Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

body piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Είπα:
    "α)Ο Piercer να αποστειρώνει όλο τον εξοπλισμό του και τα κοσμήματα του σε κλίβανο"

    Μάλλον διαβαζεις βιαστικά..Δεν μίλησα εγώ για αποστείρωση βελόνας,οπότε κρίνω ως άκυρο το παρακάτω σχόλιο σου : "δεν θα μπορούσες να πέφτεις πιο έξω"..Έχεις απόλυτο δίκιο για τις βελόνες,όμως..Ομολογώ πως ήτο παράλειψή μου να τις αναφέρω..


    Σωστά! Οι βελόνες όπως και τα γάντια,θα πρέπει να είναι μιας χρήσεως!
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Μια δεύτερη ανάγνωση μου δείχνει οτι δεν συγκεκριμενοποιείς σε τι αναφέρεσαι, όταν μιλάς για εξοπλισμό. Οπότε μάλλον εσύ γράφεις βιαστικά. Λογικό, νομίζω, να αντιληφθώ οτι περιλαμβάνεις, λοιπόν, και τις βελόνες, που είναι και το πιο σημαντικό κομμάτι του εξοπλισμού ενός piercer.

    Η συγκεκριμενοποίηση αυτή είναι εξαιρετικά σημαντική μιας και είναι πολύ επικίνδυνη πρακτική που σχετικώς συχνά γίνεται από ανεκπαίδευτους piercers.
     
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Εκτιμώ πως μια έρευνα αγοράς είναι επιβεβλημένη πριν το piercing. Επιπλέον, σημαντική αξία έχει η άποψη όσων έχουν ήδη κάνει ήδη, αναφορικά με το που μπορούν να αποτανθούν.
     
  4. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Λογικό θα ήταν ίσως,να θεωρηθεί ως δεδομένο το θέμα της αποστείρωσης των βελόνων..και όχι οτι συμπεριλαμβάνω τις βελόνες στον εξοπλισμό..

    Στο ποστ μου φυσικά και συνέστησα την προσοχή του όποιου ενδιαφερόμενου,όσον αφορά στον επαγγελματισμό του piercer αλλά και του ειδικά διαμορφωμένου χώρου..

    Επιμένω πως η μόνη παράλειψις ήτο η αναφορά μου στις βελόνες,αφού το έκανα για τα γάντια... Απο'κει κ έπειτα δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο αναμασάς τα ίδια κ τα ίδια...
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Δυστυχώς δεν είναι τόσο δεδομένο.

    Και, πέρα από "επαγγελματίες", υπάρχουν και πολλά παιδιά στον χώρο που "αναλαμβάνουν" να κάνουν τα δικά τους piercing ή των φίλων τους. Ούτε για αυτά είναι δεδομένη αυτή η πληροφορία και συχνά προσπαθούν να κάνουν την δουλειά ως επαγγελματία με αφελή και επικίνδυνο τρόπο.

    Δεν τίθεται θέμα αναμασήματος, απλώς σου διευκρίνησα για ποιό λόγο το ποστ σου ήταν ελλιπές. Και, όσον αφορά σε θέματα υγείας, ας αναμασήσουμε και λίγο. Μπορεί αυτή η πληροφόρηση να γλιτώσει κάποιον αναγνώστη από μπελάδες.

    Έρευνα που να αφορά στο συγκεκριμένο piercing, σίγουρα. Ο επαγγελματίας στον οποίο απευθύνεστε μπορεί να είναι εξαιρετικός στα piercings, αλλά να μην είναι και τόσο καλός στα surface (συχνότατο), π.χ. Ζητήστε να μάθετε τι εμπειρία έχει ο piercer με το συγκεκριμένο piercing που θέλετε να κάνετε.
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2008
  6. mrsulu

    mrsulu New Member

    εγω θα ρωτησω κατι διαφορετικο,
    αν καποιος ειναι τριχωτος, δεν βρισκετε οτι το piercing δεν φαινεται και τοσο ωραιο πανω του?
    καποτε ηθελα να δοκιμασω, και επειδη εχω αρκετες τριχες (εως πολλες) με απετρεψαν λεγοντας μου οτι ειναι αντιαισθητικο...
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor



    Nαι,μην το δοκιμάσεις καλύτερα.. Θα απογοητευτείς.
     
  8. dfairy

    dfairy Regular Member

    Απάντηση: Re: body piercing


    aaaaaaa piercing 

    Gia oles tis tripes antistixoyn ta idia peripoy otan einai freskies, bebaia analoga to shmeio.
    Thelei plisis me oro apo to farmakeio,
    na mh bazeis xeria akoma kai an ta xeis plinei giati panta yparxoyn mikrobia,
    an einai mesa apo royxa, oso einai fresko na mi piezetai kai trabietai
    an einai glossa thelei pliseis me stomatiko dialeimma, oi protes 5 meres einai ligo zori kai poltopoihmena fagita kai siopi xaxa
    Bebaia megalo rolo paizei kai o idios o organismos, merikoi apla ta aporiptoun theorontas ta kseno soma, alloi pali to dexontai xoris problhma 

    kai bebaia tha frontiseis na pas se magazi poy einai eksidikeymeno kai opos anferan oi velones na anoigontai mprosta sou:xyxwave:


    loipon, pali as grapso giati ta xasa prin:rant:

    nai de sinithizetai..an milas gia sththos..alla an aresei se esena kai de to kaneis mono gia thn emfanisi alla kai gia to pos aisthanesai me to skoylariki sth thili soy, de nomizo oti einai toso simantiko ti leei aytos o polisizitimenos kosmos........ 
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2009
  9. mrsulu

    mrsulu New Member

    χμμμ...
    οι κυριες εχουν περιπου την ιδια αποψη... οτι μαλλον δεν θα ειναι και τοσο ωραιο...
    δυστυχως οσοι δεν γεννηθηκαμε ωραιοι και ατριχοι ...στον Καιαδα...
    σας ευχαριστω παντως και τις δυο για τις απαντησεις...
    οσο για τον πολυσυζητημενο κοσμο, δυστυχως δεν ζουμε χωρις τη γνωμη του...
    σε αυτον απευθυνομαστε, αυτος (μαλλον) κανει κουμαντο...
    μακαρι αγαπητη μου να το εβλεπε και ο κοσμος οπως το βλεπεις εσυ...
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω..

    Αν εσένα σου αρέσει να ξεπροβάλλει το piercing μέσα από τρίχες,σαν φως στο δάσος,εμένα μου περισσεύει. Εγώ απλά είπα τη γνώμη μου και οι γνώμες -ως γνωστόν- είναι υποκειμενικές.

    Ποιος είπε πως ο τριχωτός είναι και άσχημος; ..Μη βάζεις λόγια στο στόμα μου..





    Aλήθεια,που το θέλεις το piercing;

     
     
     
     
     
  11. mrsulu

    mrsulu New Member

    εννοειται οτι δεν ηθελα να γκρινιαξω, και φυσικα καταλαβα αυτα που λετε...
    συμφωνω για το φως στο δασος, και εμενα του ιδιου δεν θα μου αρεσει...
    κατι σαν την πρωτη φωτο ισως, και σιγουρα στηθος, αν και δεν εχω ιδιαιτερα προεξεχουσες θηλες και μαλλον μαλακες και μικρες....
    και παλι αγαπητη ευχαριστω για την απαντηση...