικευμένο χώρο -ειδικά δωμάτια διαμορφωμένα για piercing στα γεννητικά όργανα- ο οποίος να τηρεί όλους τους κανόνες υγιεινής..ενδεικτικά αναφέρω τα πιο σημαντικα:

    α)Ο Piercer να αποστειρώνει όλο τον εξοπλισμό του και τα κοσμήματα του σε κλίβανο
    β)να χρησιμοποιείται μόνο Τιτάνιο, Νιόβιο, ακρυλικό P.T.F.E (μέταλλα που επιτρέπονται λόγω τις υψηλής υποαλεργικοτητάς τους)
    γ)να χρησιμοποιούνται νέα, μιας χρήσεως γάντια



    2. Μετά το piercing στη κλειτορίδα -είτε αυτό είναι κάθετο,είτε οριζόντιο- οι κανόνες υγιεινής είναι..:

    α) πλύσεις με φυσιολογικό ορό (το γνωστό αλατόνερο)
    β) πλύσεις με μπεταντίν
    γ) αποχή από το σεξ για 4-8 εβδομάδες (ανάλογα το είδος piercing) μέχρι να επουλωθεί πλήρως η πληγή.Με αυτό τον τρόπο δεν κινδυνεύεις από τις σεξουαλικά μεταδιδόμενες ασθένειες -τουλάχιστον από το piercing.


    Aν θυμηθώ κάτι άλλο θα το παραθέσω.​
    .
     
    Last edited: 5 Σεπτεμβρίου 2008
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Ως προς το 1α, δεν θα μπορούσες να πέφτεις πιο έξω. Η προσέγγιση του κλίβανου μπορεί να ισχύει για τον υπόλοιπο εξοπλισμό, αλλά οι βελόνες πρέπει να είναι μιας χρήσης.

    Αν πάτε να κάνετε piercing και δεν δείτε τον piercer να ανοίγει μπροστά σας τις συσκευασίες από τις βελόνες με τις οποίες θα σας τρυπήσει, σηκωθείτε και φύγετε.

    To PTFE, επίσης, δεν είναι μέταλο. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.