Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

body piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: Re: body piercing


    ….Πολύ σωστά ! ! !

    Σε … Νιρβάνα !  
    Το άκουσες μικρούλα ?  
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2009
  2. erma

    erma Regular Member

    Απάντηση: body piercing

    Θα ήθελα να πω σε όσους φοβούνται είτε τον πόνο είτε το ζήτημα της υγιεινής, ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα, εκτός από κάποιες, ελάχιστες, περιπτώσεις που το σώμα δεν δέχεται το piercing. Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που το σώμα τους δεν δέχεται ούτε το απλό τρύπημα του αυτιού.

    Ο πόνος είναι ανεπαίσθητος και διαρκεί ένα κλάσμα του δευτερολέπτου και αν ακολουθήσει κανείς τους κανόνες υγιεινής, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

    Εννοείται το piercing πρέπει να γίνει από έναν επαγγελματία και όχι από κάποιο φίλο ή ερασιτέχνη του είδους. Υπάρχουν οργανωμένα studio που είναι εξαιρετικά. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι η φήμη τους στηρίζεται στην καλή και προσεκτική δουλειά που κάνουν, οπότε όχι απλά ακολουθούν τους κανόνες υγιεινής, τους ακολουθούν με θρησκευτική ευλάβεια.

    Για το αν προκαλεί ζημιά το piercing, θα σας απαντήσω με τη φράση που μου είπε αυτός που έκανα τα piercing μου, όταν τον ρώτησα για το πόσο ασφαλές είναι το piercing στην κλειτορίδα και τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει. "Αν δημιουργούσε προβλήματα, δεν θα το κάναμε" ήταν η απάντησή του.

    Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι, ότι είναι πανέμορφα. Τα σημεία που έχω κάνει piercing έχουν αποκτήσει ένα πανέμορφο στολίδι, έχουν γίνει πιο ευερέθιστα ακόμα και στο πιο ανεπαίσθητο άγγιγμα (καμία σχέση με πριν), αρέσουν πάρα πολύ, έχουν γίνει με μια δική μας ιεροτελεστία, οπότε είναι πολύ ιδιαίτερα για εμάς, μα πάνω από όλα είναι το δικό του σημάδι πάνω μου, ένα σημάδι που μου προκαλεί ευτυχία, όχι γιατί δείχνει ότι του ανήκω (κάτι που το λατρεύω) αλλά γιατί με κάνει να τον νιώθω συνέχεια μαζί μου. Τον φέρω μέσα μου, πάνω μου, παντού. Δεν θα ξεχάσω ποτέ το χαμόγελο της ευτυχίας στο πρόσωπό του, όταν του ψιθύρισα μέσα στον κόσμο ότι πήγα και το έκανα.

    Και κάτι τελευταίο. Από τότε που τα έκανα απόκτησα άλλη σχέση με τον καθρέφτη μου. Δεν μπορώ να σταματήσω να τα χαζεύω.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. Emma

    Emma Contributor

    dfairy, επιλέγεις να με αγνοείς;

    Περαιτέρω σου ποστς με Greeklish θα διαγράφονται, όπως επίσης θα διαγραφούν και όλα όσα έκανες μετά την πιο πάνω παρατήρησή μου.
     
  5. pancyber

    pancyber Regular Member

    Re: Απάντηση: body piercing

    Γυναίκες...
    Αποτριχώνονται με κερί, βγάζουν τα φρύδια τους με τσιμπιδάκι, τρώνε ώρες στο γυμναστήριο σε επίπονες ασκήσεις για να ανορθώσουν τα εμπρός και τα πίσω συστήματα, κάνουν peeling και καθαρισμούς με αχνιστό νερό, εγχειρήσεις λιποαναρόφησης, ανόρθωσης γλουτών, πρόσθαφαίρεσης στήθους, τατουάζ και piercing στα πιό απόκρυφα και πιο επίπονα σημεία...

    ... και άμα τους ζητήσεις λίγο κωλαράκι... σου αρνούντε γιατί πονάει....  
     
  6. cider

    cider Kitchen master

    Ιδού:

    deGREEKLISH: Μετατροπέας Greeklish σε Ελληνικά - Mετατροπή
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: body piercing


    Γιατί, άμα δεν τα κάνανε όλ' αυτά, εμείς θα πονάγαμε λιγότερο;



     
  8. pancyber

    pancyber Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: body piercing

    Το πεπόνι παγώνει... το παγώνι όμως δεν πεπόνει...
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: body piercing


    Quelle originalité!



     
  10. pancyber

    pancyber Regular Member

    κλάσον μα τα καρκαλιμάνια
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: body piercing


    Κάτσε να ρωτήσω το cider αν ξέρει και κανένα site που να μεταφράζει τα Ποντιακά σε Ελληνικά, κι επανέρχομαι...



     
  12. pancyber

    pancyber Regular Member

    τα Ποντιακά αν θες να ξέρεις είναι πολύ πιο κοντά στα Ελληνικά, από ότι αυτά που μιλάμε σήμερα...