Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage (δέσιμο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2005.

  1. Dapom

    Dapom Contributor

    Κι ομως αυτός ο φοβος θα μπορούσε να ηταν το απολυτο διεγερτικό ...
     
  2. Tommy G

    Tommy G Κανείς δεν είναι κανενός - Albert Einstein

    Enter ψυθίρισμα στο αυτί : "μη φοβάσαι... είμαι δίπλα σου..."
     
  3. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Είναι λογικό να το φοβάσαι, νοιώθεις ακινητοποιημένη και ανύμπορη.
    Επίσης μπορεί να γίνει και στραβή γι'αυτό χρειάζεται και λάβει αυτός που δένει και κάποια μέτρα προστασίας και να υπάρχει και εμπιστοσύνη φυσικά.

    Τι σε φοβίζει περισσότερο σε αυτό;
     
  4. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    .
     

    Συνημμένα Αρχεία:

    • suspe.jpg
      suspe.jpg
      File size:
      59,9 KB
      Προβολές:
      34
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ω τι γλυκούλι  

    (ένας σαρδόνιος γέλωτας υποβόσκει...)
     
  6. Ξεκινώντας από την τελευταία ερώτηση .. Εγώ προσωπικά μπορώ να μείνω δεμένη ελάχιστα καθώς είμαι εξαιρετικά αγυμναστη και αρχίζω νιώθω πόνο σε διάφορα σημεία του σώματος μου που πιέζονται . Ακόμα κι αν μιλάμε για "εύκολη " στάση .
    Επικίνδυνο δεν νομίζω ότι είναι εφόσον υπάρχει ο σύντροφος σου εκεί γύρω και βλέπει αν ασφυκτιάς η αν έχει αρχίσει για κάποιο λόγο να σου κόβεται η ανάσα η το αίμα η δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πάει στραβά .
    Ότι εμπειρίες έχω από bondage είναι με τον κύριο μου @Morfonios ο οποίος χρησιμοποιεί σκοινί σε συνδυασμό με άλλα εξαρτήματα όπως χειροπέδες η spreader bar .

    Η εμπιστοσύνη είναι το α και το ω σε τέτοιες καταστάσεις . Αν δεν υπάρχει πλήρης και απόλυτη δεν γίνεται να το απολαύσω.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσου..!
     
  8. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Οτι δε μπορώ να φύγω . Τρέχοντας. ούτε απο το παραθυρο η έξοδο κινδύνου.
     
  9. Μα δεν χρειαζεται να φυγεις... Εκτος κι αν αυτος που θα σε δεσει ειναι ψυχοπαθης. Επομενως αρκει να κανεις τη σωστη επιλογη. Τωρα αν δεν εμπιστευεσαι τον εαυτο σου σε ο,τι αφορα την κριση σου, αυτο ειναι εμποδιο και σιγουρα δεν θα εμπιστευεις κανεναν να σε δεσει.
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Μία συμβουλή μπορώ να σου δώσω μόνο, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για το οποίο νοιώθεις φόβο (σε αντίθεση με την πληθώρα σχολίων που μπορεί να ακούσεις ότι αυτό έχει να κάνει με εσένα ή με κάτι που το βλέπεις στραβά).
    Ούτε είναι απαραίτητο να σε δέσει κάποιος και είναι εντελώς φυσικό να το φοβάσαι. Τίποτα δεν πάει στραβά με εσένα επειδή δεν σου αρέσει το δέσιμο. Τίποτα.

    Το στοίχημα είναι να σκεφτείς τι σου αρέσει και κυρίως γιατί σου αρέσει αλλιώς οι περισσότερες εμπειρίες που θα μαζέψεις θα έχουν αρνητικό πρόσημο. Και στην πορεία μπορεί να γνωρίσεις κάποιον με τα ίδια θέλω με εσένα και τότε θα αποκτήσουν
    όλα άλλο νόημα.
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2018
  11. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Καλά κάνεις και το φοβάσαι. Αυτό δεν είναι πρόβλημα από μόνο του. Σου αρέσει όμως ? Θα το ήθελες ? Ρωτώ γιατί κατά τη γνώμη μου από εκεί ξεκινά το πράγμα.
     
  12. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Το μόνο πού ενδεχομένως να ήθελα θα ήταν η στιγμή που θα ήξερα οτι I can handle this. Ναι μπορώ και αυτο. Και επίσης ποσο όμορφα είναι τα περίτεχνα δεμένα κορμιά.